Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Dirbtiniai palydovai
 
 

Dirbtiniai palydovai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(8) 2012-11-09 55
Paprasčiau nei atrodo: pakanka reikiamu momentu užversti galvą į dangų. Kada tas reikiamas momentas? NASA įsteigė specialią nemokamą paslaugą: ją užsisakiusieji į mobilius telefonus gaus trumpąją žinutę, jog Tarptautinė Kosminė Stotis (TKS) kaip tik tuoj skries virš galvos. Svarbiausia – nereikia jokių žiūronų ar juolab teleskopo.
(1) 2012-11-26 41
Lietuva laužo ledus ir ketina įsitvirtinti kosmoso pramonės rinkoje. Pirmąjį lietuvišką palydovą į orbitą planuojama paleisti 2013 metais. Kūrėjai ketina palydovą pavadinti „Lituanica 1“, pagerbdami S. Dariaus ir S. Girėno skrydį per Atlantą.
(11) 2012-12-30 12
Net jei ir būtume supervalstybė, kosmoso tyrimai yra tokie brangūs, kad gali labai greitai nusausinti biudžetą. Tą supratę mokslininkai ir politikai nusprendė, kad reikia susivienyti ir apjungus pajėgumus pastatyti bendrą Tarptautinę kosminę stotį.
(20) 2012-12-13 11
JAV pareigūnai pareiškė, kad vakar (gruodžio 12 d.) į orbitą pakilęs pirmasis istorijoje Šiaurės Korėjos kosminis palydovas tapo nekontroliuojamas, praneša „NBC News“.
(1) 2012-12-19 9
Mėnulio orbitoje besisukę du NASA moksliniai zondai paliko savo orbitą ir tėškėsi į Mėnulio paviršių – taip baigėsi jų misija, kurios tikslas buvo pažvelgti giliau į šio Žemės palydovo vidų, rašo telegraph.co.uk.
(3) 2012-12-05 9
Astronautų nemiga Tarptautinėje Kosminėje Stotyje (TKS) virsta legendomis. Ten dirbantys astronautai reguliariai ryja migdomuosius, tačiau išmiega vidutiniškai tik po 6 val., o tai yra gerokai mažiau nei numato techninis TS reglamentas (8,5 valandos miego). Tai gali atsiliepti rimtomis nuovargio problemomis. NASA specialistai sugalvojo išeitį ir ruošia specialią kovai su nemiga TKS skirtą operaciją.
(6) 2012-12-17 2
Kosminių palydovų stebėjimo entuziastas iš Pietų Afrikos Respublikos Gregas Robertsas naktiniame Keiptauno danguje nufilmavo slaptojo NASA kosminio lėktuvo X-37B pėdsaką, informuoja „Space.com“. Liudininku tapęs pietų afrikietis tvirtina gruodžio 11 d. (antradienio) vakarą, 20:40 vietos (ir Lietuvos) laiku danguje pamatęs labai ryškų šviesos tvyksnį ir po jo labai greitai nuskriejusį debesį.
(4) 2012-02-24 1
Būsimasis Tarptautinės Kosminės Stoties (TKS) vadas, kanadietis Chrisas Hadfildas (Chris Hadfield) apsilankė Laarivee gitarų dirbtuvėse Vankuveryje (Kanada) – čia pagaminta speciali gitara Tarptautinei Kosminei Stočiai. Skambinimo gitara nesvarumo būsenoje iššūkius išmėginęs astronautas neslepia – patirtis išties unikali ir netikėta.
(5) 2012-08-13 1
Sugedus raketos įsibėgėjimo blokui „Briz-M“, raketos „Proton-M“ su dviem ryšių palydovais „Ekspress-MD2“ ir „Telkom-3“ iš Baikonūro kosmodromo paleidimas Rusijoje šią savaitę baigėsi nesėkme. Specialistų teigimu, neiškėlus palydovų į reikiamą orbitą, jie bet kada gali nukristi į Žemę – praktiškai bet kurioje planetos vietoje, naujienų agentūrai „Interfax“ sakė raketų ir kosmoso tyrinėjimų srities specialistas.
(1) 2012-04-13 0
Velykų savaitgalį netikėtai nutilo Europos kosmoso agentūros (ESA) palydovų flotilės flagmanas, civilinis Žemės stebėjimo palydovas „Envisat“. Su 9 tonas sveriančiu monstru ESA ryšio negali užmegzti jau nuo praėjusio sekmadienio.
(2) 2012-01-24 0
Interneto cenzūra gali tapti bejėgė, jei kompiuterių programuotojai įgyvendins savo tikslus ir į orbitą iškels nuosavus palydovus. Visus savo planus, kaip išvengti interneto kontrolierių, jie atskleidė Berlyne vykusiame renginyje „Chaotic Communications Congress“.
(12) 2012-08-02 0
Vokietijoje įsikūręs DFKI Robotų inovacijos centras – vienas stipriausių robotų gamintojų Europoje. Jų robotai skraido, plauko, ropoja ir žinoma – žingsniuoja. Vienas paskutinių DFKI projektų – moteriškos išvaizdos robotas humanoidas AILA, kuris darbui kosmose mokomas Tarptautinės kosminės stoties (TKS) „Columbus“ modulio kopijoje.
(8) 2012-04-12 0
Įsisavinti kosminės kilmės energiją – panašu, jog šia idėja mokslo pasaulis domisi vis labiau. Dar vakar rašėme apie fantastinį Daisono sferos projektą, kuriame, deja, nė žodžio neužsimenama apie sukauptos energijos transportavimą iš Saulės į Žemę. O štai šiandien žiniasklaidoje pasirodė NASA žinutė apie planuojamus palydovus, kurie persiųstų sukauptą kosminės kilmės energiją į Žemę. Žinoma, kalba eina ne apie Saulės, o apie Žemės palydovus. Tačiau i...
(0) 2012-07-27 0
Japonijos krovininis laivas, šiuo metu esantis pakeliui į Tarptautinę kosminę stotį (TKS), gabena maistą, drabužius ir įrangą, taip pat mažyčių mėgėjiškų radijo palydovų rinkinį, kurių vienas danguje rašys žinutes Morzės abėcėle.
(0) 2012-08-30 0
Norint tapti kosmine valstybe, XXI amžiuje reikia visai nedaug – paleisti į kosmosą kelių kilogramų svorio nanopalydovą. Šie mažyliai atlieka įvairias rimtas mokslo funkcijas, todėl juos dabar vis dažniau naudoja net NASA. Gali būti, kad po poros metų tokį palydovą orbitoje aplink Žemę turės ir Lietuva.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos