Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Energija iš atliekų
 
 

Energija iš atliekų

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(25) 2012-04-11 11
Milžiniškų atliekų kiekių keliavimas į sąvartynus jau tapo opi problema Lietuvoje. Niekas nenori, kad šalia jų gyvenviečių būtų įrengti šie atliekų kaupimo plotai, bet visi atliekas išmetame kasdien. Atliekų deginimo gamyklos statybos idėja Vilniaus Lazdynų mikrorajone buvo gyventojų užgesinta, nes būgštauta nuodingų medžiagų išsiskyrimo į aplinką. Tačiau mokslininkų atliktos studijos rodo, kad atliekų susidarymo problemą galima išspręsti investuojant į pi...
(0) 2012-03-10 -1
Suomijos energetikos kompanija „Fortum“ paskelbė, jog investuoja apie 20mln. EUR į naujos technologijos komercinį pritaikymą. Šio projekto eigoje bus pastatyta techninės bioalyvos gamykla, kuri bus sujungta su Joensuu elektrine Suomijoje. Naujoji gamykla veiks greitosios pirolizės pagrindu ir bus pirmoji tokio tipo industrinė gamykla pasaulyje.
(6) 2012-05-17 0
Investuotojai iš Vokietijos ant uždaryto Kairių sąvartyno kaupo šalia Šiaulių nori statyti saulės energijos jėgainę, o išgautą elektros energiją parduoti į bendrą tinklą. Pelno dalį gautų ir Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras, kuriam pavesta atlikti pilotinius bandymus ar saulės čia pakanka. Nes ten įrengus biodujų jėgainę, paaiškėjo, kad dujų per mažai, rašo portalas etaplius.lt.
(2) 2012-05-25 0
Siekdama ekonominio augimo ir aplinkos apsaugos, ES turi efektyviau naudoti išteklius, sakoma ketvirtadienį Europos Parlamento patvirtintoje rezoliucijoje. Vertingos medžiagos turi būti perdirbamos, o ne išmetamos į sąvartynus ar deginamos, o patys sąvartynai ateityje turi būti uždrausti. EP taip pat ragina labiau apmokestinti išteklių švaistymą.
(4) 2012-01-13 0
Ruanda – maža neturtinga centrinės Afrikos valstybė. Šalies kalėjimai, kaip ir kitos įstaigos, nuolat kenčia dėl lėšų stygiaus, tad ieškoma įvairių būdų savo poreikiams patenkinti. Pranešama, kad nuo 2012 m. pradžios net 75 proc. Ruandos kalėjimų energetinių poreikių patenkinama biodujų pagalba, rašo inhabitat.com.
(7) 2012-06-04 0
Brangstant naftai ir gamtinėms dujoms, Vakarų Europa jau seniai surado alternatyvą iškastiniams energijos šaltiniams, o sunkmečiu ūkininkus nuo bankroto gelbsti biodujų jėgainės. Biodujų gamybai naudojamas gyvulių ar paukščių mėšlas, nuotėkų dumblas, organinės kilmės medžiagos. Tačiau Lietuvoje ši niša dar neišnaudota, nors potencialas didelis, pastebi ekspertai.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos