Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Evoliucijos greitis
 
 

Evoliucijos greitis

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(2) 2020-01-17 23
Gyvūnai gali evoliucionuoti atgal – atgauti protėvių turėtus bruožus. Anksčiau mokslininkai manė, kad tai neįmanoma, tačiau nauji algoritmai bei genų analizė parodė, kad taip nutiko driežams, varlėms ir netgi žmonėms.
(0) 2016-12-13 16
<i>JAV mokslininkai parodė, kad kai kurios paprastųjų fundulų populiacijos, gyvenančios rytinėje JAV pakrantėje, vos per 60 metų prisitaikė prie užterštumo, kurio lygis tūkstančius kartų
(5) 2016-12-08 7
Evoliucijos teorija yra vienintelis ir geriausias biologinis pagrindas, paaiškinantis, kaip visa gyvybė šioje planetoje atsidūrė ten, kur yra dabar. Ši teorija nė karto nebuvo paneigta. Tačiau tai nereiškia, kad ji yra tobula.
(0) 2015-04-02 23
<p style="font-style:italic">Ar nau­jos rū­šys at­si­ran­da at­si­tik­ti­nai? Ar po ki­tas pla­ne­tas ir­gi lai­go nuo­gos bež­džio­nės? Ko­dėl ne­kark­sė­jo Dar­vi­no ki
(132) 2015-02-08 -27
Po Č. Darvino knygos „Rūšių kilmė“ mokslas ir religija stojo į priešiškas barikadų puses. Nors karu to nepavadinsi, bet žodžių mūšių pasitaiko gan dažnai. Istorijoje buvo ir yra mokslininkų, kurie įvardydavo tikėjimą Dievu kaip savo atradimų įkvėpimo šaltinį. Taip pat žinomi religijų atstovai ne kartą yra atsiprašę mokslininkų už persekiojimą ir pasisakę, jog mokslas nėra religijos priešas. Šios dvi pusės vis dar lieka priešiškos. Kodėl?
(7) 2015-02-05 58
Augalai ir gyvūnai, siekdami kuo geriau prisitaikyti prie aplinkos ir reaguodami net į menkiausius pokyčius, evoliucionuoja. Kiekviena nauja karta dėl to tampa tobulesnė, geriau prisitaikiusi nei ankstesnė. Dabar mokslininkai skelbia aptikę, ko gero, seniausią gyvybės rūšį mūsų planetoje – vandenynų dugne gyvenantį organizmą, kuris per 2,3 mlrd. metų visiškai nepakito.
(15) 2013-04-22 -1
Genetikai priėjo išvadą ir paskelbė, kad gyvybė egzistavo milijardus metų prieš susiformuojant Žemei ir veikiausiai užsimezgė už Saulės sistemos ribų. Tiesa, tokį apibendrinimą tyrėjai padarė vadovaudamiesi teorija, kuri aiškina kompiuterių skaičiaus didėjimo spartą, ir šią teoriją pritaikė gyvybei. Rezultatas – gyvybė turėjo susiformuoti prieš 10 mlrd. metų, t. y., dvigubai seniau nei atsirado Žemė.
(0) 2011-04-14 0
Skaičiuojama, kad Kanados upėmis migruoja per 100 skirtingų lašišinių žuvų rūšių, kurioms dėl klimato atšilimo kylanti vandens temperatūra gali lemti išnykimą. Tačiau mokslininkai nustatė, kad didžiulius atstumus migracijų metu įveikiančios rūšys greičiau prisitaiko prie kintančių gamtos sąlygų.
(1) 2011-03-07 0
Ankstyvieji šiuolaikinių arklių protėviai greičiausiai mito vaisiais, kuriems sukramtyti nereikėjo aštrių krūminių dantų.
(0) 2010-07-07 1
Dideliame aukštyje nuolat gyvenančių tibetiečių kraujas netirštėja ir lengvai perneša deguonį. Taip pasikeisti kalniečiams užteko vos 3000 metų.
(4) 2010-07-03 1
Mokslininkai ieško, eksperimentuoja, modeliuoja ir suranda vis daugiau įrodymų apie evoliucijos galią ir greitį. Naujausias sensacingas atradimas susijęs su daugialąsčiais organizmais.
(11) 2010-05-24 0
Evoliucijos mokslas jau senokai išsikovojo lygiavertišką vietą šalia kitų gamtos mokslų ir dabar pagrindinės diskusijos vyksta ne apie tai, ar evoliucija egzistuoja, bet kaip greitai ji vyksta ir kokios priežastys ją lemia.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos