Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Detektorių idėjos
 
 

Detektorių idėjos

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(1) 2018-05-07 4
Įsivaizduokite – savo išmanųjį telefoną sujungiate su elektronine nosimi, kuri gali užuosti sveikatai pavojingus dūmus ar pradėjusį gesti maistą, rašoma naujienų portale welt.de. Be to, kartą išmokęs, prietaisas sureaguos greičiau už mūsų uoslę.
(0) 2017-02-18 89
<!--Keiskite pavadinimą režimu „BE REDAKTORIAUS“ --> <em>Jis pagarsėjo savo „Gajos hipoteze“, bet <strong>Jamesas Lovelockas</strong> ateities kartų turėtų būti šlovinamas už jo pri
(0) 2014-10-02 12
<em>RMIT (Royal Melbourne Institute of Technology) mokslininkai sukūrė naują nanoįrenginį, būsiantį itin stabilių ir patikimų naujos kartos atminties įrenginių pagrindu.</em>
(0) 2014-01-09 0
Kauno technologijos universiteto (KTU) Mėsos technologijos laboratorijos lankytojams nepatartina stipriai kvepintis – tai gali išvesti iš pusiausvyros elektroninę nosį, kuri fiksuoja visą tiriamos aplinkos kvapų puokštę. Mokslininkų komanda, siekdama ištobulinti IT sprendimų bendrovės „Art21“elektroninės nosies programinę įrangą, laboratorijoje atlieka eksperimentus su paukštienos mėginais.
(0) 2013-10-21 0
Pirmoji pasaulyje mobili elektroninė nosis, skirta mėsos, paukštienos ir žuvies kokybei bei šviežumui nustatyti yra kuriama lietuviškos įmonės „ART21“ kartu su Kauno technologijos universitetu. Šį savo sukurtą produktą įmonė pristatys ICT2013 parodoje „Lithuanian Village“, kur tikisi sutikti strateginių partnerių.
(2) 2012-08-25 0
Amerikiečių "startup‘as" "Nano Engineered Applications" ir Riversaide (JAV) esantis Kalifornijos universitetas sukūrė įrenginį, kuris skirtas atmosferoje esančioms plataus spektro medžiagoms analizuoti. Potencialus naujovės, kuri šiuo metu yra prototipo stadijoje, panaudojimas yra neabejotinas – nuo sprogstamųjų medžiagų oro uostose paieškos iki pat pritaikymo įvairiose pramonės bei žemės ūkio šakose.
(3) 2012-08-13 0
Bendrovės „Disney“ tyrėjai sugalvojo kaip augalus paversti jutikliais. Kitą kartą kai paliesite augalą namuose, galbūt įjungsite apšvietimą. Taip, gėlės gyvos ir jaučia mūsų prisilietimą. Tą jums pasakys bet kuris augalų mylėtojas. Tačiau, kad jutiklius ir jungiklius namuose ar darbo vietoje galėsime pakeisti augalais, neįsivaizdavo net ir „Greenpeace“ organizacija.
(0) 2012-01-18 0
1961 metų klasikiniame mokslinės fantastikos filme „Fantastiška kelionė“ (Fantastic Voyage) mokslininkų komanda buvo sumažinta ir miniatiūriniame povandeniniame laive kraujagyslėmis pasiųsta išgydyti kolegos smegenyse susiformavusio kraujo krešulio. Įdomu, kiek mokslas pažengė per 50 metų?
(7) 2012-01-16 0
JAV telekomunikacijų bendrovė „Qualcomm“ įsteigė premiją, kurią gaus naujo medicininio prietaiso išradėjai. Kaip skelbia BBC, korporacija pažadėjo įteikti 10 mln. JAV dolerių (apie 26 mln. litų) tam asmeniui ar asmenų grupei, kuri sukurs įrenginį, savo funkcijomis analogišką trikorderiui, sugalvotam fantastinio serialo „Star Trek“ kūrėjų.
(0) 2010-11-10 0
Diskutuojant apie nežemišką gyvybę Visatoje, neretai linkstama tokias gyvybės formas įsivaizduoti kaip radikaliai besiskiriančias nuo mūsų planetoje egzistuojančios gyvybės. Tačiau Masačiusetso technologijos universiteto (MIT) tyrėjai tikina, kad kaimyninėse Paukščių Tako galaktikos srityse gyvybė turėtų būti panaši į žemiškąją. Maža to, minėtas mokslininkų kolektyvas mėgina sukurti nežemiškos gyvybės DNR dekoderį, kurį, tikimasi, NASA/ESA planuojamų misi...
(1) 2010-09-21 0
Newcastle (Didžioji Britanija) universiteto mokslininkai sukūrė naują belaidžių jutiklių rūšį, kurie gali atlaikyti temperatūrą iki 900 laipsnių pagal Celsijaus skalę. Juos ateityje bus galima įgręžti į ugnikalnių uolienas ir pagal jų sugeneruojamus signalus kurti efektyviau veikiančias perspėjimo apie galimą išsiveržimą sistemas.
(4) 2010-08-23 0
Stenfordo universiteto chemikai paskelbė kuriantys fluorescencinių junginių ir DNR pagrindu veikiančią "dirbtinę nosį". Jei naujasis metodas pasiteisins, tokio tipo įrenginius dėl palyginti nedidelės jų kainos bus galima naudoti masiškai, detektuojant beveik bet ką - pradedant surūgusiu pienu, baigiant sprogmenimis.
(3) 2010-08-14 0
Izraelio mokslininkai sukūrė elektronine nosimi vadinamą įrenginį, iš žmogaus kvapo nustatantį, ar jis serga kai kurių tipų vėžiu – net jei auglys dar nematomas rentgenogramose.
(2) 2009-10-02 0
JAV mokslininkai sukūrė sąlyginai nebrangią technologiją, skirtą žmonių judėjimui už pastatų sienų registruoti. Kol kas jos tikslumas siekia 1 metrą, tačiau paklaidą tikimasi sumažinti, skelbia „ArXiv.org“.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos