Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Diagnostinė aparatūra
 
 

Diagnostinė aparatūra

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(1) 2011-11-29 0
Naudodami rentgeno spindulių skenerį, kuriuo paprastai ieškoma vėžio ar sužalojimų, mokslininkai „atkūrė“ Stradivarijaus smuiką. JAV dirbanti mokslininkų grupė, naudodama kompiuterinės tomografijos (KT) skenerį, pabandė atskleisti 307 metų senumo muzikos instrumento paslaptis. Tuomet surinktus duomenis jie panaudojo „beveik nesiskiriančioms kopijoms“ sukurti.
(9) 2011-10-18 1
Vokiečių mokslininkų atlikto tyrimo rezultatai liudija, kad gana patikimai identifikuoti pedofilus galima skenuojant jų smegenis tuo metu, kai jie žiūrinėja suaugusiųjų ir vaikų nuotraukas.
(14) 2011-10-05 0
Ar galima stebėti kito žmogaus sapnus ar net sukurti filmą tiesiogiai iš vaizdų, kurios žmogaus mato savo smegenyse? Kol kas tai buvo tik mokslinės fantastikos tema, tačiau Kalifornijos universiteto mokslininkai (Berklis, JAV) teigia, kad jie yra pakeliui į šį tikslą.
(4) 2011-08-12 30
Nusitrinančios laikinos elektroninės tatuiruotės – perversmas medicinoje. Ši technologija leidžia tikrinti paciento būklę nevaržant judesių. Kai reikia sekti paciento fizinę būklę (pavyzdžiui, širdies ir kraujotakos sistemos darbą ar smegenų veiklą), dažniausiai naudojami griozdiški ir nepatogūs elektroniniai prietaisai, klijuojami prie odos lipniu geliu, rašo newscientist.com.
(0) 2011-08-01 0
Yeshiva universiteto Alberto Einšteino medicinos kolegijos tyrėjai sukūrė fluorascencinį baltymą, kuris leidžia matyti gyvų organizmų vidinius organus be jokios invazijos ar specialios technikos, kuri sukeltų šalutinius efektus ar padidintų apšvitinimo tikimybę.
(0) 2011-06-18 0
Senovės išmintis byloja, jog žmogaus akys – sielos veidrodis. Iš akių galima nuspėti, ar žmogus liūdnas, ar linksmas, ar… blaivus. Žvelgdami į akies tinklainę, medikai nustato paciento sveikatos būklę, kuri susijusi ne tik su rega. Iki šiol kontaktiniai lęšiai buvo naudojami pagerinti žmogaus regėjimą, tačiau mokslininkai iškėlė teoriją, kad „išmanieji“ kontaktiniai lęšiai, integravus jutiklius ir elektroniką, galėtų nustatyti žmogaus ligas. Maža to, to...
(0) 2011-05-11 0
Džordžijos technologijų instituto mokslininkai sukonstravo radaro įrenginį, kuriuo skenuojant asmens eiseną galima tiksliai ir greitai įvertinti, ar žmogus patyrė galvos traumą. Akivaizdu, jog toks daikčiukas praverstų tiek sporto aikštelėse, tiek mūšio lauke.
(1) 2011-04-21 0
Inžinieriai sukonstravo „elektroninę nosį“, kuria tikimasi identifikuoti cheminius signalus, skleidžiamus plaučių, galvos arba kaklo vėžiu sergančio žmogaus iškvepiamo oro. Vėžio tyrimų organizacijos atstovai teigia, kad tyrimų procesai aiškinantis, ar toks iškvepiamo oro testas galėtų būti naudojamas medicinos diagnostikoje, dar užtruks. Tačiau pirmieji žingsniai jau žengti, informuoja BBC.
(3) 2011-04-01 0
JAV sportinių drabužių gamintoja „Under Armour“, pasitelkusi modernias technologijas, pradės gaminti naujus marškinėlius, sukelsiančius revoliuciją sporte. Marškinėliai E39 matuos sportininkų širdies ritmą, kvėpavimą ir kitus biometrinius duomenis be laidelių, elektrodų ir kitų laboratorinių prietaisų. Į medžiagą įtaisyti davikliai perduos biometrinius duomenis į specialų prietaisą. Duomenis galima saugoti arba bevieliu būdu perduoti į kompiuterį.
(0) 2011-03-17 0
Masačiusetso technologijų instituto biotechnologijų specialistai nanodalelių pagrindu sukūrė miniatiūrinį implantuojamą jutiklį, kuris medikus informuos apie piktybinių navikų būklę. Modifikuota jutiklio versija pranešinės ir apie širdies smūgio riziką bylojančius simptomus.
(0) 2011-03-15 1
Sukurta nauja autopsijos (skrodimo) technologija, kurią naudojant žmogaus mirties priežastį galima nustatyti be chirurginės intervencijos.
(2) 2011-03-02 1
Po trejus metus trukusių nuodugnių tyrimų, žinomų žmogaus kraujo sudedamųjų dalių sąrašas praplėstas nuo kelių iki daugiau kaip 4 tūkst.
(0) 2011-02-25 0
Mokslininkų įsitikinimu, odos vėžio ženklus aptinkantis mažytis lazeris gali išgelbėti tūkstančius gyvybių, praneša „Daily Telegraph“.
(0) 2011-02-21 0
Kaip išvengti gresiančių tiltų ir lėktuvų katastrofų arba pamatyti mūsų kūnuose galinčias tūnoti vėžines ląsteles? Pasinaudokime mūsų ausiai negirdimu ultragarsu. Lietuvos mokslininkai sukūrė prietaisą, padedantį akių gydytojams demaskuoti akių navikus. Greitai nuo garso nebepasislėps ir odos vėžys.
(0) 2011-02-16 1
Astronomai turi sugalvoję triuką, kaip įvertinti atmosferos turbulenciją, kuri iškreipia astronominių objektų vaizdus, gautus žemėje esančiais teleskopais. Jie sukūrė dirbtinę žvaigždę, vadinamą orientacine žvaigžde. Orientacinės žvaigždės mirgėjimas panaudojamas atmosferos turbulencijos įtakos nustatymui.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos