Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Elektronikos naujienos
 
 

Elektronikos naujienos

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2014-07-07 4
Žinok, ką valgai – šis priesakas tikrai praverstų kiekvienam. Deja, dažnai etiketėje užrašyta informacija kelia abejones ir patikrinti jos nėra kaip.
(1) 2014-07-02 39
Šių metų gruodžio mėnesį perspektyvių tyrimų agentūra DARPA turėjo surengti robotų varžybas Robotics Challenge, kurios leistų skirtingų šalių komandoms pademonstruoti savo pasiekimus robototechnikos srityje. Varžybų nugalėtojai būtų apdovanoti $2 mln. Savo ruožtu, komandos savo robotų tobulinimui, kad šie kuo geriau pasirodytų varžybose, galėjo pretenduoti į $1 mln. finansavimą.
(2) 2014-07-01 13
Katalonijos pažangios architektūros instituto mokslininkai pristatė nedidelių robotų sistemą „Minibuilders“, galinčią pastatyti bet kokios formos statinį be jokio žmogaus įsikišimo. Kaip rašo „Wired“, ši technologija gali netrukus neatpažįstamai pakeisti statybų industriją.
(7) 2014-06-25 32
NASA Aliaskoje išbandė kosminį robotą, kuris bus siunčiamas į Jupiterio palydovą Europą. Šios mašinos valdymui pirmą kartą pasitelktas palydovinis ryšys, o judėjimui pasirinktas po vandeniu slūgsantis ledo paviršius.
(1) 2014-06-18 19
XXI amžiaus pradžioje sukurti bioniniai protezai iš ateities lūkesčių tapo tikrove. Dabar kiekvienam žmogui, neturinčiam galūnių dėl įgimtos anomalijos arba netekusiam jų nelaimingo atsitikimo metu yra suteikta galimybė susigrąžinti pilnavertišką gyvenimą. Maža to, mokslinikai prognozuoja, kad ateityje jie pakeis ir sveikas žmonių galūnes.
(0) 2014-06-17 16
Raiso universiteto (JAV) mokslininkai sukūrė lankstų jonistorių su nikelio elektrodu, kurio storis sudaro maždaug 0,25 mm. Šis jonistorius gali daug greičiau įsikrauti, lyginant su tradiciniais ličio jonų akumuliatoriais, be to, jis yra lengvas, savikaina nedidelė.
(8) 2014-06-17 26
Skelbiama, kad „Hewlett-Packard“ kompanija kuria naujus galingus kompiuterius, kuriuose realiai bus išbandomi naujausi „HP Labs“ tyrėjų padalinio techniniai sprendimai – memristoriai ir „Silicon Photonics“ technologija.
(0) 2014-06-02 10
Kauno technologijos universiteto mokslininkai sukonstravo tokią sistemą: fotoaparatas nufotografuoja gintariuką, programa įvertina spalvą ir tada mineralas nukreipiamas į reikiamą kibirėlį.
(0) 2014-05-28 11
Kompanija „Philips“ nutarė sužinoti, kokių išradimų labiausiai laukia paprasti žmonės. Kompanija Didžiojoje Britanijoje apklausė tūkstantį gyventojų ir sužinojo, ko jiems labiausiai trūksta.
(0) 2014-05-27 21
XXI a. nuo XX a. skiriasi tuo, kad progresas praėjusiame šimtmetyje stebino, o dabar atrodo natūrali būsena, todėl stebina tik tiek, kad didelė dalis žmonių permainų bijo daug labiau nei to, kad ateityje gyvens blogiau nei žmonės kitur, nes jų šalis liks ištikima tradicinei pramonei ir mažos žemės ūkio šalies atributui – paršininkystei.
(1) 2014-05-26 8
Šveicarijos mokslininkai užsibrėžė sau tikslą sukurti išmaniuosius baldus, kurie galėtų judėti po visus namus ir prireikus keisti savo formą. Tikimasi, kad robotiniai moduliai – „rumbotai“ (ang. roombots) bus pajėgūs suformuoti bendrą struktūrą bei savarankiškai modifikuotis į įvairiausius pavidalus.
(0) 2014-05-23 8
Nuo langų plovimo iki sudėtingų mokslinių tyrimų – šešiakojis robotas galėtų atlikti daugybę darbų. Tačiau kol kas svarbiausia šešiakojo funkcija – gebėti žengti nelygiu paviršiumi.
(0) 2014-05-21 22
Robotai jau dirba daugybėje įvairaus pobūdžio kompanijų, tačiau iki šiol jiems buvo skiriamos monotoniškos, mąstymo nereikalaujančios užduotys – kažką priklijuoti, sulituoti, prisukti, nuvalyti... O kaip reaguotumėte, jei robotai užimtų vadovaujančius postus? Jei manote, kad apie tai galvoti dar anksti, klystate: tai tampa realybe.
(1) 2014-05-21 -9
JAV menininkas Jordanas Wolfsonas, padedamas bendrovės „Spectral Motion“, sukūrė animatroninę skulptūrą „Female figure 2014“, kuri „David Zwirner Gallery“ dailės galerijoje Niujorke pademonstravo erotinio šokio elementus.
(0) 2014-05-21 10
Nors aštuonkojų galūnės yra nusėtos siurbtukais, kurie gali prilipti prie beveik bet kokios medžiagos ir objekto, neatrodo, jog kada nors šiems gyvūnams tenka narplioti savo paties susipynusius čiuptuvus. Kaip jiems pavyksta to išvengti?

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos