Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Dirbtiniai palydovai
 
 

Dirbtiniai palydovai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(8) 2011-04-01 4
Ištisą kovą klaidžiojome po egzotiškiausius Visatos kampelius, būsenas ir objektus, mėgindami išsiaiškinti, kuris iš jų yra karščiausias, šalčiausias, šviesiausias, blausiausias, tankiausias ir t. t. Kai kurios paieškos buvo itin konkrečios ir apčiuopiamos, kitos – abstraktesnės, reliatyvesnės. Tai – natūralu. Juk ir Visatoje yra ne tik neįsivaizduojamai šviesių, bet ir labai blausių, ne tik pragariškai karštų, bet ir nemažiau pragariškai šaltų strukt...
(22) 2011-04-04 2
Mokslininkai pagal palydovinius duomenis sukonstravo modelį – geoidą, iliustruojantį, koks netolygus Žemės paviršiuje iš tikrųjų yra gravitacijos lauko intensyvumas. Geoido forma byloja, jog pagal šį parametrą Žemė yra toli gražu ne sferiška, o gerokai gumbuota. Tai reiškia, kad gravitacija planetos paviršiuje nėra vienoda. Nors skirtumų mes ir nejaučiame, jie turi milžiniškos įtakos tokiems reiškiniams kaip vandenynų srovės, oro masių judėjimas ir litosferos pl...
(0) 2011-05-16 1
Po nesuskaičiuojamų ugnikalnių suvarpyta Jupiterio palydovo Ijo pluta, ko gero, tyvuliuoja išsilydžiusių uolienų vandenynas. Pastarųjų stebėjimų duomenimis, skirtingai nei Žemės magma, kuri linkusi telktis tektoninių plokščių pakraščiuose susidarančiose ertmėse, Ijo magma kunkuliuoja maždaug 48 km gylyje slūgsančiame vientisame baseine. Didžiulis Ijo magmos telkinys leidžia paaiškinti, kodėl šis palydovas vulkaniniu požiūriu yra aktyviausias visoje Saulės siste...
(6) 2011-09-22 1
Už kosminę žvalgybą atsakingas JAV Nacionalinis žvalgybos biuras (NRO) pirmą kartą visuomenei parodė Šaltojo karo metu naudotus itin slaptus GAMBIT ir HEXAGON projektų žvalgybinius palydovus, kurie, pasak kai kurių ekspertų, užkirto kelią Trečiajam pasauliniam karui.
(6) 2011-01-25 1
Pamenate prieš gerą mėnesį pasaulio žiniasklaidą apskriejusį pranešimą, jog NASA prarado ryšį su neseniai paleistu nanopalydovu „NanoSail-D“, turinčiu saulės burę? Visai neseniai Jungtinių Valstijų Nacionalinė kosmoso ir aeronautikos agentūra (NASA) skelbė ieškanti pagalbos ir kvietė prie „NanoSail-D“ paieškų prisijungti trumpabangio radijo ryšio mėgėjus. Tačiau netikėtai nanopalydovas atsiskyrė nuo jį gabenusio erdvėlaivio ir taip apie save pranešė pa...
(9) 2011-12-22 0
Antradienio rytą nutrūko ryšys su telekomunikaciniu kosminiu palydovu „Jamal-201“.
(3) 2011-08-09 0
JAV Nacionalinė aeronautikos ir kosmoso administracija (NASA) skyrė 2,4 mln. JAV dolerių vadinamųjų „kosminių degalinių“, kuriose tarpplanetinių skrydžių metu kuro atsargas galėtų pasipildyti kosminiai laivai, programai.
(0) 2011-09-28 0
Orbitos sekimo ekspertai nustatė, kad NASA palydovas UARS į Žemės orbitą pateko virš Ramiojo vandenyno, 14,1 laipsnio Pietų platumos ir 170,2 laipsnio Vakarų ilgumos. Visos nuolaužos, kurios nesudegė, turėjo nukristi į atvirą vandenį, teigia JAV kosmoso agentūra.
(8) 2011-02-25 0
JAV Nacionalinės aeronautikos ir kosmoso administracijos (NASA) erdvėlaivis „Discovery“ ketvirtadienį paskutinį kartą pakilo į orbitą, pažymėdamas tris dešimtmečius vykdytos Amerikos kosmoso programos pagrindinės misijos pabaigą.
(4) 2011-06-08 0
Japonų astronautas ketina kosmose auginti agurkus. Šis projektas – eksperimento, kurio metu bus tiriamas gravitacijos poveikis augalų auginimui, dalis.
(3) 2011-09-16 0
Nevaldomas, šešias tonas sveriantis autobuso dydžio JAV palydovas „UARS 1991-063B“ vis artėja prie tankiųjų atmosferos sluoksnių. Jei prieš savaitę senas amerikiečių kosminis aparatas skriejo 600 km aukštyje, tai dabar jo trajektorija smuktelėjo į 300 km aukštį – tokiame skrieja Tarptautinė Kosminė Stotis (TKS). Nors ekspertai ramina, jog į Rusijos sostinę Maskvą palydovas neturėtų rėžtis, kompiuteriniai modeliai tikslios kritimo vietos nurodyti negali. Tai paai...
(3) 2011-01-24 0
Japonų raketa su daugiau kaip 5 t krovinių Tarptautinei kosmoso stočiai (TKS) šeštadienį sėkmingai pakilo, pranešė Japonijos kosmoso agentūra.
(0) 2011-07-30 0
NASA ir SpaceX neoficialiai susitarė, kad SpaceX kapsulė „Dragon“, paleista su „Falcon 9“ raketa šių metų lapkričio 30 – gruodžio 7 dieną susitiks su TKS, beveik praėjus vieneriems metams po pirmojo bandomojo skrydžio.
(1) 2011-09-26 0
Nebenaudojamas Amerikos mokslinis palydovas UARS savaitgalį įskriejo į tankiuosius atmosferos sluoksnius, o nesudegę jo fragmentai nukrito į Žemę. Tai vyko praėjusį penktadienį, nuo 23 valandų 23 minučių iki šeštadienio 1 valandos 9 minučių JAV Rytinės pakrantės laiku (+7 val. Lietuvos laiku).
(2) 2011-02-25 0
Dėl planuojamos 4G mobiliojo ryšio tinklų plėtros JAV gali atsirasti milžiniškos GPS sistemos signalų priėmimo „juodosios skylės", apimsiančios didelę šalies teritorijos dalį, perspėjo telekomunikacijų inžinieriai.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos