Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Didžiausios Visatos žvaigždės
 
 

Didžiausios Visatos žvaigždės

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2017-06-21 14
Visatoje pilna didžiulių objektų, prieš kuriuos mūsų Žemė atrodo tarsi smėlio grūdelis ant kalno viršūnės. Tam netgi nereikia žvelgti už Saulės sistemos ribų. Kaip pavyzdį galime pasitelkti Jupiterį. Šis milžinas turi net 63 palydovus, iš kurių kai kurie yra didesni nei kitos Saulės sistemos planetos (pavyzdžiui, Ganimedas, kuris yra didesnis už Merkurijų).
(4) 2017-03-07 26
VY Canis Majoris yra raudonoji hipermilžinė žvaigždė, esanti Didžiojo šuns žvaigždyne. Tai yra pati didžiausia ir viena iš šviesiausių žmonijai žinomų žvaigždžių Visatoje.
(2) 2017-01-05 24
Oriono žvaigždyno petis, žvaigždė Betelgeizė, yra gyvenimą baigianti 15-25 kartus už Saulę masyvesnė raudonoji supermilžinė. Jos spindulys yra tūkstantį kartų didesnis, nei Saulės – žvaigždės gyvenimo pabaigoje linkusios kuriam laikui išsiplėsti.
(17) 2016-08-05 140
Nauja vaizdo bomba: internete pasirodė sukrečiantį Visatos dydį iliustruojanti vaizdo medžiaga. Ko gero, verta perspėti, kad mėginimai nuoširdžiai visa tai aprėpti sąmone ir jos suvokimo procesais gali kelti vienokią ar kitokią grėsmę psichikai. Tačiau tokia jau ta Visata. Ir jei norite pamėginti ją suvokti, ši vaizdo medžiaga – viena iš puikesnių iki šiol pasitaikiusių galimybių.
(0) 2015-12-22 20
Saulė tėra gana maža žvaigždė, palyginus su pačiomis didžiausiomis gigantėmis, kurių skersmuo ir masė yra didesni šimtus kartų, tačiau kur jos yra?
(3) 2015-04-29 29
Pažiūrėjęs šį vaizdą supranti kelis fundamentaliai nemalonius dalykus. Neįtikėtina, bet paprasčiausias akivaizdus planetų ir žinomų žvaigždžių dydžių palyginimas gali gerokai supurtyti fundamentalų tikėjimą Dievo, o įsitikinimą, kad žmogus yra visatos centras ar bent jau vienas svarbiausių gyvybių joje, – išsprogdina, anihiliuoja ir susmulkina efektyviau, negu lašas nikotino bebrą. Tad gal tau geriau nė neįsivaizduoti, kokio dydžio yra žvaigždė „VY Canis Majoris“…
(0) 2015-04-09 35
Už 455 šviesmečių nuo Žemės, aplink jauną žvaigždę MWC 480, formuojasi sistema, turinti pagrindines gyvybei būtinas medžiagas. Tolimą žvaigždę supančiame dujų ir dulkių diske astronomai aptiko sudėtingų organinių molekulių. Tai pirmas tokio pobūdžio atradimas žmonijos istorijoje.
(1) 2015-02-12 40
Mūsų Visata yra tokia didelė, kad ją vertinant astronominiais matavimais galima ir pasimesti. Vienos iš didžiausių, o galbūt ir didžiausios kada nors stebėtos žvaigždės UY Scuti dydis yra išties trikdantis, rašo phys.org.
(4) 2014-03-13 0
Tai – vienas didžiausių ir rečiausių objektų, pastebėtų visatoje. Jo skersmuo Saulės skersmenį viršija 1 300 kartų. Geltonoji hipermilžinė kadaise buvo dvinarės žvaigždžių sistemos narė, tačiau antroji šio tandemo narė atsidūrė taip arti milžinės, kad žvaigždės susilietė paviršiais.
(7) 2013-10-18 4
Didžiausia žmonijai žinoma visatos žvaigždė, kurios skersmuo net 1,5 tūkst. karto didesnis už Saulės, raudonoji hipermilžinė W26 pradėjo paskutinį savo egzistencijos etapą – prasidėjo gigantiškos žvaigždės agonija ir destrukcijos procesai, skelbia "Space.com". Europos pietinės observatorijos astronomai užfiksavo, kaip raudonoji supermilžinė nusimetė išorinius savo apvalkalus. Tai yra pirmieji žingsniai kelyje į itin galingą supernovos sprogimą.
(0) 2013-07-11 0
Tarptautinė astronomų komanda stebėjo itin masyvios žvaigždės formavimosi procesą, kuris iki šiol tebevyksta 500 kartų už Saulę didesniame tamsių debesų branduolyje, nuo Žemės nutolusiame per 11 tūkst. šviesmečių, skelbiama oficialioje Europos pietų observatorijos svetainėje.
(1) 2013-05-14 7
"Mano šešerių metų dukra – tikra klausimų mašina, - pasakoja astronomijos naujienų portalo "UniverseToday.com" naujienų redaktorius Freizeris Keinas (Fraser Cain). – Prieš keletą dienų vežiau ją namo iš mokyklos ir ji pradėjo klausinėti mane apie visatos prigimtį. Viena iš jos "strėlyčių" buvo "Kokia žvaigždė yra didžiausia visatoje?" Nesunkiai atsakiau, kad visata – didžiulė, ir žinoti, kuri iš begalės žvaigždžių yra didžiausia, neturime jokių šansų. Bet koks gi čia atsakymas. Dukra išsyk paklausė kitaip: "O kokia iš mums žinomų žvaigždžių yra didžiausia?"
(2) 2012-08-10 0
2010 metais Tarantulo ūke mokslininkai aptiko keturias milžiniškas žvaigždes, kurių masė – iki 300 kartų didesnė nei Saulės. Paaiškėjo, kad jų masė dvigubai didesnė nei mokslininkų laikyta maksimalia žvaigždėms. Tai privertė suabejoti egzistuojančiais žvaigždžių formavimosi modeliais ir iškėlė klausimą: kaip šios monstrės tapo tokios milžiniškos?
(17) 2011-09-28 3
Šiaurinio pusrutulio naktiniame danguje Betelgeizė – viena iš pastebimiausių žvaigždžių. Ji yra labai ryški, be to, patenka į vieno įspūdingiausių ir žinomiausių žvaigždynų (Oriono žvaigždyno) sudėtį. Tad danguje surasti ir pasigrožėti raudonųjų supermilžinių klasei priskiriama žvaigžde, nuo Žemės nutolusia ne tiek jau ir daug (maždaug 650 šviesmečių) – nesunku. O ją pasverti?
(8) 2011-04-01 4
Ištisą kovą klaidžiojome po egzotiškiausius Visatos kampelius, būsenas ir objektus, mėgindami išsiaiškinti, kuris iš jų yra karščiausias, šalčiausias, šviesiausias, blausiausias, tankiausias ir t. t. Kai kurios paieškos buvo itin konkrečios ir apčiuopiamos, kitos – abstraktesnės, reliatyvesnės. Tai – natūralu. Juk ir Visatoje yra ne tik neįsivaizduojamai šviesių, bet ir labai blausių, ne tik pragariškai karštų, bet ir nemažiau pragariškai šaltų strukt...

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos