Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Diagnostinė aparatūra
 
 

Diagnostinė aparatūra

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(3) 2012-11-27 10
Įstrigęs šašlyko gabalėlis ar žuvies ašaka neretai tampa gydytojų „žvejybos“ iš pacientų virškinamojo trakto laimikiu. Kartais tenka ištraukti ir gana neįprastų radinių – dantų šepetuką ar lauro lapą.
(0) 2012-10-24 0
Neįprasta liemenėlė „First Warning Systems Bra“ žada nustatyti krūties vėžį ankstyvojoje ligos stadijoje. Jos esmė – krūtinės temperatūros stebėjimas. Temperatūros svyravimai yra besiformuojančio auglio požymis, skelbia „ABC News“.
(2) 2012-08-06 0
Smegenų skenavimas, parodantis, kaip sujungtos skirtingos smegenų sritys, gali padėti nustatyti žmogaus intelektą, teigiama naujame tyrime. Mokslininkai tvirtina, iki 10 proc. individų intelekto skirtumų galima paaiškinti nervų takų, jungiančių kairiąją šoninės kaktos srities smegenų žievę su likusiomis smegenimis, stiprumu.
(0) 2012-06-18 0
Kosmoso kolonizavimas, skrydžiai į Marsą ar net į Žemės orbitą kai kuriems astronautams gali baigtis tragiškai, jeigu jų smegenys linkusios tinti nesvarumo būsenoje. Kodėl nesvarumo būsenos smegenys tinsta, dar neaišku. Tad svarbu stebėti, kas vyksta kaukolės viduje. NASA jau žino, kur kreiptis tokiu atveju. KTU mokslininkai sukūrė ir užpatentavo prietaisą, leidžiantį realiu laiku ir tiksliai išmatuoti sveiko arba traumą patyrusio žmogaus galvospūdžio pokyčius.
(15) 2012-05-31 0
Šiaulių respublikinės ligoninės administracija ir radiologai sunerimę dėl naujos plintančios mados tarp pacientų - būtinai išsireikalauti tyrimų kompiuteriniu tomografu.
(0) 2012-05-28 0
Mikrofonai, pasitraukit, atvyko nanofonai. Vos 60 nanometrų skersmens sferos yra patys jautriausi kada nors sukurti klausymo prietaisai, leisiantys kurti iki šiol nebylaus bakterijų ir kitų vienaląsčių kino garso takelius.
(4) 2012-04-17 6
Dažnos dantų rentgenogramos yra pagrindinė meningiomų – gerybinių auglių smegenyse – priežastis, todėl odontologai turėtų rimtai pasverti priežastis prieš suteikdami savo pacientams eilinę jonizuojančios spinduliuotės dozę.
(2) 2012-04-03 201
Elektroninės tatuiruotės ateityje galbūt stebės įvairiausius žmonių sveikatos būsenos parametrus – pradedant širdies ritmu, baigiant cukraus kiekiu kraujyje. Tačiau jau sukurta ir tokia, kurios paskirtis – atlikti burnos ertmės monitoringą. Dantin įmontuotas jutiklis seilėse gali aptikti įvairias bakterijas, sukeliančias visokių sveikatos bėdų.
(0) 2012-03-23 0
Kai ateityje gydysitės ligoninėje, gydytojai ne tik tikrins gyvybiškai svarbias funkcijas ar užsakinės kraujo tyrimus, bet ir skirs jums asmeninę pelę.
(3) 2012-02-07 0
Po kelerių metų įtempto darbo NASA inžinieriams pavyko sukurti unikalų įrenginį, galintį atpažinti vėžines ląsteles. Šis įrenginys pagamintas kaip aksesuaras išmaniajam telefonui.
(0) 2012-01-18 0
1961 metų klasikiniame mokslinės fantastikos filme „Fantastiška kelionė“ (Fantastic Voyage) mokslininkų komanda buvo sumažinta ir miniatiūriniame povandeniniame laive kraujagyslėmis pasiųsta išgydyti kolegos smegenyse susiformavusio kraujo krešulio. Įdomu, kiek mokslas pažengė per 50 metų?
(7) 2012-01-16 0
JAV telekomunikacijų bendrovė „Qualcomm“ įsteigė premiją, kurią gaus naujo medicininio prietaiso išradėjai. Kaip skelbia BBC, korporacija pažadėjo įteikti 10 mln. JAV dolerių (apie 26 mln. litų) tam asmeniui ar asmenų grupei, kuri sukurs įrenginį, savo funkcijomis analogišką trikorderiui, sugalvotam fantastinio serialo „Star Trek“ kūrėjų.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos