Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Emocinis intelektas
 
 

Emocinis intelektas

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2021-02-04 5
Smalsumas daro įtaką viskam, pradedant mūsų santykiais ir baigiant išsilavinimu. Tyrėjai, pasitelkdami Vikipediją, išskyrė du pagrindinius smalsumo tipus. Kokį turite jūs?
(0) 2019-10-08 18
Ar tiesa, jog mokantis naujų dalykų visada patiriame malonumą ar kad tie, kurie iš prigimties yra šalti, viską prisimena geriau? Kas yra didžiausias mokymosi žudikas? Lietuvos sporto universiteto (LSU) profesorius Albertas Skurvydas pateikia 7 mokymosi ir mokymo mitus, kurie atsirado dėl emocinio mąstymo.
(5) 2018-08-20 61
Visi norime būti protingais. Nuo to dažnai priklauso mūsų galimybės ką nors pasiekti. Tačiau pasaulis nėra teisingas ir ne visi galime būti labai aukšto intelekto. Mokslas sako, kad kvaili žmonės pasižymi ne tik kai kurių savybių ir gebėjimų trūkumu, bet ir žalingais įpročiais, kurių įmanoma atsisakyti.
(10) 2018-08-15 80
Ar žinojote, kad labai protingi žmonės dažnai nemano, kad yra labai protingi? Suvokdami neaprėpiamą informacijos pasaulį, jie supranta, kad jų žinios ir galimybės yra labai riboti. Dažnai jie mano, kad jų protas yra vidutiniškas, niekuo neypatingas. Tačiau mokslininkai išskiria 8 bruožus, kurie padeda atpažinti labai protingus žmones.
(19) 2018-01-31 45
Šios dienos visuomenėje priimta manyti, kad protingas žmogus – tai visų pirma toks, kurio aukštas intelekto koeficientas (IQ), emocinio intelekto koeficientas (EQ) arba dar koks nors koeficientas, kurį apskaičiavus galima sužinoti viską apie žmogaus pajėgumą protauti.

(3) 2017-10-17 22
Dabar priimta kalbėti apie visuomenės psichikos sveikatą, tačiau ar dažnai susimąstome apie individualią psichikos būklę? O emocinį intelektą? Ar žinote, kas tai ir kaip išsiugdyti geresnį?
(1) 2017-05-14 -18
Santvarka, kurioje gyvenome daug metų, pakeitė lietuvių mentalitetą. Pavyzdžiui, dešimtis metų įprasta buvo neparodyti, ką iš tikrųjų jaučiame, tad užaugo ne viena karta, nesuprantanti savo jausmų. Dabar, praėjus ketvirčiui amžiaus nuo išsilaisvinimo iš okupacijos, mes dar mokomės pažinti ir valdyti savo jausmus, pasakoja psichologė Aušra Kurienė.
(23) 2017-02-10 101
Neseniai viename tinklalapyje pasirodė žinutė apie nelaimėlį, netyčia įkritusį į vieną iš Jeloustouno karštųjų versmių, ir per dieną visiškai ten ištirpusį.
(1) 2015-12-04 7
Vaiko, kaip, beje, ir kiekvieno suaugusiojo, emociniam intelektui įtaką daro visa ji supanti aplinka – namai, darželis, mokykla ir, aišku, pati visuomenė. Pastaroji, pasak Socialinio ir emocinio ugdymo instituto direktorės dr. Daivos Šukytės, iš tiesų yra palyginti žemo emocinio intelekto, todėl šiais laikais išauginti emociškai stabilų vaiką – tikrai nelengva. Tačiau nėra neįmanoma, tikino specialistė, svarbiausia – bendrauti su vaikais, stebėti jų emocijas, aplinką ir apie viską kalbėtis.
(0) 2015-02-06 30
Nobelio premijos laureatas, vienas iš sovietinės fizikų mokyklos milžinų Levas Landau, buvo sudaręs logaritminę skalę fizikams teoretikams vertinti. Skalėje, kurioje įvertinimai buvo nuo 5 iki 0, kur vienetas reiškė, kad fiziko produktyvumas yra 10 kartų didesnis nei įvertinto dvejetu kolegos. Pats skalės autorius save vertino kukliais 2,5 balo. Tiesa, senatvėje jis „paaukštino“ save iki 2. Vienetu buvo įvertinti tokie fizikos gigantai, kaip Nielsas Bohras, Werneris Heisenbergas, Paulis Diracas ir keletas kitų. Albertas Einšteinas pasiekė patį aukščiausią, net 0,5 įvertinimą.
(0) 2014-12-03 15
Aukštas intelekto koeficientas visada buvo laikomas sėkmės garantu, tačiau kitais metais pasirodysiančioje KTU mokslininkių monografijoje atskleidžiama kito, emocinio intelekto, reikšmė jauno žmogaus sėkmingumui.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos