Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » E.coli
 
 

E.coli

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2020-03-13 31
Bėgant metams ir daugėjant atliktų tyrimų skaičiui, vis daugiau sužinome apie labai neįprastas ir išradingas bakterijų strategijas, padedančias joms išvengti antibiotikų poveikio. Kai kada joms išsivysto genetinis atsparumas, kai kada nuo antibiotikų poveikio bakterijos pasislepia apsauginėje bioplėvelėje ar net sugeba atidėti savo augimą. Dabar mokslininkai E.coli bakterijose pastebėjo dar vieną naują strategiją.
(0) 2018-11-19 9
Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro (VU GMC) mokslininkės dr. Laura Kalinienė, dr. Lidija Truncaitė ir dr. Aurelija Zajančkauskaitė su kolegomis iš Gamtos tyrimų centro tyrė ant Čekijos ir Lietuvos soduose auginamų vaisių ar uogų esančias bakterijas ir jas infekuojančius virusus.
(0) 2017-04-06 65
Mokslininkai iš Harvardo medicinos mokyklos ir Techniono-Izraelio technologijų instituto sukūrė lengvai visuomenei suprantamą vaizdo įrašą, atskleidžiantį bene didžiausios mūsų laikų medicinos problemos mastą.
(0) 2017-01-31 288
Visame pasaulyje pripažinimą pelniusio biomedicininių mokslinių tyrimų srities instituto The Scripps Research Institute mokslininkai sukūrė pirmąją stabiliai save replikuoti galinčią ir dvi papildomas DNR bazes turinčią bakteriją.
(1) 2016-08-20 24
Šis projektas dar nebaigtas, bet jei jį užbaigti pavyks, tai bus didžiausias genetinės inžinerijos šuolis. JAV mokslininkų komanda yra E.coli bakterijos perprogramavimo pusiaukelėje. Perkoduota bakterija leistų dirbti su skirtingais visų Žemės organizmų genetiniais kodais. Tai būtų tas pats, kas sukurti daugiau nei 62 tūkst. pokyčių genome.
(13) 2013-04-23 0
Britų biotechnologai pirmąsyk sukūrė E. coli žarnyno lazdelių štamą, sugebantį riebalų molekules perdirbti į medžiagas, savo savybėmis visiškai nesiskiriančias nuo dyzelino ir gali būti naudojamos dyzeliniuose automobiliuose. Atradimas pristatytas žurnalo „Proceedings of the National Academy of Sciences“ straipsnyje.
(7) 2012-01-04 16
Gegužės-birželio mėnesį viso pasaulio dėmesį prikaustė patogeninės Esherichia coli bakterijos sukeltas infekcijos protrūkis Šiaurės Vokietijoje, šešiolikoje pasaulio šalių susargdinęs apie 3800 žmonių ir nusinešęs mažiausiai 48 gyvybes. Manoma, kad šios itin virulentiškos E. coli atmainos, kurios genomas primena kelių bakterijų mozaiką, atranką paskatino gausus antibiotikų vartojimas. Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakulteto Biochemijos ir biofizikos katedro...
(6) 2011-09-20 22
Mus nuolatos supa daugybė bakterijų, tik ne visos yra pavojingos žmogaus sveikatai ir gyvybei. O ypač didelio mokslininkų dėmesio sulaukia tos bakterijos, kurios ne tik pavojingos, bet dar ir atsparios plataus vartojimo antibiotikams bei dezinfekcijos priemonėms. Vienas iš tokių egzempliorių – bakterija Pseudomonas aeruginosa.
(0) 2011-08-11 0
Gali būti, kad atsparumą įgijusios bakterijos niekada savaime neišnyks ir tuo pačiu nepraras atsparumo. Kurį laiką mokslininkai tikėjosi, kad kuomet aplinkoje nėra antibiotikų, atsparumą įgijusias bakterijas turėtų įveikti paprastos bakterijos, tačiau tokią prielaidą tyrėjai paneigė, skelbia newscientist.com.
(9) 2011-06-03 0
Pasaulio sveikatos organizacija teigia, kad mirtinos infekcijos protrūkio Europoje kaltininkė – nauja Escherichia coli bakterijos atmaina.
(10) 2008-10-01 0
San Diege įsikūrusi kompanija teigia, kad jau kitais metais bus pastatyta gamykla, kurioje iš E.coli išvestos bakterijos gamins 1,4 butanodiolą (BDO), bazinį chemikalą, iš kurio galima gaminti įvairius plastikus, praneša discovery.com.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos