Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Energija iš gyvų organizmų
 
 

Energija iš gyvų organizmų

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(3) 2019-03-21 51
Jeloustono nacionaliniame parke yra daugybė įvairių geizerių, kurių vandens temperatūra svyruoja nuo 43 iki 93 laipsnių pagal Celsijų, ir viename iš jų mokslininkai rado itin įdomų dalyką. Bakteriją, kuri „maitinasi teršalais ir kvėpuoja elektra“.
(2) 2019-02-01 28
Pačiose giliausiose kasyklose, ežerų dugne ir net mūsų žarnyne yra energijos šaltinis. Taip, čia gyvena ypatingos bakterijos, kurios, norėdamos išgyventi bedeguoninėje aplinkoje, privalo sunkiai dirbti ir jos tai puikiai daro – gamina elektros energiją.
(0) 2017-12-11 12
Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą. Jie patys nesikuklindami teigia, kad ji praverstų daugeliui žmonių, o ir taip aišku, kad tai - svarbus ir gana netikėtas išradimas. Kas tai? Ogi baterija, bet niekaip neatspėsite, kaip ji įkraunama.
(0) 2017-03-10 36
Įsivaizduokite, kad galima į augalą įšvirkšti specialų elektrai laidų skystį, kuris ilgainiui pasiskirsto po augalo stiebą, lapus ir žiedlapius ir taip galime augalą paversti energijos rezervuaru. Ar įsivaizduojate kaip atrodytų iš tokių augalų sudarytas sodas ar miškas veikiantis kaip gigantiškas augalų – kyborgų biologinis tinklas?
(0) 2016-03-22 7
Senovės Romoje žmogaus šlapimas buvo itin vertinga prekė. Dabar sunku paaiškinti, kodėl tuomet labiausiai buvo vertinamas portugalų šlapimas, tačiau dar sunkiau suprasti, kaip tokia išsivysčiusi šiuolaikinė civilizacija nebesugeba naudingai pritaikyti šio nemokamo ir gana gausiai gaminamo produkto kokioms nors reikmėms.
(7) 2015-11-11 57
Manojus Bargava (Manoj Bhargava) milijardieriumi tapo, galima sakyti, per naktį. Tačiau dabar vyras yra pasiryžęs atiduoti net 99% savo kapitalo projektams, padėsiantiems iš esmės pakeisti pasaulį.
(0) 2015-02-23 14
Žalieji augalai gali tapti nedidelėmis elektrinėmis, kurios gamins elektros energiją. Pirmieji tinkami tokiems bandymams augalai būtų tabakas ir baltažiedis vairenis.
(3) 2014-04-17 0
Grupė Pietų Korėjos mokslininkų sugalvojo technologiją, kuri išspręstų opią dėvimos elektronikos pradininkų problemą – elektros energijos stygių. Jų sukurtas elektros energijos šaltinis yra nebrangus, patikimas ir efektyvus. Reikiamą energiją jis gauna iš žmogaus kūno.
(0) 2014-01-23 0
Išmaniųjų įrenginių tobulumui ribų nėra, kuo toliau tuo dažniau pristatomi vis galingesni prietaisai. Vienintelis dalykas, kuris neleidžia į mažą, nešiojamą prietaisą sudėti dar galingesnius komponentus yra baterija. Negana to, kad jos sukaupiamos energijos užtenka labai trumpai, galiausiai dar kyla daug ekologinių problemų su pasenusių baterijų utilizavimu.
(2) 2012-12-10 2
Kalifornijos universiteto Deivise (University of California – Davis) chemikai, naudodamiesi japonų sinchrotronu, ištyrė fermentus, kurie galėtų padėti išspręsti ekologiškumo principais besiremiančiai, arba „žaliajai“, ekonomikai svarbų patikimų energijos šaltinių klausimą. Tyrimo rezultatai skelbiami žurnale Angewandte Chemie.
(5) 2012-09-27 0
Švedų dizaineris Eddis Törnbergas sukūrė originalią darbo vietą, kurią energija aprūpina pats žmogus ir aplinka. Turbūt esate matę ir kitų panašių koncepcijų, kurioms įgyvendinti reikia daryti įvairius papildomus veiksmus, pavyzdžiui, važiuoti dviračiu, tačiau ši skirtingai nuo kitų neprašo daryti nieko daugiau nei sėdėti ir dirbti.
(8) 2012-07-27 0
Dumbliai – kone neišsenkama žaliava iš kurios, pasirodo, gali būti gaminamas ir biodegalai. Brazilija pasišovė pirmoji pasaulyje pastatyti gamyklą, kurioje biodegalai bus gaminami iš dumblių. Per metus šalis ketina pagaminti apie 1,2 mln. litrų kuro, rašo inhabitat.com.
(9) 2012-01-31 0
Iki šiol gaminti etanolį iš jūros augalų buvo neįmanoma dėl juose esančio cukraus, kuris sunkiai pasiduodavo fermentacijai. Tačiau dabar genetikai sukūrė specialias bakterijas, kurios skaido vandens augaluose esantį didelį cukraus kiekį.
(4) 2012-01-10 0
JAV Karinio jūrų laivyno mokslo ir tyrimų laboratorija kuria autonomiškai dirbsiantį robotą – žvalgą, kuris tyrinės planetas ir kitus kosminius objektus, praneša portalas Physorg.
(4) 2011-10-03 0
Mokslininkai praeitą savaitę pranešė pasistumėję į priekį tyrinėdami nepaprastas bakterijas, kurios gyvena deguonies neturinčioje aplinkoje ir iš amoniako, kurio gausu šlapime, gamina hidraziną – raketų degalų komponentą.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos