Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Ekologiškos statybinės medžiagos
 
 

Ekologiškos statybinės medžiagos

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(4) 2019-02-09 25
Kai nuotekos yra apdorojamos nuotekų valymo įrenginiuose, likusioje dalis – nuotekų dumblas – paprastai pradeda kelti daug problemų. Kai kada šis dumblas yra panaudojamas kaip trąšos, kai kada išdžiovinamas ir deginamas, tačiau dažniausiai yra išvežamas į saugojimo aikšteles. Tiesiog to dumblo niekas nenori, o ir tvarkyti jį yra brangu. Tačiau tai gali pasikeisti, nes mokslininkai sugalvojo, kaip šią medžiagą panaudoti gaminant plytas.
(0) 2018-07-03 13
Vos prieš gerą mėnesį mes sužinojome, kaip mokslininkams pavyko pridedant grafeno į betoną, jį padaryti stipresniu ir ekologiškesniu. Dabar Britanijos Lankasterio universiteto mokslininkai praneša, kad pasiekė dar geresnių rezultatų ir tam panaudojo gerokai pigesnes medžiagas.
(5) 2018-05-22 59
Grafenas yra tiesiog stebuklingas: tai yra stipriausia žmogaus sukurta dirbtinė medžiaga. Dabar mokslininkai grafeną panaudojo kurdami naujo tipo betoną, kuris yra daug stipresnis, atsparesnis vandeniui ir gerokai ekologiškesnis nei tas, kuriuo iki šiol naudojamės.
(1) 2013-08-12 1
Sparčiai didėjant susirūpinimui planetos ekologine situacija, architektūra atsidūrė po didinamuoju stiklu. Ieškoma įprastinių statybinių medžiagų pakaitalų, saulės ir vėjo energijos integravimo galimybių bei kitų įmanomų žaliųjų sprendimų. Viskas vyksta lėtai ir nuosekliai, žingsnis po žingsnio judant užsibrėžto tikslo link. Laimei, Jungtinėse Amerikos Valstijose gyvenančiam architektui Maiklui Reinoldsui (Michael Reynolds) toks lėtas vystymasis nebuvo priimtinas, tad jis nusprendė viską keisti greitai ir radikalai, tapdamas tikru šiukšlių kariu.
(0) 2013-05-06 1
Saulėgrąžų lukštai paprastai laikomi bevertėmis šiukšlėmis, tačiau Turkijos inžinierių tyrimo rezultatai byloja, kad tai yra puiki betono žaliava, rašo "Gizmag.com". Iš saulėgrąžų lukštų pagamintas betonas mažiau eižėja – ypač atšilus po šalčių.
(0) 2012-03-13 1
Bambukas laikomas „žaliąja“ statybine medžiaga, tačiau dažniausiai didesnėse statybose jis naudojamas kaip papildoma medžiaga.
(9) 2012-01-30 0
Atsakingai ir darniai užauginto ir kirsto miško mediena, saugus lakas, klijai, galimybė baldą palikti vaikams ir vaikaičiams – tai tie kriterijai, kuriuos dažnai į pirmąją vietą iškelia baldus besirenkantys pirkėjai Vakaruose. Neaišku, ar dėl žinių, ar dėl savimonės stygiaus, o greičiau dėl gerokai plonesnės piniginės lietuviai baldus visų pirma renkasi pagal kainą. Rinktis vakarietiškai kol kas gali tik retas šalies gyventojas.
(14) 2011-08-14 0
Galvojant apie architektūrą dažniausiai mintyse iškyla akmenų, plieno ir stiklo vaizdai. Pridėję žodį „miestas“ gautume dar pilkesnį paveikslą. Tačiau padėtis pamažu ima keistis ir visai gali būti, jog ateities kartos miestą suvoks kaip žaliuojančią ir žydinčią erdvę. Gal ir per drąsu taip kalbėti, tačiau apie tai galvoti, diskutuoti ir savo kasdienę veiklą kreipti ta linkme tikrai verta. Juo labiau kad yra tam pagrindas – pasaulio miestiečių širdis ir pli...
(7) 2011-01-03 1
Tailande įsikūrusi bendrovė “Flexoresearch” sukūrė naują fermentų mišinio technologiją. Ją taikant, popieriaus masė ir plastikas išgaunamas iš medžiagų, kurios iki šios dienos buvo sunkiai perdirbamos arba visai neperdirbamos. Tailandiečių išradimas ypatingas dar ir tuo, jog tokia technologija gautomis antrinėmis žaliavomis statybinėse medžiagose galima pakeisti mirtinai pavojingą cheminę medžiagą asbestą.
(9) 2010-11-11 0
Londone stovintis devynių aukštų pastatas „Stadthaus“ netrukus atsisveikins su aukščiausio pasaulyje medinio pastato titulu, kadangi Austrijoje, Dornbirno mieste turėtų iškilti daugiau nei trigubai aukštesnis (30 aukštų) medinis statinys. Būsimas pasaulio rekordininkas, vardu „LifeCycle Tower“ („Gyvenimo Ciklo Bokštas“) išsiskirs ne tik savo „ūgiu“, bet ir energijos tausojimu. Žinoma, pastatas unikalus ir tuo, jog jis bus pastatytas iš natūraliai išauginamo...
(0) 2010-06-08 1
Ispanų kompanija "Ceracasa" sukūrė specialias plyteles (kodinis pavadinimas "Lifewall"), iš kurių galima nesunkiai susidėlioti vertikalų sodelį. "Kam to reikia, nejaugi nepakanka įprastinio gėlių darželio?" - paklausite jūs. Reikia, jeigu norite būti ekologiškas.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos