Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Didysis sprogimas
 
 

Didysis sprogimas

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(6) 2013-05-25 1
<p style="font-style:italic"> Pa&shy;čios ne&shy;svet&shy;ing&shy;iau&shy;sios Že&shy;mės vie&shy;tos i&shy;dea&shy;liai tin&shy;ka pir&shy;mų&shy;jų vi&shy;sa&shy;tos eg&shy;zi&shy;sta&shy;vi&s
(3) 2013-05-15 3
<p style="font-style:italic">Nau&shy;jas lau&shy;kas, nau&shy;ja jė&shy;ga, ar mū&shy;sų ne&shy;ži&shy;no&shy;ji&shy;mo ga&shy;lia? Tai su&shy;da&shy;ro du treč&shy;dal&shy;ius kos&shy;mo&shy;so,
(314) 2013-04-27 5
Vienas žinomiausių pasaulio mokslininkų Stephenas Hawkingas praėjusią savaitę vykusioje paskaitoje dar sykį pakartojo esąs įsitikinęs, kad mūsų visata buvo sukurta be dieviškojo įsikišimo.
(1) 2013-04-19 3
Fizikas Johnas Crameris teigia atkūręs Didžiojo sprogimo metu sklidusį garsą. Anot jo, pirmosiomis visatos atsiradimo akimirkomis sklido gilus, sodrus žemų dažnių garsas.
(12) 2013-04-03 2
<p style="font-style:italic">Nuo ap&shy;vers&shy;tą du&shy;be&shy;nį pri&shy;men&shy;an&shy;čios pra&shy;džios iki Didž&shy;iuo&shy;ju Ply&shy;ši&shy;mu vad&shy;ina&shy;mos pa&shy;baig&shy;os, n
(0) 2013-03-23 0
Europos kosmoso agentūros Maxo Plancko kosminiu teleskopu tyrimus vykdantys mokslininkai paskelbė patį tiksliausią iki šiol Visatos reliktinio spinduliavimo, kurio šaltiniu, manoma, tapo Didysis sprogimas, temperatūrinį žemėlapį. Jame aptiktos anomalijos gali tapti „naujos fizikos“ pradžia, skelbia „Space.com“.
(0) 2013-03-09 0
Pati seniausia iš mokslui žinomų žvaigždžių HD 140283, dar vadinama Metuselos žvaigžde (pagal seniausio Žemėje medžio rūšį) iš visko sprendžiant atrodė esanti senesnė už Visatą, tačiau naują tyrimą atlikę mokslininkai pabandė paaiškinti šį paradoksą, skelbia „Space.com“.
(36) 2013-03-03 2
Didysis sprogimas yra viena iš žinomiausių astrofizikos teorijų. Ir ne veltui: ja ne tik siekiama paaiškinti Visatos vystymąsi nuo ankstyviausiųjų akimirkų iki dabar, bet tai netgi gana sėkmingai pavyksta padaryti. Net ir įvairios Visatos sandaros detalės – galaktikų spiečiai, masių pasiskirstymas ir taip toliau – visai neblogai atitinka stebėjimų rezultatus. Bet „visai neblogai“ nereiškia „tiksliai“, o Didžiojo sprogimo teorija ir į ją įeinantis konkordacinis (arba ΛCDM) kosmologinis modelis nėra neklystantys aiškinimai.
(3) 2013-02-20 1
Sukurta praeito amžiaus viduryje ir po poros dešimtmečių tapusi dominuojančiu Visatos evoliucijos aiškinimu, Didžiojo sprogimo teorija yra neatsiejama astronomijos dalis. Konkordacinis (arba ΛCDM) kosmologinis modelis – prieš beveik 15 metų nusistovėjusi matematinė teorijos išraiška – paaiškina galaktikų išsidėstymą ir grupavimąsi į spiečius, greitėjantį Visatos plėtimąsi, foninę mikrobangę spinduliuotę ir įvairius kitus reiškinius.
(3) 2013-01-24 0
Pradžioje magnetizmo nebuvo. Netrukus po Didžiojo sprogimo, visatoje buvo stulbinančiai karštas elektros krūvį turinčių protonų, elektronų, helio ir ličio branduolių debesis. Kiekvienas jų galėjo sukurti magnetinį lauką kiekviena kryptimi, tačiau vienalytėse, tolygiose ankstyvojo kosmoso dujose visi šie laukai visiškai vienas kitą panaikino.
(250) 2012-12-16 27
Sunku sugalvoti svarbesnį ir sunkesnį klausimą. Ar visata egzistavo amžinai? Kai kurie didieji protai teigė, kad nesvarbu, kiek toli praeitin bežvelgtume, visata buvo. Kiti ginčija, kad teisin
(76) 2012-10-22 1
Žymiausi Europos mokslininkai, filosofai ir teologai šią savaitę susirinko Ženevoje, kur vyksta debatai dėl Didžiojo sprogimo teorijos ir visatos ištakų. Renginyje ieškoma sutarimo tarp mokslo ir religijos atstovų, rašo BBC.
(4) 2012-09-13 0
Mokslininkai mielai atsuktų Visatą atgal ir stebėtų, kas vyko nuo pat pradžių. Kadangi tai padaryti neįmanoma, tyrėjams tenka kompiuteriniuose kurti savas miniatiūrines visatas, joms pritaikyti fizikos dėsnius ir tyrinėti jų evoliuciją. Na, o dabar tyrėjai planuoja atlikti detaliausią ir didžiausio masto tokio pobūdžio simuliaciją.
(11) 2012-09-09 1
Tai paslaptis, neleidžianti kosmologams užmigti naktimis: neatsitiktinio galaktikų išsidėstymo atradimas visatos struktūroje. Švieži „asimetrijos ašies“ įrodymai kartu su daug daugiau sp
(36) 2012-08-22 0
Kaip prasidėjo visata, kurioje gyvename? Tradicinis modelis aiškina, jog ji „prasidėjo“ iš Didžiojo sprogimo – momento, kai į nepaprastai tankų tašką sutelkta energija staiga akimirksniu išplito ir sukūrė trimatę erdvę bei laiką, o toje terpėje pradėjo vėsti. Tačiau grupė Australijos fizikų pasišovė patikslinti Didžiojo sprogimo sąvoką: jį reikėtų įsivaizduoti kaip momentą, kai amorfiška, beformė, į skystą vandenį panašaus būvio visata staiga sustin...

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos