Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Dvasinis ugdymas mokyklose
 
 

Dvasinis ugdymas mokyklose

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(17) 2014-08-20 8
Lietuvos švietimo strategija popieriuje atrodo gražiai: joje deklaruojamas siekis ugdyti aktyvias, kūrybingas ir pilietiškas asmenybes, tačiau mokyklos realybė – kitokia. Moksleiviai vertinami individualiai, jų kūrybingumas ir bendruomeniškumas bei pilietiškumas kažkokiu būdu turi atsispindėti testuose, LRT radijo laidoje „Vasaros studija“ pastebi švietimo konsultantas Aurimas Ražanauskas.
(10) 2013-08-06 0
Kova prieš moralinį nuopuolį: Rusijos Dūma ketina sustiprinti jaunosios kartos mokymą pedagogėms nurodydama aprangos kodą. Teigiama, kad ateityje spintose mokytojos turės palikti mini sijonus ir palaidines su per didelėmis iškirptėmis, skelbia „Die Welt“.
(31) 2013-06-17 -1
Religijotyrininkai kelia idėją, kad valstybinėse mokyklose turėtų būti įvestas religinis švietimas. Sociologės Mildos Ališauskienės manymu, taip Lietuvoje sumažėtų religinės diskriminacijos.
(280) 2012-12-20 12
„Tu pyderas!“. Panaši retorika mokyklose dažnai naudojama siekiant įžeisti ir pažeminti vaikiną. Taip mokyklose auginama homofobų karta, homoseksualumą laikanti iškrypimu ir smerkianti kitokius. Mokykla šnekėti apie homoseksualumą bijo ir savęs ieškantiems jauniems žmonėms padėti negali. Dėl to trauką tai pačiai lyčiai patiriantiems moksleiviams lieka psichologinė pagalbos tarnyba telefonu.
(20) 2012-02-24 0
Tobulėjant smegenų tyrimams, mokslininkai vis dažniau kalba apie tai, kad vyrų ir moterų smegenys veikia pagal skirtingus mechanizmus, todėl iškeliama hipotezė, kad berniukai ir mergaitės turėtų būti mokomi skirtingai.
(2) 2012-02-13 0
Prastėjanti planetos ekologinė padėtis verčia ieškoti įvairių problemų sprendimo būdų. Dažnai tai būna kova su pasekmėmis, o ne priežastimi. Jau daug metų sprendžiami Lietuvos švietimo reformos klausimai. Kažkas svarstoma, kažkas mėginama daryti... Deja, kokia graži bebūtų idėja, mūsų visuomenėje ji dažniausiai tol „svarstoma“, kol prieinama prie tradicinio klausimo: „kiek kainuos?“ ir paprastai sulaukiama tradicinio atsakymo:„nėra pinigų“.
(1) 2011-11-29 16
Per pastaruosius dešimtmečius Suomijos mokiniai pasiekė neįtikėtinų matematikos, gamtos mokslų, užsienio kalbų bei raštingumo rezultatų būtent todėl, kad mokytojais šalyje pasitikima ir leidžiama daryti viską, kas padėtų vaikams pažvelgti į mokymąsi kitaip.
(2) 2011-11-10 0
Lapkričio 4–6 d. LITEXPO parodų centre, vyko paroda „Mokykla 2011“. Nors didžioji renginių dalis buvo orientuota į pedagogus, mokyklų administracijas, tačiau trečioji parodos diena buvo skirta mokiniams ir jų tėvams.

Diskusiją inicijavo ir rengė TV laidos „Gimnazistai“ komanda, joje svečiavosi švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius, mokiniai ir mokytojai iš Lietuvos mokyklų.
(10) 2011-10-17 0
Jungtinės Karalystės paaugliai teigia mokyklose norintys daugiau ir kokybiškesnių seksualinio švietimo pamokų, informuoja BBC, remdamasi neseniai atliktos apklausos rezultatais.
(0) 2011-10-15 0
Norint pakeisti akademinės bendruomenės nuostatas diskriminuojamųjų atžvilgiu, Lietuvos studentų sąjunga prie diskusijų stalo pakvietė nevyriausybinių organizacijų atstovus.
(0) 2011-08-28 0
Naują gyvenimą svetur pradėję ir su šeimomis Anglijoje įsikūrę lietuviai neskuba pamiršti gimtosios kalbos ir tradicijų. Rudenį mokslo metus mažieji lietuvaičiai pasitiks ne tik angliškose, bet ir lituanistinėse mokyklėlėse. Jau dabar Anglijos miestuose veikia apie trisdešimt lituanistinių mokyklų, o pirmą rugsėjo šeštadienį Pietų Londone, Lewisham rajone duris atvers dar viena šeštadieninė mokyklėlė.
(65) 2010-12-22 0
Mokykla sparčiai žengia atgal iš vaikų darydama bedvases žinių mašinas, nes pamiršus dvasinį ugdymą žlugdomas žmogiškumas, sako Vilniaus šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) parapijos klebonas Arūnas Peškaitis. Jo nuomone, situaciją keisti galima tik steigiant kuo daugiau religinių bendruomenių mokyklų.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos