Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Dvinarių žvaigždžių susiliejimas
 
 

Dvinarių žvaigždžių susiliejimas

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2020-02-05 0
Menininkai mėgsta žvaigždes vaizduoti kaip dailias damas. Tačiau iš tiesų jos gali būti ir žiaurios pabaisos. Astronomai neseniai aptiko itin kraujo ištroškusią dvinarę žvaigždę, esančią už 3 tūkst. šviesmečių nuo mūsų. Ši žvaigždė lėtai ir periodiškai atima iš savo kompanionės siurbia dujas.
(0) 2020-01-15 31
Gruodį buvo daug kalbama apie keistai besielgiančią Betelgeizę – žvaigždė pritemo labiau, nei bet kada per pastaruosius šimtą metų. Gali būti, kad tai yra vienas iš paskutinių jos pokyčių prieš supernovos sprogimą, tačiau tiksliai to pasakyti, negalime. Šiandieniniai žvaigždžių evoliucijos modeliai neleidžia prognozuoti jų elgesio geresniu nei kelių šimtų tūkstančių metų tikslumu, tad supernovos sprogimas gali įvykti rytoj, bet jo gali tekti palaukti ir 100000 metų.
(0) 2017-08-11 13
Saulės masė 300 tūkstančių kartų didesnė nei Žemės. Tai du milijonai trilijonų trilijonų kilogramų.
(1) 2015-10-23 22
Įsižiūrėkite į šias dvi pernelyg arti viena kitos atsidūrusias žvaigždes, kurių tandemas buvo neseniai atrastas. Jos liečiasi savo paviršiais, o bendra jų masė Saulės masę viršytų 57 kartus. Astronomai sako, kad tai – unikalus dvinarės žvaigždžių sistemos atvejis, kurį jau netrukus ištiks dramatiška kulminacija. Ar beprecedentis žvaigždžių mirties bučinys baigsis supernovos sprogimu ir dvinarės juodosios skylės gimimu?
(18) 2013-03-17 3
Visos žvaigždės juda. Centrinį galaktikos telkinį sudarančios žvaigždės laksto įvairiomis netaisyklingomis orbitomis; Paukščių take jų greičiai siekia 100 kilometrų per sekundę. Disko žvaigždės sukasi aplink galaktikos centrą, šiek tiek svyruodamos aukštyn ir žemyn, o jų greičiai yra dar didesni – viršija 200 km/s mūsų Galaktikoje, o kitose gali pasiekti ir 300-400. Hale esančios žvaigždės kartais juda dar greičiau. Bet kad ir kokie milžiniški atrodytų šie greičiai, jie nublanksta prieš žvaigždes, kurios lekia lauk iš Paukščių Tako (ir, greičiausiai, kitų galaktikų).
(3) 2011-04-13 0
Harvardo-Smitsono astrofizikos centro tyrėjai specializuojasi baltųjų nykštukių susiliejimų procesuose, tačiau pastarasis jų atradimas – dvinarė žvaigždė – yra išties galaktinė retenybė. Kuo gi ypatinga ši viena aplink kitą besisukančių baltųjų nykštukių pora? Ogi tuo, jog abi žvaigždės skrieja labai arti viena kitos ir pašėlusiai greitai, vieną orbitos ratą apsukdamos vos per 39 minutes. Ne mažiau įdomu yra ir tai, jog per artimiausius keletą milijonų me...
(0) 2011-03-29 1
Mokslininkai ilgai diskutavo, ar yra įmanomas dviejų žvaigždžių susliejimas į vieną. Naujausi stebėjimai patvirtino, jog tai – įmanoma.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos