Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Didžiausios galaktikos
 
 

Didžiausios galaktikos

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(1) 2019-01-03 16
Pačios masyviausios šiandieninės galaktikos yra elipsinės, turi labai mažai dujų, o jų žvaigždės yra senos. Tai reiškia, kad šios galaktikos nustojo formuoti žvaigždes prieš milijardus metų.
(0) 2016-08-01 31
Kalbėdami apie kosmosą, esame pratę turėti reikalų su dideliais atstumais ir objektais. Visatos mastu Žemė yra gana maža. Net ir mūsų Saulės sistemoje mus be vargo nustelbia Jupiteris, kuris, pasak NASA, prilygtų daugiau nei tūkstančiui Žemių.
(12) 2015-01-21 127
Pasiekęs pirmąją šios vaizdo medžiagos minutę, bejėgiškai pripažįsti, kad nė velnio neįsivaizduoji, kiek galaktikoje gali būti žvaigždžių. Šiuo atveju kalbame apie kaimyninę Andromedos galaktiką. Antrą filmo minutę apima jausmas, jog jei mėginsi suvokti tikrąjį šiame galaktikos lopinėlyje esančių žvaigždžių skaičių, tau tiesiog nuneš stogą… Trečią minutę sąmonėn pasibeldžia mintys apie begalybę ir pastebėjimas, jog tai, ką čia rodo, tėra tas vienas nelaimingas galaktikos lopinėlis. Ne visa galaktika. O juk tų galaktikų visatoje – miriadai… Primygtinai rekomenduotume šias 3,5 min. vaizdą išsididinti per visą ekraną. Šito nepamatysite per jokį teleskopą. Na ir… laikykitės!
(1) 2013-01-14 2
Žvaigždžių formavimosi regionus aplink galaktiką NGC 6872 tyrinėję mokslininkai atsitiktinai nustatė, kad ši galaktika yra gerokai didesnė nei manyta iki šiol. Maža to, paaiškėjo, kad tai yra didžiausia iki šiol atrasta galaktika visoje visatoje.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos