Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Energetiniai augalai
 
 

Energetiniai augalai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(2) 2013-03-18 1
Nepaisant išliekančio susirūpinimo dėl genetiškai modifikuotų žemės ūkio kultūrų, naujoji šios šakos ataskaita rodo, kad genetiškai modifikuotų organizmų (GMO) naudojimas žemės ūkyje aktyviai plinta visame pasaulyje, skelbia JAV leidinys Mother Jones.
(29) 2012-10-24 0
Biokuras turėjo padėti sumažinti priklausomybę nuo naftos bei išmetamo anglies dvideginio kiekį. Dabar gi Europos Sąjunga spaudžia stabdžio pedalą – biokuro gamyba skatina maisto produktų brangimą, rašo portalas BFM.ru kartu su „Deutsche Welle“.
(2) 2012-07-25 2
Pernai į Lenkiją gluosninių žilvičių sodinukus pradėjęs eksportuoti bendrovės „Jūsų sodui“ direktorius Petras Basalykas sako, kad iš Lenkijos šilumininkų lietuviams dar yra daug ko pasimokyti. Verslininkas pasakoja, kad kaimynų šilumininkai paskaičiavo, kaip šilumą galima gaminti pigiau ir patys imasi iniciatyvos sudarydami sutartis su ūkininkais.
(7) 2011-05-31 2
Medienos kuro ištekliams papildyti daugelyje pramoninių šalių veisiamos trumpos apyvartos plantacijos. Palyginti neseniai ir Lietuvoje pradėti auginti greitai augantys energetiniai gluosniai; tiesa, jų plotai dar nedideli. Kartą užsodinus lauką, kas 3–4 metus galima nuimti gerą biomasės derlių. Bet yra dar greitesnės apyvartos kultūra, jau plintanti įvairiose Europos Sąjungos šalyse. Tai milžiniška žolė miskantas (Miscanthus giganteus). Ji mėgsta šilumą ir drėgmę, ...
(3) 2010-07-07 0
Vokietijos federalinė maisto, žemės ūkio ir vartotojų apsaugos ministerija Berlyne gegužės mėnesį surengė simpoziumą „Agrarholz 2010“, skirtą naujausiems ir efektyviausiems biomasės gamybos ir perdirbimo klausimams aptarti. Dvi dienas keli šimtai mokslininkų, biologų, energetikų, ūkininkų ir kitų specialistų diskutavo apie energijos gavybą iš trumpos rotacijos greitai ataugančių medynų. Spausdiname mūsų korespondentės pasakojimą iš Berlyno.
(15) 2009-10-24 -1
Biodegalų kaip ir kitų biokuro rūšių gamyba skatinama daugelyje valstybių. To priežastys yra pakankamai aiškios – mažėjanti priklausomybė nuo naftos importuotojų, didėjantis vidinės ekonomikos skatinimas. Tačiau ar ekonominė nauda atsveria ekologines problemas, kurias pastebi ne tik gamtos saugotojai, bet ir detalius tyrimus atliekantys mokslininkai?

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos