Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Dirbtinis apvaisinimas
 
 

Dirbtinis apvaisinimas

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(12) 2012-01-05 0
Paruošiamosios klasės mokinys Reubenas Blake’as po atostogų vėl grįžo į mokyklą, tačiau jo dvynei seseriai teks palaukti dar penkerius metus, kol ji galės pasekti brolio pėdomis. Nors jiedu yra dvyniai, jų gimimo datas skiria beveik penkeri metai. Kaip taip gali būti?
(0) 2011-02-18 0
Vaiko gimimas šeimoje dažniausiai sutinkamas su džiaugsmu, bet ne tada, kai į pasaulį pasibeldžia neplanuoti dvynukai ar net trynukai. Daugiavaisis nėštumas dabartinėje visuomenėje pasidarė aktuali problema - ne tik dėl savo netikėtumo, bet ir dėl galimų medicininių komplikacijų; tačiau medikai teigia, jog šių komplikacijų galima išvengti.
(48) 2010-12-10 0
M. D. Andersono Vėžio centro Teksaso valstijos universitete (JAV) mokslininkai pranešė apie sėkmingai atlikto svarbaus eksperimento rezultatus: naudodami kamieninių ląstelių technologiją jie išvedė laboratorines peles, turinčias du tėvus. Vien tik dviejų patinėlių genetinę medžiagą turinčius jauniklius atsivedė surogatinė motina, teigiama universiteto pranešime.
(8) 2010-11-29 0
Nemaža visuomenės dalis kritiškai žvelgia į dirbtinio apvaisinimo metu pasireiškiančias "selekcijos" tendencijas, kai šiomis paslaugomis besinaudojantys ir jas teikiantys asmenys jas paverčia tarsi eiliniu apsipirkimu parduotuvėje. Tačiau tikriausiai mažai kas galėjo numanyti, jog ateis diena, kada kiaušialąstės ir embrionai bus pradėti koduoti brūkšniniu kodu.
(0) 2010-10-25 0
Švedijos mokslininkai pirmą kartą iš taip arti pažvelgė į žmogaus apvaisinimo procesą. Jiems pavyko sudaryti kiaušialąstės receptoriaus, apvaisinimo pradžioje prisijungiančio prie spermatozoido, 3D modelį.
(6) 2010-10-18 0
D. Britanijoje išrastas prietaisas, padedantis moterims pastoti, yra toks pat efektyvus, kaip ir dirbtinio apvaisinimo technologijos, tvirtinama gamintojų pranešime spaudai.
(12) 2010-10-12 0
JAV mokslininkai pasiekė naują kriokonservavimo rekordą: iš prieš 20 metų užšaldyto embriono gimė sveikas kūdikis.
(3) 2010-10-07 0
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) Vyriausybei teikiamame Pagalbinio apvaisinimo įstatymo projekte siūlo, kad vyrai galėtų tapti lytinių ląstelių donorais, tuo metu moterų kiaušialąsčių donorystė būtų draudžiama. Pagalbinis apvaisinimas pagal šį įstatymą galėtų būti taikomas susituokusioms arba partnerystę įregistravusioms poroms.
(51) 2010-10-05 0
Vatikanas pirmadienį sukritikavo sprendimą skirti Nobelio premiją už pasiekimus medicinoje apvaisinimo in vitro (IVF) pradininkui Robertui Edwardsui, kurio darbas užtikrino tėvystės džiaugsmą milijonams nevaisingų porų.
(2) 2010-10-05 0
Ši savaitė ypatinga mokslininkams ir mokslo mylėtojams - prasideda kasmetinis Nobelio premijų skyrimas už pačius reikšmingiausius žmonijos pasiekimus medicinos, chemijos, fizikos, literatūros, ekonomikos ir taikos siekimo srityse.
(2) 2010-09-18 0
Švedijoje galiojantys griežti reprodukcijos įstatymai ir ilgai trunkantis įvaikinimo procesas paskatino naują internetinio verslo rūšį. Šalyje pradėjo veikti privatus kiaušialąsčių ir spermos donorų socialinis tinklas, padedantis norintiems susilaukti kūdikių net ir surogatinės motinystės būdu, praneša Švedijos naujienų agentūra TT.
(12) 2010-07-08 0
Vyriausybė kol kas neapsisprendė, kaip elgtis su dirbtiniu apvaisinimu. Sveikatos apsaugos ministerija parengė dvi alternatyvas, kaip spręsti nevaisingų šeimų problemą: liberaliąją ir konservatyviąją, tačiau kol kas sprendimas nepriimtas.
(14) 2010-05-18 0
Natūralus žmonių reprodukcijos būdas jau po 10 metų daugeliui gali atrodyti neefektyvus ir senamadiškas. Jį pakeis sparčiai besiplėtojančios dirbtinio apvaisinimo (in vitro fertilization, IVF) technologijos, siūlančios beveik 100 proc. sėkmę, prognozuoja mokslininkai.
(7) 2009-11-14 0
Vieno vyro ir dviejų biologinių motinų pradėti vaikai – ne tik svarbus reprodukcinės medicinos pasiekimas, bet ir sunkus etinis galvosūkis. Kritikai baiminasi, kad tai gali atverti kelią genetiškai modifikuotiems kūdikiams.
(4) 2009-10-22 5
Nauja dirbtinio apvaisinimo technologija patrigubina pastojimo tikimybę ir sumažina Dauno sindromo riziką.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos