Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Dekapitacija
 
 

Dekapitacija

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2019-10-11 24
Prieš 230 metų, 1789-ųjų spalio 10 dieną, Prancūzijos Nacionalinės asamblėjos posėdžio metu, asamblėjos narys daktaras Josephas-Ignacas Guillotinas pasiūlė humaniškesnio mirties bausmės vykdymo idėją. Anuomet Prancūzijoje galva kertama kirviu arba kardu būdavo tik diduomenei, tiesa, nukirsti dažnai pavykdavo ne iš pirmo karto, tuo tarpu paprasti žmonės būdavo kariami.
(0) 2018-08-07 17
Jau seniai yra kilę diskusijų, ar po galvos nukirtimo žmogus išlika sąmoningu. Kai kurie sako, kad ant veido matomi raumenų judesiai yra tik spazmai, sukelti staigaus galvos praradimo. Tai būtų tiesa, jei kalbėtume apie likusį kūną – o galvoje yra tik smegenys, kurios yra atsakingos už žmogaus sąmonę. Po nukirsdinimo jos nepatiria jokio pažeidimo, todėl veikia toliau, kol nebelieka kraujo atnešamo deguonies.
(2) 2018-05-28 59
Prancūzų fizikas ir politikas Josephas-Ignace'as Guillotinas 1789 metais išrado giljotiną, kuri vėliau buvo pavadinta jo vardu. Šis mirties bausmės vykdymo įrankis vėliau buvo plačiai naudojamas Prancūzijoje ir jos kolonijose. Pats Guillotinas norėjo sukurti įrankį, kuris neskausmingai atimtų gyvybę, bet ar jam pavyko? Ar giljotina žudomi žmonės tikrai nespėdavo nieko pajausti?
(1) 2017-07-27 26
Hamida Djandoubi buvo žemės ūkio darbininkas iš Tuniso, gyvenęs Prancūzijoje. 1974 metais jis pagrobė, kankino ir nužudė savo buvusią merginą. Tokie nusikaltėliai į istorijos puslapius neįeina, tačiau apie Djandoubi buvo kalbama dar ilgai, nes jis – paskutinis žmogus, kuriam mirties bausmė buvo įvykdyta giljotina.
(0) 2015-03-03 63
<em>Daugelį amžių žmonės kėlė klausimą, ar gali nukirsta žmogaus galva išsaugoti sąmonę ir galvoti. Šiuolaikiniai bandymai su žinduoliais ir daugybė liudijimų pateikia daug peno ginča

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos