Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Energija iš atliekų
 
 

Energija iš atliekų

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2012-03-10 -1
Suomijos energetikos kompanija „Fortum“ paskelbė, jog investuoja apie 20mln. EUR į naujos technologijos komercinį pritaikymą. Šio projekto eigoje bus pastatyta techninės bioalyvos gamykla, kuri bus sujungta su Joensuu elektrine Suomijoje. Naujoji gamykla veiks greitosios pirolizės pagrindu ir bus pirmoji tokio tipo industrinė gamykla pasaulyje.
(4) 2012-01-13 0
Ruanda – maža neturtinga centrinės Afrikos valstybė. Šalies kalėjimai, kaip ir kitos įstaigos, nuolat kenčia dėl lėšų stygiaus, tad ieškoma įvairių būdų savo poreikiams patenkinti. Pranešama, kad nuo 2012 m. pradžios net 75 proc. Ruandos kalėjimų energetinių poreikių patenkinama biodujų pagalba, rašo inhabitat.com.
(0) 2011-10-19 0
Japonijos inžinieriai toliau stebina pasaulį – ne tik naujomis technologijomis, bet ir jų populiarinimo būdais. Štai šį kartą jie sukūrė motociklą, varomą… ekskrementais! Jei tai būtų serijinės gamybos motociklas, jis neabejotinai turėtų itin sužavėti gamtos mylėtus, kadangi jis ne tik naudos išmatas, bet ir mažins anglies dvideginio kiekį ore.
(5) 2011-08-11 0
Didžiausias pasaulyje Bilo ir Melindos Geitsų paramos fondas užsimojo iš naujo sukurti tualetą, kurio veikimo principas beveik nepakito nuo 1775 metų.
(7) 2011-06-22 0
Žmonių išmatų nepanaudojimas praktiniams tikslams taip pat gali būti laikomas švaistymu, rašo portalas „Christian Science Monitor“.
(7) 2011-02-17 0
Japonijoje atrastas būdas, kaip parduotuvėse milijonais dalijamus plastikinius maišelius, vėliau tampančius varginančiomis šiukšlėmis, paversti kuru, netaršiais metodais.
(6) 2010-11-10 0
Novatoriškumo nestokojanti bendrovė „Mischer Traxler“ išrado bateriją, kurioje energiją generuoja kava. „Nespresso kapsulės“ gaminamos iš panaudotų aliuminio kapsulių, vario, sūraus vandens ir kavos tirščių.
(10) 2010-10-13 0
Kol kas daugelis daugiabučių namų gyventojų priversti apsimauti vilnones kojines ir apsivilkti megztinius, kad nesušaltų iki tol, kol bus įjungtas šildymas. Vėliau, butams ar bent jau radiatoriams, sušilus prasidės dejonės dėl lubas siekiančių sąskaitų.
(10) 2010-09-13 0
Šunų savininkai, sąžiningai surenkantys savo augintinių išmatas, apsaugo miestus nuo užteršimo, tačiau žala gamtai iki galo nėra sustabdoma - sąvartynuose šios atliekos vis vien išskiria metano dujas ir (bent teoriškai) skatina šiltnamio efektą. Tačiau Kembridže (Masačūsetsas, JAV) įrengtoje šunų aikštelėje pritaikytas įdomus technologinis sprendimas.
(10) 2010-05-27 0
Pavadinime jokios klaidos – gal ir keista, bet šiuo atveju ne amerikiečiai mums siūlo pagalbą, o atvirkščiai – Lietuvos mokslininkai, dirbantys su teršalus naikinančiomis bakterijomis. Turbūt jau atspėjote, jog kalba eis apie vieną iš didžiausių pastarųjų metų gamtinių katastrofų – naftos platformos avariją.
(13) 2010-05-20 0
Amerikiečių bendrovė pasiūlė išgauti ekologišką energiją duomenų centrams perdirbant karvių mėšlą.
(4) 2010-05-09 0
Įprastiniai nuotėkų valymo įrenginiai teršalams skaidyti ir šalinti iš vandens naudoja kelių tipų bakterijas. Kiekvienam mikroorganizmų tipui reikia dirbtinai sukurti reikiamas sąlygas. Tačiau Nyderlandų mokslininkai sugalvojo naują procesą, kuriame nuotėkoms valyti panaudota neseniai atrasta anamoksinė bakterija.
(3) 2010-03-23 0
Energetikos ministerijoje įvyko apskritojo stalo diskusija dėl elektros energijos gamybos iš atliekų skatinimo. Susitikime lietuviško kapitalo UAB "Naftos grupė" pristatė Energetikos ir Aplinkos ministerijų atstovams bei Regioninių atliekų tvarkymo centrų vadovams šveicarų kompanijos "Matrix" pirolizės technologijos veikimo principą, realią kaštų naudos analizę, supažindino su kitose ES šalyse veikiančiomis pirolizės jėgainėmis. Bendrovė "Naftos grupė" tokias jėgai...
(22) 2010-02-11 3
Atliekos – nepageidaujamos medžiagos, kurios dažniausiai susidaro dėl žmogaus veiklos. Jos yra nenaudingos, dažnai pavojingos ir neturi ekonominės ar kitos vertės. Tačiau mokslininkai tvirtina, kad gamtoje nėra nieko nenaudingo, o atliekos - naudinga medžiaga, tik mes nežinome, kaip ją panaudoti. Tačiau toliau nuomonės jau išsiskiria – koks gi tolesnis įvairiausių atliekų panaudojimo būdas galėtų būti geriausias?

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos