Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Diagnostinė aparatūra
 
 

Diagnostinė aparatūra

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(10) 2013-08-12 1
Mokslininkai išrado mirties testą, kuris gali parodyti kiek laiko tu gyvensi, rašo mirror.co.uk.
(0) 2013-08-05 0
Kompanija „BioBeats“ suteikia galimybę šokti pagal savo širdies dūžių muziką. Ketvirtadienį kompanija paskelbė, kad besideranti dėl 650 tūkst. JAV dolerių finansavimo ir pradėsianti leisti sveikatingumo programėles. Komanda siekia, kad žmonės apie savo sveikatą susimąstytų anksčiau nei išsivysto rimtos problemos.
(0) 2013-07-07 0
Anglijoje sunkiai sergantys ligoniai bus stebimi pasitelkiant video kameras, skelbia telegraph.co.uk. Daktarai vienoje patalpoje stebės visų pacientų būklę ir tik kai bus pastebėta ligonių būklės pablogėjimas, ligoninėse esančios budėjimo komandos bus iš karto informuotos.
(3) 2013-06-25 2
Japonų neurofiziologai išmoko perregima paversti bet kurią kūno dalį, taip pat ir galvos smegenis. Tokios procedūros metu nepažeidžiama nei organo struktūra, nei forma, todėl sudaromos galimybės tyrinėti gyvų organų sandarą ir funkcionavimą, rašoma žurnalo "Nature Neuroscience" straipsnyje. Viskas, ko reikia, kad organas taptų permatomas – fruktozės tirpalas.
(1) 2013-05-27 2
Šiandieninė medicina neįsivaizduojama be modernių šiuolaikinių tyrimų. Medikai jau seniai nebediagnozuoja apžiūrėdami paciento kūną – diagnostika persikėlė į laboratorijas ir instrumentinių tyrimų kabinetus. Paradoksalu, bet šie tyrimai tapo dar viena baimės priežastimi, kuri atgraso gydytis. Užuot sužinoję diagnozę, žmonės delsia iki paskutinės minutės. Taigi kokie tyrimai yra baisiausi?
(0) 2013-05-02 0
Elektromagnetinį smegenų aktyvumą stebėti galima ne tik su daug vietos užimančia medicinine įranga, bet ir su laikina elektronine tatuiruote. Kalifornijos mokslininkų sukurtais lipdukais įmanoma stebėti netgi įsčiose besivystančio vaisiaus gyvybinius rodiklius, praneša NewScientist.com.
(1) 2013-04-24 0
Į darbą – tik blaivūs. Tokio šūkio laikosi bendrovė, sukūrusi prietaisą, matuojantį į darbą atėjusių darbuotojų blaivumą. „The Daily Mail“ praneša, kad patikrinti alkoholio kiekiui nebūtina duoti kraujo ar pūsti. Užtenka matuoklį priliesti pirštu.
(0) 2013-04-19 0
2013 m. balandžio mėnesio žurnale „Lietuvos bendrosios praktikos gydytojas“ buvo išspausdinti Lietuvos mokslininkų atlikto tyrimo duomenys. Įvairiuose Lietuvos vietovėse pacientams, kurie serga 2 tipo cukriniu diabetu, pamatavus akispūdį ir nufotografavus jų akių dugną su nešiojamąja diagnostine kamera „Optomed Smartscope“, paaiškėjo šokiruojantys rezultatai.
(0) 2013-04-11 1
Galbūt niekad apie tai nesusimąstėme, tačiau mūsų iškvėpiamas oras yra toks pats unikalus kaip ir pirštų antspaudai. Be to, iš plaučių iškvepiamas oras gali padėti nustatyti ligas, kuriomis asmuo serga arba stebėti organizmo reakciją į gydimą.
(0) 2013-04-09 0
Kiekvienais metais vien Jungtinėse Valstijose priskaičiuojama 1,6 – 3,8 milijonai su sportu susijusių trauminių smegenų sužalojimų. 300 tūkstančių atvejų priskaičiuojama jauniems sportininkams ir neprofesionalams, skelbia news.nd.edu.
(0) 2013-04-08 1
Bendrovė "Panasonic" ir Belgijos tyrimų laboratorija IMEC sukūrė nedidukę, maždaug pusės kreditinės kortelės dydžio mikroschemą, kuri DNR grandinę ištiria vos per valandą. Anot mikroschemos išradėjų, ligi šiol specializuotose laboratorijose DNR tyrimas būdavo atliekamas per 3-4 paras, o kartais rezultatų reikdavo laukti ir savaitę. Su naująja mikroschema DNR iškodavimui prireiks tik valandos.
(1) 2013-03-21 1
Magnetinio rezonanso tomografas gydymo įstaigose spėjo pelnyti gydytojų prielankumą kaip naudingas ankstyvosios auglių diagnostikos prietaisas. Tačiau „Case Western Reserve“ universiteto mokslininkai rado būdą jį dar labiau patobulinti: nuo šiol tomografas gebės pats atpažinti ligas.
(0) 2013-03-07 13
Dauguma žmonių po galūnių amputacijos pastarosiose tebejaučia vadinamuosius fantominius skausmus. Nauji tyrimai atskleidė tikrąsias šių skausmų priežastis. Pasirodo, žmogaus smegenys nepajėgia pripažinti galūnės netekties fakto – jose ir toliau aktyviai veikia už šias galūnes atsakingos neuronų grupės.
(6) 2013-02-28 0
Jau kuris laikas kelius į Kauną mina turtingos kosminių tyrimų agentūros NASA mokslininkai. Lietuvoje jie atrado tai, ko per ilgus bandymų dešimtmečius negalėjo sukurti patys. NASA atstovus sudomino unikalus Lietuvos mokslininkų išradimas – neinvazinis galvospūdžio matuoklis, leidžiantis stebėti, kas vyksta kaukolės viduje. Išradimą padarė ir patentavo KTU Telematikos laboratorijos vadovo profesoriaus Armino Ragausko vadovaujama mokslininkų grupė. Ir tai - dar ne viskas, kuo galime didžiuotis. Daug kas pavydi Lietuvai mokslininkų.
(16) 2013-01-30 1
Gali būti, kad penkiolikmečio Merilendo valstijos (JAV) moksleivio visai nebrangiai kainuojantis išradimas išgelbės milijonus gyvybių - Džekas Andraka (Jack Andraka) išrado ankstyvas kasos vėžio stadijas diagnozuojantį testą.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos