Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Curiosity - Mars Science Laboratory
 
 

Curiosity - Mars Science Laboratory

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2018-06-12 27
NASA robotas Marse 3,5 mlrd. metų senumo uolienose aptiko daugiau gyvybei reikalingų „statybos blokų“ – kol kas sudėtingiausių ten aptiktų organinių medžiagų, paskelbė mokslininkai.
(0) 2018-03-11 11
2016 metų gruodį sugedo Curiosity marsaeigio grąžtas, iki tol naudotas penkiolika kartų. Tiksliau sakant, pats grąžtas vis dar veikė, tačiau sugedo sistema, ištraukianti/sustumianti du stabilizatorius, kurie prilaikydavo grąžtą, kad šis nevibruotų atsirėmęs į gręžiamą uolieną.
(0) 2017-10-25 41
Praeitų metų gruodį įvyko kai kas nemalonaus marsaeigio „Curiosity“ komandai - sugedo grąžto slankiojimo mechanizmas. Iš esmės, tai reiškia, kad vienas iš svarbiausių „Curiosity“ įrankių išėjo iš rikiuotės ir organinių medžiagų paieška Marso uolienose sustoja. Tačiau Žemėje esantys mokslininkai sugalvojo, kaip vėl pradėti gręžimo operacijas. Kaip jiems pavyko sutaisyti kitoje planetoje esantį grąžtą?
(0) 2017-02-09 13
Sensacijų ieškotojai aptiko naujų marsaeigio „Curiosity“ nuotraukų ir jose įžvelgė įspūdingų dalykų. Jų teigimu, šios nuotraukos įrodo gyvybės Marse egzistavimą, rašoma britų tabloide „Express“.
(0) 2017-01-26 51
Kai kalbame apie gyvybę Marse, dažniausiai turime omeny senus laikus, kai Marse buvo tankesnė atmosfera ir skystas vanduo paviršiuje.
(0) 2017-01-11 8
Ar kada nors pagalvojote, kaip atrodys pasaulis po penkerių, dešimties ar penkiasdešimties metų? Ar po dešimtmečio jau bus sklandančių automobilių, o pilotuoti lėktuvą atrodys savaime suprantamas ir visiems priimtinas dalykas? O gal žmonių visai nebebus – mus pakeis ateiviai ir kiti sutvėrimai iš kitų planetų?
(0) 2017-01-02 4
Internautus ir ateivių medžiotojais save laikančius žmones sujaudino keistas atradimas, užfiksuotas Curiosity zondo įranga.
(0) 2016-12-26 25
Gyvybės egzistavimas Raudonojoje planetoje yra vis dar neatsakytas klausimas, tačiau jau tvirtai žinoma, kad kadaise ten buvo gyvybės egzistavimui tinkamos sąlygos.
(3) 2016-12-19 25
Marsaeigio „Curiosity“ misija susidūrė su nemaloniais netikėtumais: pradėjo nepatikimai veikti šio galingiausio Marse esančio tyrimų zondo grąžtas. Ir nors inžinieriai mano išsiaiškinę gedimo priežastis, pataisyti grąžtą taip, kad jis vėl veiktų patikimai, nepavyksta, rašo Space.com.
(0) 2015-09-07 71
NASA marsaeigio "Curiosity" nuotraukoje (tiksliau, daugiau aprėpiančioje jos versijoje) greta uolienos, panašios į ore kybantį šaukštą, pastebėta dar keletas gluminančių Marso paviršiaus objektų. Pasirodo, marsaeigis nufotografavo ištisą tokių iš pažiūros ore kybančių uolų galeriją.
(4) 2015-09-03 45
Ko tik nesame matę Marse! Marso gėlelių, Marso žiurkių, salamandrų, barakų obamų... Vis dėlto naujausias marsaeigio Curiosity fotohitas iš tiesų stulbina. Ir pareidolijos šįkart čia mažai kuo dėtos. Mat vienoje iš Marso paviršiaus fotografijų, kurią užfiksavo minėtas marsaeigis, pastebėtas iš tikrųjų unikalus objektas – uoliena, labai panaši šaukštą. Tiesa, labiausiai šioje fotografijoje glumina ne jos panašumas į šaukštą, o įspūdingas kybojimas ore.
(3) 2015-08-26 26
Fantazijos nestokojantys ateivių entuziastai ir toliau kruopščiai tyrinėja kiekvieną NASA marsaeigio Curiosity parsiųstos Marso paviršiaus fotografijos pikselį. Ir, kaip sakoma, kas ieško – tas randa! Naujausios radybos – ištisas žvaigždėlaivis. Ir ne bet koks, o "Star Destroyer" iš "Žvaigždžių karų".
(17) 2015-06-23 52
NASA pranešė, kad jų marsaeigis „Curiosity“ prieš keletą dienų pastebėjo Marso paviršiuje kyšantį piramidės formos akmenį.
(8) 2015-02-09 -22
Matote jį? Mažas, į vandens lašą panašus melsvas objektas, užfiksuotas pačiame mėlyno kvadrato centre. Jį praėjusio gruodžio 13 d. HiRISE fotokamera nufotografavo virš Marso patruliuojantis NASA orbitinis zondas Mars Reconnaissance Orbiter (MRO), skelbia nasa.gov.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos