Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Dirbtiniai palydovai
 
 

Dirbtiniai palydovai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(11) 2012-12-30 11
Net jei ir būtume supervalstybė, kosmoso tyrimai yra tokie brangūs, kad gali labai greitai nusausinti biudžetą. Tą supratę mokslininkai ir politikai nusprendė, kad reikia susivienyti ir apjungus pajėgumus pastatyti bendrą Tarptautinę kosminę stotį.
(1) 2012-12-19 9
Mėnulio orbitoje besisukę du NASA moksliniai zondai paliko savo orbitą ir tėškėsi į Mėnulio paviršių – taip baigėsi jų misija, kurios tikslas buvo pažvelgti giliau į šio Žemės palydovo vidų, rašo telegraph.co.uk.
(6) 2012-12-17 2
Kosminių palydovų stebėjimo entuziastas iš Pietų Afrikos Respublikos Gregas Robertsas naktiniame Keiptauno danguje nufilmavo slaptojo NASA kosminio lėktuvo X-37B pėdsaką, informuoja „Space.com“. Liudininku tapęs pietų afrikietis tvirtina gruodžio 11 d. (antradienio) vakarą, 20:40 vietos (ir Lietuvos) laiku danguje pamatęs labai ryškų šviesos tvyksnį ir po jo labai greitai nuskriejusį debesį.
(20) 2012-12-13 11
JAV pareigūnai pareiškė, kad vakar (gruodžio 12 d.) į orbitą pakilęs pirmasis istorijoje Šiaurės Korėjos kosminis palydovas tapo nekontroliuojamas, praneša „NBC News“.
(3) 2012-12-05 9
Astronautų nemiga Tarptautinėje Kosminėje Stotyje (TKS) virsta legendomis. Ten dirbantys astronautai reguliariai ryja migdomuosius, tačiau išmiega vidutiniškai tik po 6 val., o tai yra gerokai mažiau nei numato techninis TS reglamentas (8,5 valandos miego). Tai gali atsiliepti rimtomis nuovargio problemomis. NASA specialistai sugalvojo išeitį ir ruošia specialią kovai su nemiga TKS skirtą operaciją.
(1) 2012-11-26 41
Lietuva laužo ledus ir ketina įsitvirtinti kosmoso pramonės rinkoje. Pirmąjį lietuvišką palydovą į orbitą planuojama paleisti 2013 metais. Kūrėjai ketina palydovą pavadinti „Lituanica 1“, pagerbdami S. Dariaus ir S. Girėno skrydį per Atlantą.
(8) 2012-11-09 55
Paprasčiau nei atrodo: pakanka reikiamu momentu užversti galvą į dangų. Kada tas reikiamas momentas? NASA įsteigė specialią nemokamą paslaugą: ją užsisakiusieji į mobilius telefonus gaus trumpąją žinutę, jog Tarptautinė Kosminė Stotis (TKS) kaip tik tuoj skries virš galvos. Svarbiausia – nereikia jokių žiūronų ar juolab teleskopo.
(0) 2012-08-30 0
Norint tapti kosmine valstybe, XXI amžiuje reikia visai nedaug – paleisti į kosmosą kelių kilogramų svorio nanopalydovą. Šie mažyliai atlieka įvairias rimtas mokslo funkcijas, todėl juos dabar vis dažniau naudoja net NASA. Gali būti, kad po poros metų tokį palydovą orbitoje aplink Žemę turės ir Lietuva.
(4) 2012-08-27 0
Praėjusį penktadienį NASA atstovai pranešė, jog projekto „PhoneSat“ rėmuose vykdomų tyrimų tikslas yra sukurti palydovą, kuris būtų valdomas įprastinei plataus vartojimo rinkai skirtu išmaniuoju telefonu.
(0) 2012-08-21 -2
Jau poryt, rugpjūčio 23 d., iš Kanaveralo kyšulio Floridoje (JAV) raketos „Atlas V“ nešina turėtų startuoti pora „palydovų-dvynių“, kurie tyrinės Žemės radiacinį lauką. „Viskas praktiškai paruošta, - raportuoja projekto RBSP vadovas Ričardas Ficdžeraldas (Richard Fitzgerald). – Pasiruošę ir abu mūsų aparatai, ir visa komanda. Laukiame momento, kada pagaliau bus galima pradėti tyrinėti paslaptingiausias ir pavojingiausias mūsų planetos apylinkes – radiac...
(15) 2012-08-13 0
Nedidelis kosminis aparatas, kurį sukonstravo NASA su tikslu leistis Mėnulyje sudužo bandymu metu.
(5) 2012-08-13 1
Sugedus raketos įsibėgėjimo blokui „Briz-M“, raketos „Proton-M“ su dviem ryšių palydovais „Ekspress-MD2“ ir „Telkom-3“ iš Baikonūro kosmodromo paleidimas Rusijoje šią savaitę baigėsi nesėkme. Specialistų teigimu, neiškėlus palydovų į reikiamą orbitą, jie bet kada gali nukristi į Žemę – praktiškai bet kurioje planetos vietoje, naujienų agentūrai „Interfax“ sakė raketų ir kosmoso tyrinėjimų srities specialistas.
(24) 2012-08-07 0
Vakar vakare iš Baikonūro kosmodromo pakilusi Rusijos raketa su dviem palydovais nesugebėjo iškelti jų į reikiamą orbitą. Patirti nuostoliai sieks kelis milijardus rublių, tačiau smūgis „Roskosmos“ prestižui dar didesnis: jis sugebėjo antrą kartą užlipti ant to paties grėblio.
(12) 2012-08-02 0
Vokietijoje įsikūręs DFKI Robotų inovacijos centras – vienas stipriausių robotų gamintojų Europoje. Jų robotai skraido, plauko, ropoja ir žinoma – žingsniuoja. Vienas paskutinių DFKI projektų – moteriškos išvaizdos robotas humanoidas AILA, kuris darbui kosmose mokomas Tarptautinės kosminės stoties (TKS) „Columbus“ modulio kopijoje.
(0) 2012-07-27 0
Japonijos krovininis laivas, šiuo metu esantis pakeliui į Tarptautinę kosminę stotį (TKS), gabena maistą, drabužius ir įrangą, taip pat mažyčių mėgėjiškų radijo palydovų rinkinį, kurių vienas danguje rašys žinutes Morzės abėcėle.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos