Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Ekologinio verslo iniciatyvos Lietuvoje
 
 

Ekologinio verslo iniciatyvos Lietuvoje

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(12) 2010-11-24 18
Baigėsi padangų keitimo metas. Servisai surinkę nebereikalingus automobilių „batus“ turi juos utilizuoti. Kadangi padangos laikoma pavojinga gamtai medžiaga, jų atsikratyti nei servisams, nei patiems gyventojams nėra lengva.
(3) 2010-09-16 5
Iki šiol veikusios stiklinės taros ir makulatūros supirktuvės sulaukė daug platesnę veiklą vykdančių kaimynų – Vilniuje ir Kaune jau veikia vadinamieji „Eko taškai“, kuriuose galima parduoti stiklo duženas, PET gėrimų taras (arba tiesiog plastmasinius butelius) bei aliuminę gėrimo tarą – skardines. Kaipgi šiems naujiesiems supirkimo taškams sekasi?
(1) 2012-05-25 1
„Vokietija šiandien iš saulės gauna tiek energijos, kad galėtų uždaryti 10 atominių elektrinių“, – konferencijoje „Green Energy 2012“ pareiškė vokietis profesorius Wolfganas More, Hamburgo taikomųjų mokslų aukštosios mokyklos dėstytojas. Džiugu, kad šalis visais frontais išnaudoja atsinaujinančius energijos šaltinius. Visgi knieti ne tik paklausyti apie pasiekimus, tačiau ir pasimokyti iš vokiečių klystkelių bei pasvarstyti, ar jų patirtį galima pritaikyti...
(21) 2011-02-21 1
Atėjus žiemai, kas mėnesį griebiamės už galvos, kai gauname sąskaitą už šildymą ir kitas komunalines paslaugas. Kaip sutaupyti? Modernių technologijų šalininkai siūlo investuoti į atsinaujinančius energijos šaltinius, pavyzdžiui, saulės kolektorius, kurie galėtų būti naudojami ne tik privačiuose namuose, bet ir daugiabučiuose.
(0) 2017-12-25 82
Lietuvių mokslininkams pavyko sukurti pažangią senų padangų perdirbimo technologiją, kuri ne tik apie 10 proc. atpigina naujų automobilių padangų ir kitų gumos gaminių gamybą, bet ir sprendžia ekologines problemas.
(19) 2011-05-21 6
Nors perdirbimui skirtų antrinių žaliavų konteineriai kiemuose stovi jau ne pirmus metus, tinkamų perdirbti atliekų vis dar stokojama. Priežastis – gyventojų netinkamas pakuočių, kurias galima perdirbti, rūšiavimas ir nenoras tai daryti.
(17) 2010-10-01 0
Kruonio hidroakumuliacinė elektrinė (HAE) išplatino pranešimą, jog rengiasi įgyvendinti plėtros planą, kuris leis padidinti bendrąjį elektrinės galingumą.
(5) 2014-01-08 0
UAB „EMP recycling“ (EMP) sukūrė įspūdingą, 1000-čio specialių konteinerių, skirtų smulkiosios elektros bei elektroninės įrangos atliekoms (EEĮA) šalinti, tinklą.
(9) 2011-11-14 0
Vilniaus troleibusų parkui švenčiant 55-erių metų jubiliejų, pristatytas pirmasis Vilniuje surinktas troleibusas. Jis buvo renkamas beveik du mėnesius, nes reikėjo papildomų įrankių, darbo priemonių. Ateityje vieno troleibuso surinkimui parko specialistai planuoja skirti 15 dienų, - rašo delfi.lt
(25) 2011-08-03 0
Dalyvaudamas DELFI konferencijoje, Vilniaus meras Artūras Zuokas pareiškė nematąs reikalo išlaikyti troleibusų tinklą sostinėje. Tokios žinios nustebino bendrovės „Vilniaus troleibusai“ vadovą Vidmantą Strišką. Mat dar šiemet ketinama įsigyti būrį naujų troleibusų, kurie turėtų tarnauti bent 15 metų.
(4) 2012-05-11 0
Pakračiusi piniginę Kauno valdžia vis dėlto rado lėšų vairuotojams siaubą keliančioje M.K.Čiurlionio gatvės sankryžoje įrengti šviesoforą. Prie Geležinkelio stoties esančią sankryžą labiausiai keiksnoja autobusų vairuotojai, kurie nuolat sukelia avarines situacijas, stengdamiesi išvengti susidūrimo su kitomis transporto priemonėmis.
(7) 2010-08-25 0
Atliekų perdirbimo idėja tikrai nėra nauja, tačiau ekologinis sąmoningumas sunkiai skinasi savo kelią į visuomenės tarpą. Tačiau galbūt šią su aplinkos tausojimu susijusią kryptį paskatins Vakarų Europos valstybėse populiari atliekų surinkimo sistema, kai už surūšiuotas perdirbti tinkamas buitines šiukšles žmonėms yra mokami pinigai. Tokia naujovė pamažu diegiama ir Lietuvoje.
(11) 2011-02-19 0
Anksčiau pavojingas atliekas naikinti į užsienį vežusi Lietuva dabar tai darys pati. Planuojama, kad jų naikinimas atpigs trečdaliu.
(0) 2012-12-12 8
„Ekologijos nereikia nei kvailiams, nei vargšams. Vargšas neturi už ką aplinkos tvarkyti, o kvailas nesupranta kam tai daryti“, - sako dvidešimt penkmetį kitąmet švęsiančios biotechnologijų bendrovės „Biocentras“ direktorius, profesorius Saulius Grigiškis. Apie tai, kiek taršioje aplinkoje mes gyvename, kokiais būdais teršalai yra valomi ir kokias inovatyvias technologijas kuria lietuviai, portalas grynas.lt kalbino aplinkosaugines biotechnologijas kuriančios įmonės vadovą.
(1) 2012-02-09 0
Norvegijos, vienos iš pasaulio žaliųjų inovacijų lyderių, atstovai Vilniuje susirinkusiems Lietuvos verslininkams ir valstybės pareigūnams pristatė galimybes, leidžiančias visuomenei naudingas aplinkosaugines iniciatyvas pritaikyti versle. Taip pat jie atskleidė ketinantys per pastaruosius dvejus metus į Lietuvą investuoti net 84 mln. eurų.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos