Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Energija iš bakterijų
 
 

Energija iš bakterijų

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(3) 2019-03-21 51
Jeloustono nacionaliniame parke yra daugybė įvairių geizerių, kurių vandens temperatūra svyruoja nuo 43 iki 93 laipsnių pagal Celsijų, ir viename iš jų mokslininkai rado itin įdomų dalyką. Bakteriją, kuri „maitinasi teršalais ir kvėpuoja elektra“.
(2) 2019-02-01 28
Pačiose giliausiose kasyklose, ežerų dugne ir net mūsų žarnyne yra energijos šaltinis. Taip, čia gyvena ypatingos bakterijos, kurios, norėdamos išgyventi bedeguoninėje aplinkoje, privalo sunkiai dirbti ir jos tai puikiai daro – gamina elektros energiją.
(0) 2017-12-11 12
Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą. Jie patys nesikuklindami teigia, kad ji praverstų daugeliui žmonių, o ir taip aišku, kad tai - svarbus ir gana netikėtas išradimas. Kas tai? Ogi baterija, bet niekaip neatspėsite, kaip ji įkraunama.
(0) 2016-03-22 7
Senovės Romoje žmogaus šlapimas buvo itin vertinga prekė. Dabar sunku paaiškinti, kodėl tuomet labiausiai buvo vertinamas portugalų šlapimas, tačiau dar sunkiau suprasti, kaip tokia išsivysčiusi šiuolaikinė civilizacija nebesugeba naudingai pritaikyti šio nemokamo ir gana gausiai gaminamo produkto kokioms nors reikmėms.
(0) 2014-01-23 0
Išmaniųjų įrenginių tobulumui ribų nėra, kuo toliau tuo dažniau pristatomi vis galingesni prietaisai. Vienintelis dalykas, kuris neleidžia į mažą, nešiojamą prietaisą sudėti dar galingesnius komponentus yra baterija. Negana to, kad jos sukaupiamos energijos užtenka labai trumpai, galiausiai dar kyla daug ekologinių problemų su pasenusių baterijų utilizavimu.
(9) 2012-01-31 0
Iki šiol gaminti etanolį iš jūros augalų buvo neįmanoma dėl juose esančio cukraus, kuris sunkiai pasiduodavo fermentacijai. Tačiau dabar genetikai sukūrė specialias bakterijas, kurios skaido vandens augaluose esantį didelį cukraus kiekį.
(4) 2012-01-10 0
JAV Karinio jūrų laivyno mokslo ir tyrimų laboratorija kuria autonomiškai dirbsiantį robotą – žvalgą, kuris tyrinės planetas ir kitus kosminius objektus, praneša portalas Physorg.
(4) 2011-10-03 0
Mokslininkai praeitą savaitę pranešė pasistumėję į priekį tyrinėdami nepaprastas bakterijas, kurios gyvena deguonies neturinčioje aplinkoje ir iš amoniako, kurio gausu šlapime, gamina hidraziną – raketų degalų komponentą.
(7) 2011-09-17 0
Visai įmanoma, jog vieną gražią dieną naftos telkiniai bus pakeisti melsvadumblių kolonijomis. Bent jau taip norėtų Kalifornijos universiteto Deivise (JAV) chemikai.
(20) 2011-03-03 0
JAV biotechnologijų įmonė teigia galinti gaminti degalus automobiliams ir lėktuvams naudodamasi vien tomis „žaliavomis“, kuriuos augdama išnaudoja žolė - saule, vandeniu bei anglies dioksidu. Masačiusetse įsikūrusi bendrovė "Joule Unlimited" paskelbė genetinės inžinerijos būdu sukūrusi organizmą, kuris tiesiog išskiria dyzeliną arba etanolį, kai tik gauna saulės šviesos, vandens bei anglies dioksido, praneša naujienų agentūra AP.
(10) 2010-05-27 0
Pavadinime jokios klaidos – gal ir keista, bet šiuo atveju ne amerikiečiai mums siūlo pagalbą, o atvirkščiai – Lietuvos mokslininkai, dirbantys su teršalus naikinančiomis bakterijomis. Turbūt jau atspėjote, jog kalba eis apie vieną iš didžiausių pastarųjų metų gamtinių katastrofų – naftos platformos avariją.
(12) 2009-12-14 0
JAV mokslininkams pavyko sukurti modifikuotas cianobakterijas, kurios sugeria iš atmosferos anglies dvideginį ir, naudodamos saulės energiją, gamina skystus degalus – izobutanolį.
(10) 2009-07-22 0
Du gėlių vazonai, viename - vario elektrodas, kitame – cinko, humusas, truputis vandens ir štai turime keletą miliamperų. Išradimas nėra naujas, bet Olandijoje tokiu būdu buvo sukurtas laikrodis.
(4) 2008-03-11 0
Shewanellaceae bakterijos ganėtinai paplitusios pasauliniame vandenyne, o jų savybė generuoti nedidelę elektros srovę biologams žinoma jau senai. Šios keistos bakterijos mokslininkus jau stebino savo galimybėmis sukurti nanolaidus ir netgi mažinti radioaktyvų užterštumą. O sugebėjimas puikiai manipuliuoti riboflavininu joms leidžia tapti mažais elektros generatoriais. Tačiau iki dabar šie sugebėjimai vis dar buvo nepaaiškinami faktai.
(2) 2008-01-31 0
Daugeliui mums žodis E.coli (angl. „Escherichia coli” – žarnyno lazdelė) asocijuojasi su apsinuodijimu maistu, tačiau Teksaso A&M universito profesorius šią bakteriją mato kaip ateities kuro šaltinį.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos