Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Elektronikos naujienos
 
 

Elektronikos naujienos

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(6) 2009-12-18 0
Robototechnikos pasiekimais garsėjanti Japonija susiduria su rimtomis demografinėmis problemomis, tačiau jas spręsti padeda robotai.
(7) 2009-12-18 0
Žmogiški pojūčiai yra labai subjektyvūs ir sudėtingi – juos sunku pamatuoti. Automobilių interjero dizaineriai iki šiol pasikliaudavo klientų atsiliepimais, pagal kuriuos nuspręsdavo, kurios medžiagos, įrengimai, mygtukai labiausiai patinka didžiajai daugumai pirkėjų. Pamažu šį darbą perimti pradeda robotai.
(4) 2009-12-15 0
Izraelio korporacija „Israel Aerospace Industries“ (IAI) šalies kariuomenės užsakymu sukūrė autonominį robotą, galintį karinių operacijų metu sekti kareiviams iš paskos su iki 200 kg svorio amunicija ir kita manta.
(8) 2009-12-11 1
Europos mokslinių tyrimų organizacijos IMEC, Holst Centre ir TNO paskelbė sukūrusios kol kas patį efektyviausią mikroelektromechaninį vibracijos konverterį (angl. harvester), aplinkos vibracijų energiją paverčiantį elektros energija.
(9) 2009-12-10 0
Ispanija trečiadienį grąžino Jungtinėms Valstijoms povandeninį robotą, kuris praeitą savaitę pirmą kartą perplaukė Atlanto vandenyną, matuodamas vandens temperatūrą ir padėdamas stebėti pasaulinio klimato pokyčius.
(6) 2009-12-08 0
Mes vis dar esame toli nuo mokslinės fantastikos svajonių turėti robotus, kurie suktųsi aplinkui ir padėtų mums. Tačiau pamažu mes vis daugiau erdvės dalinsimės su robotais, kadangi jų kainos krenta, o naujosios technologijos sukuria specializuotas mašinas, kurios valo išlietą pieną arba teikia komfortą pagyvenusiems tėvams.
(8) 2009-11-24 0
Jau kitais metais JAV rinką pasieks pirmieji robotai, fiziškai biure atstovausiantys namuose likusiems ar į kelionę išvykusiems darbuotojams.
(2) 2009-11-16 0
Naujausia robotikos mada - mašinos, gebančios pagal jutiklių informaciją simuliuoti vieną ar kelis mūsų pojūčius.
(11) 2009-11-15 0
Pirmasis HUBO modelis nekaltai važinėjo su "Segway". HUBO 2 jau demonstruoja kiek agresyvesnes savybes, mojuodamas kardu. Tiesa, ginklas tik plastmasinis, tačiau roboto elektromechaninių manipuliatorių suspaudimo jėgos ir judesių koordinacijos tikslumas šiems veiksmams atlikti yra daugiau nei pakankamas.
(6) 2009-11-06 0
Kitąmet Kinija ketina surengti robotų Olimpiadą. Taip tikimasi ne tik populiarianti inovacijas, bet ir skatinti kurti lankstesnius bei naudingesnius robotus.
(2) 2009-11-03 0
Kompanija NEC kuria įtaisą, kuris kalbamus žodžius konvertuos į žmogui matomą tekstą. Prototipas "Tele Scouter" turi akiniams pritaikytą mažytį displėjų - jis realiu laiku verčiamus žodžius projektuoja tiesiai į įrenginio savininko akies tinklainę.
(6) 2009-11-03 0
Šis kompanijos "Toshiba" sukurtas robotas tinklinio kamuolį detektuoja naudodamasgreitai judančias videokameras - lygiai tuo pačiu principu jis nustato ir savo paties buvimo vietą. Vaizdinę informaciją jis analizuoja 60 kartų per sekundę ir sugeba reaguoti į sunkiai prognozuojamus kamuolio judesius.
(8) 2009-10-27 0
JAV kompanija Boston Dynamics kuria armijos reikmėms pritaikytą androidą, kurį bus galima panaudoti aprangos, apsaugančios nuo cheminio ginklo pavojaus, testavimui.
(1) 2009-10-24 0
Masačūsetso technologijų instituto (MIT) mokslininkai jau daugiau kaip dešimtmetį tobulina autonominius uždarose patalpose skraidyti sugebančius sraigtasparnius. Šiame video parodytas modelis laimėjo pirmąją vietą tokiems sraigtasparniams skirtame 2009 metų "AUVSI Aerial Robotics Competition" konkurse.
(3) 2009-10-22 0
Slidinėjimas tik iš pažiūros atrodo paprastas dalykas - pasirodo, jog slalomo vingius sėkmingai "išraitančio" roboto pasaulyje dar nėra, tačiau būtent tokį mechanizmą ketina sukurti Slovėnijos Jozef Stefan instituto mokslininkas Bojan'as Nemec'as.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos