Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Dawn
 
 

Dawn

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2017-11-07 9
Kuo detaliau nagrinėjame Saulės sistemos kūnus, tuo daugiau atrandame vietų, kuriose galėtų būti vandens. Jau kurį laiką panašios hipotezės sklando ir apie nykštukinę planetą Cererą, didžiausią Asteroidų žiedo objektą.
(0) 2016-07-28 35
Nykštukinė planeta Cerera, kurią mes galėjome pažinti Nacionalinės aeronautikos ir kosmoso administracijos (NASA) misijos „Dawn“ metu, mokslininkams kelia daug kol kas dar neatsakytų klausimų.
(1) 2015-12-11 20
Grupė mokslininkų, kurie dirba su erdvėlaiviu „Dawn“, teigia pagaliau išsiaiškinę, kas iš tiesų yra tie paslaptingi žiburiai, užfiksuoti nykštukinės planetos Cereros krateriuose.
(3) 2015-09-16 19
Naujausioje NASA nuotraukoje, kurią padarė erdvėlaivis „Dawn“, galima matyti ryškias dėmes nykštukinėje Cereros planetoje ryškiai, kaip niekada iki šiol.
(2) 2015-07-24 57
Aplink nežinomos kilmės žybsnius nykštukinėje planetoje Cereroje aptiktas ir mistinis rūkas. Mokslininkai teigia, kad rūkas, užfiksuotas erdvėlaiviu „Dawn“, aptinkamas tam tikrais dienos momentais. Pasak NASA, šis fenomenas leidžia daryti prielaidą, Cereros krateryje gaminama atmosfera.
(1) 2015-06-26 32
NASA išleido įspūdingą vaizdo įrašą, kuriame galima iš arti pamatyti nykštukinės planetos Cereros paviršiaus vaizdą.
(0) 2015-06-23 50
Naujausiose NASA zondo Dawn fotografijose iš nepaaiškinamais žiburiais jau kelis mėnesius gluminančios nykštukinės planetos Cereros – nauja staigmena. Zondas nykštukės paviršiuje nufotografavo įspūdingą kalną, kuris savo forma panašus į gigantišką piramidę.
(19) 2015-06-11 94
Zondas "Dawn" vis artėja prie Cereros ir mįslingųjų jos žiburių, tie žiburiai vis didesni ir vis labiau glumina, tačiau dar labiau glumina mokslininkų sutrikimas – jie vis dar neturi tvirto paaiškinimo, iš kur nykštukinėje planetoje tokios iliuminacijos. Kurios, beje, jau kelintą mėnesį neužgęsta.
(8) 2015-05-21 81
NASA zondas "Dawn" dar labiau priartėjo prie nykštukinės planetos Cereros ir Žemėn parsiuntė iš beprecedenčio artumo darytų Cereros paviršiaus fotografijų. Ne, gluminantys šviesuliai iš ten niekur nedingo. Ir nors šviesuliai nuotraukose matomi gerokai aiškiau, įminti jų mįslės tai nepadėjo. Veikiau priešingai: iš arčiau nufotografuotos ryškios šviesos dėmės mokslininkams užminė naujų mįslių. Beje, spustelėkite fotografiją ir įsižiūrėkite - ar tie šviesuliai neprimena iš orbitos matomų Žemės miestų žiburių naktį?
(0) 2015-05-12 50
Mokslininkai dar nepaaiškino pirmųjų ateiviškų žybsnių Cereroje, o jos orbitoje dirbantis zondas "Dawn" užfiksavo naujų. Tiesa, iš kur kas arčiau. Tai, kas anksčiau buvo matoma kaip pora ryškių šviesos šaltinių, dabar atrodo kaip į grupę susispietusių smulkesnių šviesos šaltinių telkinys.
(2) 2015-04-14 88
NASA zondas "Dawn" aplink nykštukinę planetą Cererą skrieja jau daug savaičių, o NASA pagal naujausias infraraudonųjų spindulių diapazono nuotraukas spėlioja, kad tuos du žybsnius galėjo sukelti skirtingos priežastys. Atrodo, kad Cereros žybsnių mįslė puikiausiai tiktų ir "X-failų" agentų tandemui.
(0) 2015-03-09 17
JAV kosminis zondas pradėjo suktis aplink Cererą – už Marso orbitos skriejančią mažytę planetą, kuri kaip manoma, yra Saulės sistemos formavimosi liekana, penktadienį pranešė Nacionalinė aeronautikos ir kosmoso administracija (NASA).
(0) 2015-01-22 44
2015 m. vykdomi kosminių tyrimų projektai teikia vilčių, kad galime tapti svarbių atradimų, susijusių su gyvybės paieškomis už Žemės ribų, liudininkais.
(0) 2015-01-14 24
NASA „Dawn“ misija artėja prie mistiško iki šiol nepažinto Asteroidų žiedo pasaulio. Padėti įminti šias paslaptis turėtų nykštukinė planeta Cerera, kuri taip pavadinta Romėnų agrikultūros deivės vardu. Iki šiol šis objektas buvo matytas tik akies krašteliu teleskopu „Hubble“, taigi mokslininkus intriguoja, ką sužinosime, kai „Dawn“ pasieks savo tikslą.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos