Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Elektrinis laidumas
 
 

Elektrinis laidumas

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2011-05-04 0
Ouk Ridžo nacionalinės laboratorijos (JAV) tyrėjams pavyko sukurti trimačių nanokūgių pagrindu veikiančią saulės elementų platformą, apie 80 procentų padidinančią fotovoltinių elementų efektyvumą.
(0) 2011-05-03 0
Nacionalinio standartų ir technologijos instituto (JAV) tyrėjams pavyko parodyti, kad elektroninės dviejų grafeno sluoksnių savybės kinta nanometriniu masteliu. Šis stebinantis atradimas, aprašytas prestižiniame „Nature Physics“ žurnale, atskleidžia, kaip grafeną būtų galima pritaikyti kuriant realius elektroninius įtaisus.
(1) 2011-04-20 0
Straipsnyje, atspausdintame „Journal of Materials Chemistry“ žurnale, skelbiama, kad buvo sėkmingai sukurtas ir išbandytas naujos rūšies saulės elementas, kuriame naudojama kamieno ir sluoksnio (angl. core/shell) struktūra.
(0) 2011-04-14 0
Kitaip nei daugeliui įprastinių cheminių detektorių, kuriems būtinas išorinis energijos šaltinis, Lorenco Livermoro nacionalinės laboratorijos (JAV) specialistų pagamintiems nanojutikliams užtenka puslaidininkinių nanovielų ir nereikia jokių tradicinių baterijų.
(0) 2011-04-07 0
Daugiamilijardinės vertės kompiuterių pramonės perspektyvos labai priklauso nuo sugebėjimo priversti elektros srovę tekėti medžiaga efektyviai. Vis dėlto bet kokiame elektroniniame įtaise, pavyzdžiui, kad ir kompiuterio tranzistoriuje, atomų buvimas neišvengiamai apsunkina elektronų tarpusavio sąveikos nagrinėjimą. Naudodami savo sukurtą sistemą, RIKEN Pažangiųjų mokslų instituto (Japonija) tyrėjai kartu su kolegomis iš Konstanco universiteto (Vokietija), pabaigė pir...
(2) 2011-04-04 0
Masačiusetso technologijos instituto (JAV) mokslininkams pirmąkart pavyko susintetinti kristalą, kurį, kaip manoma, galima laikyti dvimačiu kvantiniu sukinių skysčiu: kietuoju kūnu, kurio atominiai sukiniai nenustoję judėję netgi esant absoliutaus nulio temperatūrai.
(7) 2011-03-29 8
Nūdienos gamtos moksluose žinomi keturi medžiagų būviai arba agregatinės būsenos – kieta, skysta, dujinė ir plazminė. Tačiau tyrinėdami įkaitintas superlaidžias medžiagas mokslininkai galbūt atrado naują – penktąją – medžiagos agregatinę būseną, kuri yra nei kieta, nei skysta, nei dujinė, nei plazminė. Pasirodo, prieš medžiagai įgyjant superlaidumo savybes, elektronai joje netikėtai išsidėlioja iki šiol nežinota, tačiau labai aiškia ir tvarkinga strukt...
(0) 2011-03-18 0
Rytojaus netriniosios atminties įrenginiai – kompiuterių atmintys, galinčios saugoti informaciją netgi nesant elektros energijos šaltinio – neatpažįstamai pakeis šiandienos elektroniką. Tuo įsitikinę Kornelio universiteto (JAV) tyrėjai, visai neseniai atradę naują būdą išmatuoti ir optimizuoti netriniųjų atmintinių veikimą.
(2) 2011-03-07 0
Juodosios skylės yra laikomos sunkiausiais objektais mūsų Visatoje. Tuo tarpu elektronai yra vieni iš lengviausiųjų. Visai neseniai Ilinojaus universiteto, įsikūrusio Urbanoje – Šampeinėje (JAV), fizikai parodė, kaip turinčios krūvį juodosios skylės gali būti panaudotos modeliuojant elektronų sąveiką, pasireiškiančią neįprastuose superlaidininkuose.
(0) 2011-03-01 0
Tyrėjams iš Stenfordo Medžiagų ir energijos mokslo instituto (JAV) pavyko įžvelgti sąsają tarp aukštatemperatūrių superlaidininkų superlaidumo ir magnetizmo savybių – tai, apie ką kalbama jau seniai, bet nepaprastai sudėtinga patvirtinti eksperimentiškai. Šiuo metu bet koks žingsnelis, priartinantis prie tikrojo aukštatemperatūrių superlaidininkų prigimties pažinimo, yra laikomas milžinišku postūmiu.
(0) 2011-02-23 0
Neseniai prestižiniame žurnale „Nature Nanotechnology“ pasirodžiusiame straipsnyje Valstybinio Arizonos universiteto Biodizaino instituto (JAV) profesorius Nondžianas Tao (Nongjian Tao) aprašė, kaip galima sumaniai valdyti vienos molekulės elektrinį laidumą į pagalbą pasitelkiant mechanines jos savybes.
(0) 2011-02-23 0
Ilinojaus universiteto (JAV) tyrėjai aprašė pirmuosius įdomaus fizikinio reiškinio stebėjimus. Stebėtasis vyksmas pasireiškia, kuomet sujungiamos dvi labai gerai fizikams pažįstamos medžiagos: superlaidininkai ir grafenas. Mokslininkų grupė, vadovaujama Ilinojaus universiteto fizikos profesorės Nadijos Meison (Nadya Mason), savo tyrimų rezultatus paskelbė prestižiniame „Nature Physics“ žurnale.
(0) 2011-02-19 0
Apribodami elektronų judėjimą dvimatėse plokštumose, mokslininkai atveria duris į visiškai kitokios fizikos pasaulį. Čia egzistuojantys reiškiniai yra panaudojami, pavyzdžiui, gaminant šiuolaikinius ultrasparčiuosius tranzistorius, kuriuose elektronai yra izoliuojami plonose aukštos kokybės puslaidininkinių kristalų (vienas iš populiariausių – galio arsenidas) sluoksniuose.
(3) 2011-02-19 0
Siekdami suprasti, kaip veikia aukštatemperatūriniai superlaidininkai, kaip juose vyksta srovės pernešimas be pasipriešinimo (varžos), mokslininkai iš Džonso Hopkinso (Johns Hopkins) universiteto ir Brukhaveno nacionalinės laboratorijos (Brookhaven National Laboratory) išmatavo superlaidumo fluktuacijas prie įvairių temperatūrų naudodami terahertcinę spektroskopiją. Jų naudotas metodas leidžia stebėti fliuktuacijas, vykstančias vos milijardosios sekundės milijardąją dal...
(2) 2011-02-04 0
Mokslininkų grupei, vadovaujamai dr. Tsujošio Hasegavos (Tsuyoshi Hasegawa) iš Tarptautinio medžiagų nanoarchitektonikos centro (Japonija), pavyko sukurti novatorišką „atominį tranzistorių“, galintį atlikti tiek logines, tiek atminties funkcijas. Kas svarbiausia, naujasis įrenginys suvartoja milijoną kartų mažiau energijos už analogišką įprastinį įtaisą. Manoma, kad loginiai elementai, sugebantys išlaikyti savo būseną (t. y. atlikti atminties funkciją), bus nepake...

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos