Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » FiDi
 
 

FiDi

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2014-04-01 1
Fiziko Diena – FiDi – visiems vilniečiams puikiai pažįstama šventė, organizuojama fizikos studentų nuo 1969-tųjų. Kiekvienais metais jaunuoliai stengiasi nustebinti šventės svečius, o kartu ir save pačius, netikėčiausių idėjų įgyvendinimu, neregėtų atrakcionų pastatymu. Tačiau, nepaisant nuolatinių pastangų išrasti ką nors naujo, nepamirštamos ir tradicijos.
(0) 2013-04-05 0
Visų pirma, reikia paminėti, kad „Grojančios grindys“ – tai ne naujos POP muzikos grupės pavadinimas, o Vilniaus universiteto fizikos studentų sukonstruotas atrakcionas. Su juo tiek mažas (daugiau nei 10 kg), tiek didelis (iki 150 kg) renginio dalyvis galės pademonstruoti savo muzikinius gebėjimus. Jei manote, kad negalite pasigirdi nei klausa, nei pirštų miklumu – ne bėda. Grindimis grosime trypčiodami kojomis. Kaip veikia šis atrakcionas, galite pamatyti video.
(0) 2013-04-02 1
Ar kada nors matėte pagal muziką šokančias liepsnas? Ugnies liežuvius, judančius pagal skirtingus garso dažnius? O tai nėra naujiena. Dar 1905 metais buvo pademonstruotas ugnies vamzdis (angl. Flame Tube), vizualizuojantis garso bangą. Jo išradėjas – vokiečų fizikas Henrikas Rubensas. Pirmasis, originalus Rubenso vamzdis buvo 4 metrų ilgio su 200 skylučių, išilgai jo.
(3) 2013-03-31 0
Jau trečius metus FiDi dieninės dalies metu bus galima stebėti galvos niežulį sukeliančią tekančio į viršų vandens iliuziją. Tai mistiškieji vandens fontanai. Jų įgyvendinimas toli gražu nėra toks paslaptingas, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.
(0) 2013-03-25 3
Praėjusiais metais, FiDi 44 šventės metu, Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto studentai demonstravo iš buitinės technikos (siurblio, mikrobangų krosnelių) ir tiesiog eiliniuose namuose sutinkamų  medžiagų (langų stiklų, folijos, santechnikoje naudojamų vamzdžių) sukonstruotą garsųjį Teslos transformatorių.
(3) 2010-03-31 0
Keturiasdešimt du. Būtent šis skaičius balandžio pradžioje, iškart po Velykų bus minimas visame Vilniuje, o vėliau jo atgarsiai skambės ir visoje Lietuvoje, sakoma FiDi organizatorių parengtame pranešime spaudai.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos