Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Dirbtiniai palydovai
 
 

Dirbtiniai palydovai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(2) 2008-07-02 0
Besidomintiems apie kosmonautiką trumpinys TKS jokia naujiena – tai nuolat daug dėmesio sulaukianti Tarptautinė Kosminė Stotis, kurioje nuolat gyvena keletas astronautų ir link jos periodiškai skrenda Rusijos, Europos ir JAV kosminiai laivai. Vieni gabena naują įgulą, kiti įrangą. Apie TKS daug visko prirašyta, tad kartotis neverta. Tačiau pakeliauti po kosminės stoties vidų, kad ir virtualiai, yra visai įdomu.
(4) 2008-06-05 0
Tarptautinės kosminės stoties (TKS) įgulos nariai sutaisė Rusijos sektoriuje esantį tualetą, pranešė BBC. Atlikus tris jo bandymus buvo konstatuota, kad viskas veikia tvarkingai.
(8) 2008-05-30 0
NASA davė sutikimą šeštadienį paleisti erdvėlaivį „Discovery“, kuris į Tarptautinę kosminę stotį atgabens Japonijos mokslinės laboratorijos modulį ir skubią siuntą stotyje esančiai Rusijos įgulai, pranešė „New Scientist“.
(15) 2008-05-22 2
Apie Tarptautinę kosminę stotį (TKS) mes esame nemažai visko prirašę, tad jau nesiplėsime. O šiomis naktimis ją galima išvysti (jei giedra) ir iš Lietuvos. Toliau - stoties galimos skrydžio koordinatės ir siūlomas stebėjimo laikas.
(3) 2008-02-20 0
Po 13 dienų misijos, kurios metu Tarptautinė kosminė stotis (TKS) paaugo dar vienu išoriniu moduliu, į Žemę grįžo kosminis erdvėlaivis „Atlantis“. Misijos metu atlikti visi planiniai išėjimai į kosmosą ir įvykdyti suplanuoti darbai. Neskaitant kai kurių nutikimų, misija įvykdyta sėkmingai. Įdomu pažymėti, jog „Atlantis“ nusileidimo laukė ne tik kosmoso entuziastai, bet ir JAV kariškiai, kurie gavo leidimą numušti nebevaldomą žvalgybinį palydovą. Bet apie ...
(0) 2008-02-08 0
Daugkartinis erdvėlaivis „Atlantis“ su septynių astronautų įgula ketvirtadienį po ilgo delsimo pagaliau išskrido į Tarptautinę kosminę stotį (TKS), kuriai gabena Europos laboratoriją „Columbus“. „Norėčiau palinkėti jums sėkmingos misijos ir saugaus grįžimo“, - įgulai pasakė starto direktorius Dougas Lyonsas.
(6) 2008-02-07 0
Prieš kelias dienas į Izraelį atvykę JAV pareigūnai, kaip manoma, slapta aptarė nevaldomo amerikiečių žvalgybos palydovo, kuris vasario pabaigoje arba kovo pradžioje nukris į Žemę, problemą.
(0) 2007-12-27 0
Rusija praėjusį antradienį sėkmingai paleido raketą, kuri į orbitą išvedė tris paskutinius dirbtinius palydovus, skirtus užbaigti konstruoti jos nuosavą globaliosios navigacijos sistemą pavadinimu GLONASS. Ši sistema iš esmės yra su JAV GPS sistema konkuruojantis karinės paskirties produktas. GLONASS žemėlapių sistema padengia didžiąją Rusijos dalį ir planuojama, jog iki 2009 apims visą Žemės rutulį (kai pradės veikti visi 24 navigaciniai satelitai).
(3) 2007-12-14 0
Kas tai yra poliarinė pašvaistė galima sužinoti paskaičius bet kurį žinyną – jame rasite panašiai tokį paaiškinimą - poliariniams regionams būdingas, Saulės vėjo sukeltas dangaus švytėjimas, susidarantis Saulės vėjo atneštoms dalelėms susidūrus su Žemės atmosfera. Net jei paskaičius ir viskas aišku, pasirodo astrofizikams, pasigilinusiems į šiuos pasakiškus poliarinius stebuklus, niekaip nebuvo suprantama, kaip tokiam švytėjimui palaikyti reikalingi milžiniš...
(6) 2007-12-10 0
Europos, Japonijos ir JAV mokslininkai svarsto galimybę į Žemės orbitą nusiųsti milžiniškus saulės energijos skydus ir tokiu būdu tiekti pigią neišsenkančią elektros energiją, praneša BBC. Saulės energiją surenkančius įrenginius pastačius už atmosferos būtų išvengta debesų trukdymo ir energijos tiekimas būtų nenutrūkstamas.
(0) 2007-10-20 5
Pirmasis dirbtinis žemės palydovas ir apskritai pirmasis kosminis aparatas, sėkmingai išvestas į Žemės geocentrinę orbitą buvo sovietų palydovas „Sputnik 1“ (rusiškai „Спутник-1”, kitaip ПС-1 – “Простейший Спутник-1”, liet. “paprasčiausias palydovas”). Šiuo palydovu buvo nustatytas žemės atmosferos sluoksnių tankumas keičiantis orbitai. „Sputnik 1“ tapo Tarybų Sąjungos „Sputnik“ programos pradininku, jo paleidimas paskatin...
(5) 2007-10-10 0
Teksaso multimilijonierius Thomas Pickens III mano, jog TKS (Tarptautinė kosminė stotis) ateityje reiktų paversti į globalią kosminę farmacijos laboratoriją ir netgi pasiryžęs finansuoti jos veiklą. Aišku, tai galės būti tik tada, kai baigsis stoties eksploatacinis laikotarpis ir NASA nustos vykdyti jos priežiūros darbus arba stipriai sumažins stoties išlaikymo finansavimą.
(0) 2007-07-11 0
Vieno kilogramo naudingo krovinio pakėlimas į Žemės orbitą naudojant šiuolaikines raketas kainuoja dešimtis ir net šimtus tūkstančių litų. Kainos išties nemažos, dėl to mokslininkai ir inžinieriai nuolat ieško ekonomiškesnių būdų šiai užduočiai atlikti. Vienas galimų sprendimo būdų - "Slingatron". Tai yra specialus toroidinės formos įrenginys, kuris visą krovinį tiesiog... išmeta į orbitą. Kūrėjų teigimu, tokio tipo 40 metrų skersmens įrenginys 100kg už...

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos