Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Epidemijos
 
 

Epidemijos

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2021-02-26 4
Farmacijos bendrovė „Pfizer“ JAV maisto ir vaistų administraciją, kad kompanijos gaminamą COVID-19 vakciną galima laikyti ir pervežti ir ne tokioje žemoje temperatūroje, kaip manyta anksčiau.
(1) 2021-02-23 4
Plaučių persodinimas yra pakankamai dažnai atliekama procedūra. Ji ne visada baigiasi sėkmingai, tačiau spaudoje plačiai aprašomas tikrai ne kiekvienas nesėkmingas plaučių persodinimas. Tačiau šios moters istorija sulaukė išties labai daug dėmesio, nes jai buvo persodinti COVID-19 sirgusio žmogaus plaučiai ir ji vėliau mirė.
(24) 2021-02-13 36
Elonas Muskas nuo pat COVID-19 pandemijos pradžios sulaukia nemažai kritikos. Anksčiau jis teigė, kad reakcija į COVID-19 yra perdėta, pyko dėl sustabdytos „Tesla“ gamyklos veiklos, nuolat ėjo į darbą ir dalyvavo susibūrimuose. O dabar vienoje laidoje pareiškė, kad jo šeima nesiskiepys, nes tai nėra būtina.
(0) 2021-02-10 -2
Prisimenate laikus, kai keliaudavome daugiau, valgėme restoranuose ir, atrodo, džiaugėmės daugiau? Pandemija tuos laikus pavertė tokiais tolimais. Tačiau progresas nesustoja ir gerų žinių jau yra.
(4) 2021-02-10 2
Šiandien, kai pasaulį jau ilgiau nei metus drasko COVID-19 pandemijos krizė, sunku galvoti apie tai, kad ateityje gali tykoti dar kažkas panašaus – ar net dar blogesnio už koronavirusą. Tačiau tai įmanoma – ir net tikėtina, sako mokslininkai.
(0) 2021-02-10 6
Kanados Universitetinio sveikatos tinklo (angl. University Health Network, UHN – viešųjų tyrimų ir mokomųjų ligoninių tinklas Kanadoje) atliktas tyrimas rodo, kad gydymas peginterferonu-lambda gali pagreitinti koronaviruso pasišalinimą nehospitalizuotiems pacientams – o tai gali pagerinti klinikinius rezultatus ir pažaboti viruso plitimą visuomenėje.
(2) 2021-02-09 10
COVID-19 pandemija mus išmokė naudoti asmenines apsaugos priemones - dabar jau visi žino, kaip reikia nešioti apsaugines veido kaukes. Tai, žinoma, gerai - šios žinios pravers ir per kitą pandemiją. Tačiau ją daryti su tomis vienkartinėmis kaukėmis, kurios yra pakankamai sunkiai perdirbamos? Australijos mokslininkai mano, kad jas būtų galima panaudoti kelių tiesime.
(0) 2021-02-08 9
SARS-CoV-2 viruso dydis - apie 100 nanometrų. Ir toks mažas daiktas žmonijai sukėlė tiek problemų. Šis virusas, sukeliantis COVID-19 ligą, yra toks mažas, kad jo neįmanoma pamatyti optiniais mikroskopais. Tačiau mokslininkai turi kitų metodų.
(0) 2021-02-05 6
Notingamo universiteto mokslininkai atrado naują antivirusinę vaisto savybę, galinčią turėti didelės įtakos būsimų epidemijų – įskaitant COVID-19 – valdymui.
(0) 2021-02-04 3
Devyniolikmetis Josephas Flavillis, pamažu atsigauna po to, kai praėjusį pavasarį jį partrenkė automobilis. Paprašytas jis gali pajudinti ranką ar koją, o į klausimus atsako sumirksėdamas. Ironiška, kad COVID-19 infekcija jis sirgo jau dukart, bet vaikino šeima nežino, kaip jam paaiškinti apie pasaulyje siaunčiančią pandemiją, rašo „The Guardian“.
(0) 2021-02-01 2
Pacientų, kurie stipriai nukentėjo nuo COVID-19, plaučių audinys daugeliu atvejų demonstruoja efektyvų atsikūrimą.
(1) 2021-01-29 1
Įprastai nitrilinės ir lateksinės pirštinės yra naudojamos tik kartą. Jos neleidžia pirštams užteršti paviršių, o paviršiams - pirštų. Tačiau vienkartinės pirštinės yra neperdirbamos, o per COVID-19 pandemiją mes jų sunaudojame išties daug. Galbūt jas galima dezinfekuoti ir naudoti dar kartą?
(0) 2021-01-28 8
Įsisiautėjus COVID-19 pandemijai, Islandija į tai pažiūrėjo labai moksliškai – ėmėsi išsamių tyrimų ir nuodugnių koronaviruso genetinių sekų nustatymų. Kova su virusu vis dar tęsiasi, tačiau, atrodo, islandų požiūris į problemą stipriai pasiteisino.
(0) 2021-01-26 3
Remiantis naujais JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centrų (CDC) paskelbtais duomenimis, „Moderna“ vakcina nuo COVID-19 sunkias alergines reakcijas sukelia retai.
(0) 2021-01-22 2
Bakterijos ar virusai – tokie kaip gripas – sukeliantys plaučių uždegimą, per kelias valandas gali išplisti dideliuose plaučių plotuose. Per pirmąsias kelias ligos dienas su tokiais patogenais kovoja organizmo imuninė sistema, o kraštutiniais atvejais, jei pacientas patenka į intensyviosios terapijos skyrių, šiais laikais tam pasitelkiami antibiotikai (savaime suprantama, ne prieš virusus – virusų antibiotikai neveikia – o prieš jų sukeliamas komplikacijas).

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos