Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Decentralizuoti elektros tinklai
 
 

Decentralizuoti elektros tinklai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(17) 2020-03-04 31
Nickas Pfitzneris ir jo šeima prieš ketverius metus įsirengė „Tesla Powerwall“ energijos kaupimo sistemą ir tvirtina, kad per šį laiką jį leido gerokai sumažinti sąskaitas už elektros energiją.
(14) 2019-12-17 32
Nesumirksėjo nei viena lempa ir Kalėdinės spalvotos lemputės švietė taip pat ryškiai, kai Vokietijos Bordesholmo mieste elektros energijos tiekimas buvo perjungtas vien į atsinaujinančius energijos šaltinius.
(0) 2019-06-08 16
Seimui pritarus Energetikos ministerijos parengtiems Atsinaujinančių išteklių energetikos ir Elektros energetikos įstatymų pakeitimams, atvertos galimybės daugiabučių namų gyventojams tapti elektros energiją gaminančiais vartotojais ir naudoti iš atsinaujinančių energijos išteklių pagamintą elektrą. Lietuva tapo viena pirmųjų šalių Europoje, įgyvendinusi mažosios žaliosios energetikos plėtros modelį, kai elektros energiją galima gaminti vienoje vietoje, o vartoti kitoje. Ši nauja sistema įsigalios nuo spalio 1 d.
(4) 2018-06-13 39
Pietų Australijos vyriausybė po kovo mėn. įvykusių rinkimų pasikeitė ir ji paskelbė, kad persvarstys ankstesnės valdžios susitarimą su „Tesla“, kuri pagal planą turėjo įdiegti saulės elementus ant 1100 namų.
(0) 2018-03-21 28
Visai neseniai „Tesla“ pranešė, kad pasiekė susitarimą su Pietų Australijos valdžia ir ruošiasi įdiegti saulės baterijas ant 50 000 namų. Visas šis projektas pavadintas „Powerwall“, kurį įgyvendinus, būtų sukurta didžiausia virtuali elektrinė pasaulyje.
(14) 2017-11-06 87
Lapkričio 1 d. įsigaliojo Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo pakeitimai, kuriais yra pagerinamos sąlygos savo reikmėms elektros energiją gaminantiems vartotojams. Panaikinus perteklinius leidimus mažos galios elektrinėms iki 5 kW, beveik keturis kartus trumpėja administracinių procedūrų laikas. Be to, nuo lapkričio elektros energiją gaminančiais vartotojais galės tapti ne tik gyventojai, bet ir įmonės.
(0) 2016-12-30 2
Nors, anot naujojo energetikos ministro Žygimanto Vaičiūno, šie metai energetiškai buvo sėkmingi, tačiau dar egzistuoja nemažai iššūkių.
(21) 2013-11-19 2
Seime įregistruotas projektas, kuriuo siūloma leisti saulės baterijas turintiems individualiems namams atgal į tinklą priduoti elektros perteklių ir, jeigu jų priduotas elektros kiekis viršytų suvartotą, tokie namai galėtų gauti papildomų pajamų. Šis klausimas detaliau aptartas ir Aplinkos apsaugos komiteto posėdyje.
(1) 2013-01-28 0
Jau seniai buvo aišku, kad saulės elektros gamybos rėmimo tarifai buvo gerokai per aukšti. Sklandė net įtarimai, kad buvusi Vyriausybė šios problemos sąmoningai nesprendė, nes buvo naudinga taip kompromituoti visą atsinaujinančią energetiką, pristatyti ją kaip itin brangią ir rinkti papildomus simpatijų balus neva pigiai branduolinei energetikai.
(2) 2012-06-20 0
Austrijoje pasyvus ar protingas namas jau nieko nebestebina, ten abiejų tipų namai jau jungiami į vieną, o pavieniais statiniais nebeapsiribojama – eksperimentuojama kuriant tvarius ir protingus rajonus, kuriuose ekologijai skiriamas didžiulis dėmesys. Tokias Austrijos architektūros naujoves Šiuolaikinio meno centre architektūros konferencijoje išsakė austrų architekas Erichas Wagneris.
(0) 2012-01-05 0
2012-aisiais Lietuva ketina atkelti vartus „Nord Pool Spot“ biurui Lietuvoje. Bus duotas startas ir studijai, numatančiai Baltijos valstybių prisijungimo prie žemyninės Europos elektros tinklų būdus ir technines sąlygas.
(0) 2010-10-13 0
Visai netoli Lietuvos, Baltijos jūroje esančioje Bornholmo saloje vyksta įdomus eksperimentas- čia bandomi elektromobiliai, kuriuos siekiama integruoti į vėjo jėgainių elektros sistemos tinklą.
(0) 2009-12-11 0
Dvidešimt dvi Japonijos firmos pradėjo bendradarbiavimą, siekdamos, kad Japonija taptų pirmaujančia pažangiųjų elektros tinklų (angl. Smart Grids) vystytoja.
(9) 2009-09-29 0
Iš Vakarų pasaulio šalių noriai perimame alternatyvių elektros šaltinių naudojimo patirtį – Lietuvoje kai kurie namų ūkiai jau pradeda ar svarsto galimybę naudoti tokius elektros energijos šaltinius kaip vėjo elektrinės, saulės baterijos, elektros energiją gaminantys dujų katilai. Kadangi tokių alternatyvių elektros energijos šaltinių ateityje daugės, Lietuvos neišvengiamai laukia elektros tinklų struktūrinis pertvarkymas.
(16) 2008-10-23 0
Energijos tiekimą Europoje reikia pertvarkyti iš esmės. Europos projekto ADDRESS, kuriam skirta 9 mln. eurų, tikslas – sukurti gudrius energijos tinklus (smart energy grid). Pirmą kartą vartotojai galės aktyviai dalyvauti energijos tiekimo procese. Jie patys rinksis, kada vartoti energiją, o kada tiekti ją į tinklą.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos