Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Dvinarių žvaigždžių planetinės sistemos
 
 

Dvinarių žvaigždžių planetinės sistemos

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2018-05-21 13
Nors šiuo metu žinome tūkstančius egzoplanetų, o naujos atrandamos kone kasdien, kartais pasitaiko ir netikėtų bei tikrai įdomių atradimų. Štai neseniai paskelbta apie gana netikėtai aptiktą planetą prie labai jaunos dvinarės žvaigždės.
(8) 2018-01-26 24
Kadaise galvojome, kad visos planetų sistemos turėtų būti panašios į Saulės – arti žvaigždės išsidėsčiusios uolinės planetos, toli – dujinės milžinės. Jau pirmieji egzoplanetų atradimai šią iliuziją sugriovė, o kuo toliau, tuo darosi aiškiau, kad Saulės sistema, lyginant su kitomis, yra neįprasta.
(0) 2017-01-04 23
Mokslininkai spėja, kad neseniai atrasta „visai šalia“ mūsų Saulės sistemos esanti egzoplaneta Proksima b gali savo paviršiuje turėti skysto vandens, rašoma svetainėje space.com.
(1) 2016-06-15 12
NASA skelbia, kad atrado didžiausią egzoplanetą, skriejančią iškart aplink dvi saules (žvaigždes). Kepler-1647b panaši į fantastinio filmo „Žvaigždžių karai“ pagrindinio veikėjo Luke‘o Skywalkerio gimtąją Tatuino planetą. Mat naujai atrastoje planetoje baigiantis dienai matomas dvigubas saulėlydis.
(0) 2015-08-19 14
Astronomai giriasi dar vienu neįprastu radiniu: egzoplaneta Kepler-453b, skriejančia aplink dvi žvaigždes. Be to, jos orbita yra gyvybės zonoje (dar vadinamoje Goldiloko zona) – t.y. planeta skrieja tokiu atstumu nuo savųjų saulių, kad joje yra nei per karšta, nei per šalta išsilaikyti skystam vandeniui.
(1) 2015-06-29 28
Tamsos Riteriu praminta neįtikėtinai juoda planeta TrES-2b yra juodesnė už anglį, nors nuo savo gimtosios žvaigždės yra gerokai arčiau nei Merkurijus Saulės atžvilgiu.
(1) 2014-06-04 21
Bordo astronomijos laboratorijos (Laboratoire d’Astrophysique de Bordeaux, Prancūzija) astronomas Seanas Raymondas atskleidė neįtikėtiną galimybę: teoriškai gali egzistuoti žvaigždė, aplink kurią skrietų 60 gyvybei tinkamų planetų.
(0) 2014-02-06 0
Kosminis teleskopas „Kepler“ aptiko egzoplanetą, kurioje klimatas nuolat keičiasi. Iki šiol tokios planetos mokslininkams nebuvo žinomos, pranešė NASA.
(1) 2013-01-30 0
Kas būtų, jei kuri nors iš Saulės sistemos planetų imtų pradėtų aplink Saulę skrieti į kitą pusę, t. y., „prieš eismą“? Būtent tokią planetą Gulbės žvaigždyne atrado astronomai.
(1) 2012-08-29 0
Kas būtų, jei Žemė ir kitos planetos suktųsi ne aplink vieną žvaigždę (Saulę), o išsyk aplink dvi? Astronomai NASA kosmine observatorija „Kepler“ tik ką atrado pirmąją stebėjimų istorijoje tokią planetinę sistemą, kurios centre – dvinarė žvaigždė. Iki šiol toks dangaus kūnų darinys buvo tik fantastų vizijose.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos