Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Didysis sprogimas
 
 

Didysis sprogimas

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(11) 2007-09-12 12
Tai antroji straipsnių serijos dalis apie Didžiojo Sprogimo teoriją. Pirmoje dalyje paprastai ir aiškiai išdėstyta, kas tai per teorija ir kuo ji grindžiama. Šioje dalyje surasite nuoseklesnį Visatos vystymosi kelią. Kaip keitėsi pasaulis nuo Planko konstantos iki mūsų dienų? Ką slepia Planko konstanta? Ką išvystumėme pažvelgę anapus jos?
(16) 2007-09-12 4
Modernioji fizika mums sako, kad Visata atsirado iš milžiniško sprogimo. Tas sprogimas sukėlė materijos plėtimąsi, matomą dabar. Pavyzdžiui, galaktikos – tai debesys, kuriuos sudaro šimtai milijardų žvaigždžių, ir jos tolsta vienos nuo kitų, pradinio sprogimo jėgos stumiamos. Pati sprogimo teorija grindžiama prielaida, jog galaktikos tolsta viena nuo kitos. Šį teiginį patvirtina stebimų galaktikų šviesos spektro poslinkis, aprašomas Hablo dėsniu. Vadinasi gal i...
(0) 2007-07-18 1
Mokslininkai nebūtų mokslininkai, jei nesilaiutų mąstyti ir išvedinėti naujų teorijų. Šį sykį prie sienos priremta Didžiojo sprogimo teorija. Pensilvanijos universiteto kosmologas Martinas Bodžovoldas atliko skaičiavimus, paneigiančius vyraujančią Visatos atsiradimo po Didžiojo Sprogimo teoriją. Iš tikro, tai ši teorija visiškai nepaneigiama, tik keičiamas požiūris į pačio proceso pradžią.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos