Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Diagnostinė aparatūra
 
 

Diagnostinė aparatūra

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2014-02-16 3
Vašingtono universiteto (JAV) medicinos fakulteto mokslininkai ir inžinieriai pagamino specialius operacijų metu naudoti skirtus technologinius akinius, kurie vizualizuoja vėžines ląsteles. Tokius akinius dėvintys chirurgai jų vietoje ultravioletinėje šviesoje mato specifinį švytėjimą, praneša „ScienceDaily.com“.
(0) 2014-01-27 1
Tarptautinį projektą vykdžiusiai mokslininkų komandai, vadovaujamai neurobiologijos ir zoologijos profesoriaus Giovanni Galizia, pavyko pirmą kartą pademonstruoti vaisinių muselių gebėjimą atskirti vėžines ląsteles nuo sveikų ląstelių, naudojantis uoslės organais.
(3) 2014-01-23 3
Kodėl astronautams, kosmonautams ir taikonautams kosmose tinsta smegenys ir sutrinka rega? Kaip apsaugoti žmogaus smegenis nuo pažeidimų, atliekant atviras širdies operacijas? Kaip prikelti iš komos žmones, turinčius sunkių smegenų sužeidimų?
(13) 2014-01-22 0
Reguliari meditacija ar kita dvasinė ar religinė praktika storina smegenų žievę. Tuo galima paaiškinti, kodėl tikėjimas saugo nuo depresijos, ypač tuos, kurie turi paveldėtą polinkį į šią ligą, mano Kolumbijos universiteto „Spirituality Mind Body" Instituto mokslininkė Lisa Miller.
(10) 2013-08-12 1
Mokslininkai išrado mirties testą, kuris gali parodyti kiek laiko tu gyvensi, rašo mirror.co.uk.
(0) 2013-08-05 0
Kompanija „BioBeats“ suteikia galimybę šokti pagal savo širdies dūžių muziką. Ketvirtadienį kompanija paskelbė, kad besideranti dėl 650 tūkst. JAV dolerių finansavimo ir pradėsianti leisti sveikatingumo programėles. Komanda siekia, kad žmonės apie savo sveikatą susimąstytų anksčiau nei išsivysto rimtos problemos.
(0) 2013-07-07 0
Anglijoje sunkiai sergantys ligoniai bus stebimi pasitelkiant video kameras, skelbia telegraph.co.uk. Daktarai vienoje patalpoje stebės visų pacientų būklę ir tik kai bus pastebėta ligonių būklės pablogėjimas, ligoninėse esančios budėjimo komandos bus iš karto informuotos.
(3) 2013-06-25 2
Japonų neurofiziologai išmoko perregima paversti bet kurią kūno dalį, taip pat ir galvos smegenis. Tokios procedūros metu nepažeidžiama nei organo struktūra, nei forma, todėl sudaromos galimybės tyrinėti gyvų organų sandarą ir funkcionavimą, rašoma žurnalo "Nature Neuroscience" straipsnyje. Viskas, ko reikia, kad organas taptų permatomas – fruktozės tirpalas.
(1) 2013-05-27 2
Šiandieninė medicina neįsivaizduojama be modernių šiuolaikinių tyrimų. Medikai jau seniai nebediagnozuoja apžiūrėdami paciento kūną – diagnostika persikėlė į laboratorijas ir instrumentinių tyrimų kabinetus. Paradoksalu, bet šie tyrimai tapo dar viena baimės priežastimi, kuri atgraso gydytis. Užuot sužinoję diagnozę, žmonės delsia iki paskutinės minutės. Taigi kokie tyrimai yra baisiausi?
(0) 2013-05-02 0
Elektromagnetinį smegenų aktyvumą stebėti galima ne tik su daug vietos užimančia medicinine įranga, bet ir su laikina elektronine tatuiruote. Kalifornijos mokslininkų sukurtais lipdukais įmanoma stebėti netgi įsčiose besivystančio vaisiaus gyvybinius rodiklius, praneša NewScientist.com.
(1) 2013-04-24 0
Į darbą – tik blaivūs. Tokio šūkio laikosi bendrovė, sukūrusi prietaisą, matuojantį į darbą atėjusių darbuotojų blaivumą. „The Daily Mail“ praneša, kad patikrinti alkoholio kiekiui nebūtina duoti kraujo ar pūsti. Užtenka matuoklį priliesti pirštu.
(0) 2013-04-19 0
2013 m. balandžio mėnesio žurnale „Lietuvos bendrosios praktikos gydytojas“ buvo išspausdinti Lietuvos mokslininkų atlikto tyrimo duomenys. Įvairiuose Lietuvos vietovėse pacientams, kurie serga 2 tipo cukriniu diabetu, pamatavus akispūdį ir nufotografavus jų akių dugną su nešiojamąja diagnostine kamera „Optomed Smartscope“, paaiškėjo šokiruojantys rezultatai.
(0) 2013-04-11 1
Galbūt niekad apie tai nesusimąstėme, tačiau mūsų iškvėpiamas oras yra toks pats unikalus kaip ir pirštų antspaudai. Be to, iš plaučių iškvepiamas oras gali padėti nustatyti ligas, kuriomis asmuo serga arba stebėti organizmo reakciją į gydimą.
(0) 2013-04-09 0
Kiekvienais metais vien Jungtinėse Valstijose priskaičiuojama 1,6 – 3,8 milijonai su sportu susijusių trauminių smegenų sužalojimų. 300 tūkstančių atvejų priskaičiuojama jauniems sportininkams ir neprofesionalams, skelbia news.nd.edu.
(0) 2013-04-08 1
Bendrovė "Panasonic" ir Belgijos tyrimų laboratorija IMEC sukūrė nedidukę, maždaug pusės kreditinės kortelės dydžio mikroschemą, kuri DNR grandinę ištiria vos per valandą. Anot mikroschemos išradėjų, ligi šiol specializuotose laboratorijose DNR tyrimas būdavo atliekamas per 3-4 paras, o kartais rezultatų reikdavo laukti ir savaitę. Su naująja mikroschema DNR iškodavimui prireiks tik valandos.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos