Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Daltonizmas
 
 

Daltonizmas

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2018-10-24 2
Spalvų matymo sutrikimas dar nereiškia, kad žmogus negali suvokti jokių spalvų. Medikai skiria spalvų regėjimo nusilpimą ir įvairias spalvų aklumo formas. Paprastai pastarosios būna paveldimos ir dažnai pasitaiko tarp žmogaus šeimos narių ir giminių. Šis sutrikimas labiau būdingas stipriajai lyčiai: jis diagnozuojamas 8 proc. vyrų ir 0,4 proc. moterų.
(0) 2018-08-16 2
Organizmas viską puikiai praneša, jei su juo vyksta kas nors negerai. Jei netiko maistas, užlipote ant aštraus daikto arba susirgote, kūnas apie tai perspės tam tikrais signalais ir požymiais. Tačiau yra keletas nekenksmingų ir sunkiai pastebimų sveikatos sutrikimų.
(3) 2017-05-04 19
Tikriausiai kiekvienas esame girdėję ne visada laiku ir ne visada vietoje į pasaulį paleistų juokelių apie daltonikus. Tačiau jie – realaus pasaulio gyventojai, tad užuot laidę pokštus, geriau pasižiūrėkite kaip pasaulis atrodo jų akimis.
(0) 2009-09-18 0
Įprastomis sąlygomis voverinių beždžionių patelės pasaulį mato spalvotą, o patinėliai nemato raudonos ir žalios spalvos - jų akių tinklainėse nėra pigmento, galinčio detektuoti tokio ilgio šviesos bangas. Dabar mokslininkams pavyko atlikti genetinę terapiją, kuri leido dviems šios rūšies gyvūnų patinams išvysti "visiškai spalvotą" vaizdą.
(4) 2008-02-27 0
Neilas Harbissonas yra menininkas, nuo pat gimimo neskiriantis spalvų. Šis sutrikimas vadinamas achromatopsija. Tačiau dabar ši negalia "ištaisyta" - tam panaudotas kibernetinis įtaisas "Eyeborg". Prietaisas konvertuoja 360 skirtingų spalvų į skirtingus garsus. Anksčiau Dartingtono Menų Koledžą baigęs menininkas tapė tik juodai baltus paveikslus. Tačiau prieš tris metus jis pradėjo bendrauti su kibernetikos ekspertu Adamu Montandonu, kuris priėmė iššūkį sugrąžinti ž...

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos