Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » DNR replikacija
 
 

DNR replikacija

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(1) 2017-06-26 23
Pirmą kartą buvo nufilmuotas DNR replikacijos procesas. Mokslininkai tikėjosi tiesiog gyvai išvysti replikacijos eigą, t.y. pamatyti tai apie ką jau senai gerai žinoma teoriškai. Tačiau gautas vaizdas mokslininkus pribloškė. Pasirodo DNR replikacijos procesą supratome visiškai neteisingai.
(0) 2017-01-31 288
Visame pasaulyje pripažinimą pelniusio biomedicininių mokslinių tyrimų srities instituto The Scripps Research Institute mokslininkai sukūrė pirmąją stabiliai save replikuoti galinčią ir dvi papildomas DNR bazes turinčią bakteriją.
(0) 2016-11-25 26
Lietuvių mokslininkai – pirmieji pasaulyje atrado itin tikslų ir lengvai naudojamą genomo redagavimo įrankį. Vilniaus universiteto (VU) prof. Virginijaus Šikšnio ir jo komandos atradimas buvo toks svarbus, kad netrukus pasklido po visą pasaulį ir sulaukė genetikų pripažinimo. Mokslininkui prognozuojama Nobelio chemijos premija. Jos šįmet negavo, tačiau VU dr. Giedrius Gasiūnas sako, kad šių metų laureatai buvo apdovanoti už darbus, atliktus dar praeitame amžiuje, todėl lietuvių atradimas dar tikrai gali būti įvertintas.
(9) 2012-09-23 4
GTGCCAGCAGCCGCGGTAATTCCAGCTCCAATA GCGTATATTAAAGTTGCTGCAGTTAAAAAG Atrodo lyg beprasmis raidžių kratinys, tačiau ši DNR seka yra išties nuostabi. Ji yra visose ląstelėse – jūsų kūno, jūs
(0) 2012-03-13 0
Šiame vaizdo įraše mokslininkas Drew Berry per kelias minutes išdėsto biologijos kursą apie tai, kaip vyksta ląstelių dauginimasis, kaip dauginasi DNR ir kaip sudėtingai, bet metodiškai šios genus koduojančios molekulės bendrauja su kitomis ląstelių molekulėmis, rašo lifeslittlemysteries.com.
(4) 2010-10-15 1
Kai kalbama apie genus, dydis turi reikšmę teigia Kew botanikos sode dirbantys britų mokslininkai. Jų įsitikinimu, nuo genų skaičiaus priklauso netgi rūšies išnykimo tikimybė. Vienas šį faktą patvirtinančių pavyzdžių - Japonijoje augantis didžiausią pasaulyje genomą turintis augalas Paris japonica, kuriam, deja, gresia išnykti.
(25) 2009-07-26 0
DNR replikacija yra biologinio paveldimumo pagrindas. Tai - fundamentalus visuose gyvuose organizmuose vykstantis procesas, kurio metu kopijuojama DNR užkoduota informacija, kuri vėliau perduodama naujoms ląstelėms. Kaip vyksta toks kopijavimas žiūrėkite šiame video.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos