Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Egzoplanetos
 
 

Egzoplanetos

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2021-11-01 7
Astronomai aptiko užuominų apie tai, kas galėtų būti pirmoji už mūsų galaktikos ribų atrasta planeta.
(1) 2021-10-22 15
Venera yra žiauri, gyvenimui netinkama vieta. Sieros rūgšties lietūs, robotus traiškantis atmosferos slėgis, didžiulis karštis - net ir zondą nutupdyti šioje planetoje yra praktiškai neįmanoma. Tačiau antroji planeta nuo Saulės galbūt turi tikrų tikriausią vandenyną.
(0) 2021-10-19 7
Naujame tyrime teigiama, kad keturios naujos planetos buvo atrastos po to, kai jų atmosferose pastebėti žybsintys blyksniai, panašus į Žemėje matomas poliarines pašvaistes.
(1) 2021-10-06 28
Astronomams pagaliau pavyko pirmą kartą nufotografuoti žvaigždę, aplink kurią sukasi net dvi egzoplanetos.
(0) 2021-07-31 11
Planetos formuojasi protoplanetiniuose dulkių ir dujų diskuose, kurie supa jaunas žvaigždes. Bent kai kurie didžiųjų planetų palydovai formuojasi analogiškai – diskuose, kurie supa jaunas planetas. Neabejojama, kad taip susiformavo bent jau didieji Jupiterio ir Saturno palydovai, galimai ir Urano bei Neptūno (kai kurie mažieji palydovai tikrai buvo pagauti vėliau).
(0) 2021-07-07 8
Kai kalbame apie nežemiškos gyvybės paieškas už Saulės sistemos ribų, paprastai dėmesys kreipiamas į planetas, panašias į Žemę: uolines, galinčias turėti paviršinio vandens ir atmosferą. Būtent atmosferos stebėjimai bus pagrindinis gyvybės pėdsakų paieškų metodas artimiausioje ateityje. Tačiau Žemės atmosfera, palyginus, yra labai plona, tad ir aptikti bei stebėti ją iš toli – sudėtinga. Daug lengviau būtų tyrinėti dujinių milžinių planetų atmosferas. Tiesą sakant, tą jau ne vienerius metus astronomai ir daro, tik nesikoncentruoja į gyvybės paieškas. Bet gal būtų verta?
(10) 2021-07-02 56
Prireiks tūkstančių metų, kol greičiausias žmonijos erdvėlaivis pasieks net artimiausias žvaigždes. „Breakthrough Initiatives“ buvo tiriama galimybė kelionę sumažinti iki dešimtmečių, potencialiai leidžiant misiją pradėjusiems mokslininkams pamatyti rezultatus.
(0) 2021-06-20 9
Dalis planetų neskrieja aplink žvaigždes, o laksto pačios sau. Pagal kai kuriuos skaičiavimus, tokių planetų gali būti panašiai gausu, kaip ir žvaigždžių, taigi vien Paukščių Take jų gali būti virš 100 milijardų. Dalis iš jų gali turėti ir palydovų. Jei planeta ir palydovas pakankamai masyvūs, pastarajame gali būti skysto vandens.
(0) 2021-06-16 16
NASA astrofizikus nustebino neįtikėtinas radinys tolimame kosmose – į Saulės sistemoje esančias Žemės kaimynes panaši „keista“ planeta, besisukanti aplink raudonąją nykštukę. Planetoje, kuriai suteiktas kodinis pavadinimas „TOI-1231b”, mokslininkai tikisi rasti vandens, o tuo pačiu ir nežemiškų gyvybės formų.
(0) 2021-05-21 20
Kosmoso platybėse slypintys atradimai nenustoja stebinti. Kad ir kaip stengtumėmės suprasti mus supančią visatą, dėl neišmatuojamo jos dydžio ir tradiciniams fizikos dėsniams prieštaraujančių procesų, pakėlę akis į dangų visuomet rasime paslapčių, kurias dar reikia įminti. Tiesa, sparčios technologijų pramonės modernizacijos dėka mokslininkų ieškojimai įgijo naują pagreitį. Štai įdomiausios jų atrastos planetos iki šiol.
(0) 2021-04-24 6
Nufotografuoti egzoplanetos paviršiaus ir patikrinti, ar ten bėgioja kokie nors gyvūnai, negalime ir turbūt negalėsime dar ilgai. Tačiau jau dabar įmanoma išmatuoti kai kurių planetų atmosferų spektrus ir nustatyti, kokių dujų ten esama. Artimiausiu metu pradėsiantys veikti teleskopai, tokie kaip James Webb kosminis teleskopas, tą darys dar geriau, taigi artėja tikras perversmas supratime apie planetų atmosferų įvairovę.
(0) 2021-03-21 10
Vos susiformavusios planetos turi pirmines, arba pirmykštes, atmosferas, sudarytas daugiausiai iš vandenilio ir helio – gausiausių dujų protoplanetiniame diske. Kai kurios planetos tokią atmosferą išlaiko visą gyvenimą, bet tos, kurių masė penelyg maža, arba kurios sukasi pernelyg arti savo žvaigždžių, jos netenka. Laikui bėgant, planetoje gali susiformuoti antrinė atmosfera, sudaryta iš sunkesnių junginių, atsparių žemai gravitacijai ir žvaigždės spinduliuotei.
(0) 2021-03-21 13
Vienas iš svarbių procesų, palaikančių Žemės klimatą, yra uolienų dūlėjimas. Anglies dvideginis, esantis atmosferoje, sąveikauja su silikatinėmis uolienomis; judant tektoninėms plokštėms, anglimi prisotintos uolienos nuskęsta gilyn, anglies neturinčios – iškyla, ir procesas tęsiasi. Kuo anglies dvideginio atmosferoje daugiau, tuo procesas greitesnis, tad šių dujų kiekis atmosferoje negali pasikeisti pernelyg sparčiai. O kaipgi kitose planetose?
(1) 2021-02-25 12
Planetų formavimasis – labai svarbus, bet toli gražu ne iki galo išaiškintas astrofizikinis procesas. Dvi pagrindinės teorijos vadinamos šerdies akrecija ir disko nestabilumas.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos