Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Energija iš atliekų
 
 

Energija iš atliekų

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(15) 2013-10-28 0
Vilniuje pradedama šiukšlių deginimo gamyklos statyba. A. Zuokas ir gamyklą statantys verslininkai įtikinėja, kad dėl to miestui pigs šiluma, tačiau gamyklos nenori nei gyventojai, nei aplinkos ministerija. - praneša LNK laida „Labas vakaras, Lietuva“.
(1) 2013-08-03 0
Kiekvienas didelis miestas kasdien į valymo įrenginius ar vandens telkinius išleidžia šimtus tūkstančių ar gerokai daugiau kubinių metrų nuotekų. Nors atrodo, kad iš kanalizacijos nuotekų nėra jokios naudos, JAV mokslininkas pasiūlė jas naudoti kuro elementų gamyboje.
(0) 2013-07-18 1
Britų mokslininkai antradienį pranešė, kad sugalvojo, kaip panaudoti šlapimo energiją, ir kad ja buvo galima įkrauti mobilųjį telefoną SMS žinučių siuntimui ir naršymui internete.
(2) 2013-06-21 0
Estijoje atidaryta antroji Baltijos šalyse jėgainė, elektros ir šilumos energiją gaminanti iš buitinių atliekų ir biokuro. Šiam projektui skirtos investicijos siekia daugiau nei 362 mln. litų (105 mln. eurų). Jėgainėje gaminama šilumos energija bus tiekiama į Talino ir Mardu miestus, o elektra – parduodama vietos ir užsienio šalių biržose.
(25) 2013-06-03 0
Kogeneracinę elektrinę prie Kauno planuojantys statyti verslininkai gyventojams pristato poveikio aplinkai vertinimą. Kelios bendruomenės teismo prašo panaikinti jėgainės plėtros planą – žmonės baiminasi oro taršos. Specialistai ramina – to nebus.
(20) 2013-05-02 4
Daugelyje valstybių šiukšlės ir jų kaupimas yra opi problema. Ar seniai šiukšlėse skendo Neapolis? Tačiau kai kurios šalys (ypač – Šiaurės Europos valstybės) šiukšles naudoja kaip puikų energijos šaltinį. Didžiausias Norvegijos miestas, šalies sotinė Oslas bemaž pusę jam reikalingos energijos gauna degindamas šiukšles. Pasirodo, tai toks efektyvus energijos šaltinis, jog gamyklos užsisako jas ir importuoja iš Švedijos, Italijos, Jungtinės Karalystės. Šiukšlių dairomasi net JAV, rašo "The New York Times". Kodėl? Nes Norvegija ima justi šiukšlių stygių.
(6) 2013-03-29 0
Metų pradžioje Klaipėdos pakraštyje pradėjo veikti pirmoji Baltijos šalyse termofikacinė jėgainė, deginanti komunalines atliekas ir gaminanti šilumos bei elektros energiją. Gyventojai netrukus aplinkosaugininkams pasiskundė dėl galimai padidėjusios oro taršos. Šie, ištyrę mėginius, konstatuoja jokios taršos nenustatę.
(4) 2013-03-05 0
Pirmoji Baltijos šalyse komunalines atliekas deginti pradėjusi Klaipėdos termofikacinė jėgainė jau tiekia miestui šilumą, o netrukus perduos į tinklą ir elektrą, rašo „Lietuvos žinios”.
(5) 2013-02-18 0
Šiauliuose smogas tampa kasdienybe. Sausis buvo rekordinis pagal oro taršą kietosiomis dalelėmis. Mokslininkai atlieka tyrimą ir tariasi, ką daryti.
(6) 2013-02-18 0
Klaipėdoje pradeda veikti pirmoji Baltijos šalyse termofikacinė jėgainė, deginsianti komunalines atliekas ir gaminsianti šilumos bei elektros energiją. Bandomuoju režimu įmonė dirba vos kelias savaites, tačiau aplinkosaugininkai jau gavo gyventojų skundą dėl galimos padidėjusios oro taršos.
(1) 2013-02-15 0
Įsivaizduokite, kiek litrų aliejaus išmetama greito maisto, kiniečių restoranuose kiekvieną dieną. Ar kada nors pagalvojote, kokios yra aliejaus perdirbimo ir panaudojimo galimybės jūsų kasdieniniame gyvenime? O ką pasakytumėte apie panaudotą aliejų kaip kurą jūsų dyzeliniam mašinos varikliui?
(7) 2012-06-04 0
Brangstant naftai ir gamtinėms dujoms, Vakarų Europa jau seniai surado alternatyvą iškastiniams energijos šaltiniams, o sunkmečiu ūkininkus nuo bankroto gelbsti biodujų jėgainės. Biodujų gamybai naudojamas gyvulių ar paukščių mėšlas, nuotėkų dumblas, organinės kilmės medžiagos. Tačiau Lietuvoje ši niša dar neišnaudota, nors potencialas didelis, pastebi ekspertai.
(2) 2012-05-25 0
Siekdama ekonominio augimo ir aplinkos apsaugos, ES turi efektyviau naudoti išteklius, sakoma ketvirtadienį Europos Parlamento patvirtintoje rezoliucijoje. Vertingos medžiagos turi būti perdirbamos, o ne išmetamos į sąvartynus ar deginamos, o patys sąvartynai ateityje turi būti uždrausti. EP taip pat ragina labiau apmokestinti išteklių švaistymą.
(6) 2012-05-17 0
Investuotojai iš Vokietijos ant uždaryto Kairių sąvartyno kaupo šalia Šiaulių nori statyti saulės energijos jėgainę, o išgautą elektros energiją parduoti į bendrą tinklą. Pelno dalį gautų ir Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras, kuriam pavesta atlikti pilotinius bandymus ar saulės čia pakanka. Nes ten įrengus biodujų jėgainę, paaiškėjo, kad dujų per mažai, rašo portalas etaplius.lt.
(25) 2012-04-11 11
Milžiniškų atliekų kiekių keliavimas į sąvartynus jau tapo opi problema Lietuvoje. Niekas nenori, kad šalia jų gyvenviečių būtų įrengti šie atliekų kaupimo plotai, bet visi atliekas išmetame kasdien. Atliekų deginimo gamyklos statybos idėja Vilniaus Lazdynų mikrorajone buvo gyventojų užgesinta, nes būgštauta nuodingų medžiagų išsiskyrimo į aplinką. Tačiau mokslininkų atliktos studijos rodo, kad atliekų susidarymo problemą galima išspręsti investuojant į pi...

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos