Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Dujų milžinės
 
 

Dujų milžinės

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2019-04-04 13
NASA planetų paieškos misija TESS vykdoma dar tik nuo liepos mėnesio, bet jau per tiek laiko jai pavyko keli nuostabūs atradimai, rašo CNN.
(1) 2018-12-22 28
Planetos, grubiai šnekant, skirstomos į tris grupes pagal masę ir cheminę sudėtį: uolines Žemės dydžio ir šiek tiek didesnes, ledines-dujines Neptūno dydžio ir dujines Jupiterio dydžio bei didesnes. Pirmųjų ir paskutiniųjų randama įvairiais atstumais nuo žvaigždžių – ir labai arti, ir ganėtinai toli. O štai Neptūno dydžio planetų labai arti žvaigždžių nerandama. Dabar nauji vienos Neptūno dydžio planetos stebėjimai atskleidžia, kodėl taip yra.
(0) 2017-12-14 3
Dujinės planetos, esančios labai arti savo žvaigždžių – vadinamieji „karštieji jupiteriai“ – dažnai yra gerokai didesnės už mūsų Jupiterį ar Saturną, tuo tarpu toli esančios analogiškos planetos yra tokio paties spindulio, kaip Jupiteris.
(4) 2017-11-05 21
Milžiniška, teoriškai egzistuoti negalinti planeta skrieja aplink mažą, silpną ir labai nutolusią nykštukinę žvaigždę, paskelbė nustebinti astronomai.
(2) 2016-12-23 29
Už maždaug 63 šviesmečių nuo Žemės yra mėlyno marmuro spalvos planeta, kuri nėra draugiška gyvybei. Tačiau ši planeta įdomi tuo, kad mėlyna atmosferos spalva susidaro dėl skysto stiklo, kuriuo lyja šioje planetoje.
(0) 2016-07-08 27
Už daugiau nei 340 šviesmečių nuo mūsų astronomai atrado neįprastai išsidėsčiusią žvaigždžių sistemą. Tai unikalus pasaulis, su trimis žvaigždėmis ir kur vieneri metai trunka 500 Žemės metų. Iki šiol manyta, kad tokia sistema egzistuoti negali.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos