Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Fobas
 
 

Fobas

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2019-04-11 16
Raudonąją planetą tyrinėjantys marsaeigiai namo kartais atsiunčia stebėtinos vaizdo medžiagos. Šį karta „Curiosity“ nufilmavo dviejų Marso mėnulių sukeltus saulės užtemimus.
(0) 2017-03-13 17
Reikėjo pakoreguoti aplink Marsą skriejančio erdvėlaivio trajektoriją, nes kitaip jis būtų neišvengiamai susidūręs su tamsiuoju planetos palydovu Fobu.
(0) 2016-07-12 16
Mėnulis greičiausiai susiformavo, kai į Žemę trenkėsi didelė protoplaneta. Jos išmesta medžiaga susisuko į palydovą. Panašiai galėjo nutikti ir Marse: jo šiauriniame pusrutulyje yra didžiulis krateris, dengiantis beveik 40% planetos paviršiaus.
(2) 2015-11-25 26
Mokslininkai iškėlė naują teoriją, kurioje tvirtinama, jog Raudonoji planeta vieną dieną gali tapti itin panaši į žieduotąjį Saturną.
(2) 2015-11-12 33
Pailgi ir ganėtinai negilūs grioviai, besidriekiantys per Marso palydovo Fobo paviršių, rodo ankstyvuosius požymius, kad šio kosminio kūno dienos iš esmės yra suskaičiuotos.
(0) 2014-11-25 58
"Visi Saulės sistemos pasauliai, išskyrus Europą, yra jūsų! Nemėginkite leistis Europoje“, – vienoje iš savo knygų rašė seras Arthuras C. Clarke. Vis dėlto su tuo galima nesutikti. Europa – labai perspektyvus pasaulis, kuriame po ledu tyvuliuoja didžiulis vandenynas. Galbūt jame kas nors gyvena. O štai vieta, kurios, anot universetoday.com redaktoriaus, astronomo Fraserio Caino, reikėtų prisibijoti, yra… Fobas. Nedidukas Marso palydovas. Kodėl Fobo reikėtų vengti?
(4) 2013-12-30 1
Dar šiemet Europos kosmoso agentūros (ESA) kosminis aparatas „Mars Express“ rekordiškai priartės prie Marso palydovo Fobo, praneša ESA atstovai. Artimiausiame Fobui „Mars Express“ orbitos taške juos skirs vos 45 kilometrų atstumas. Mokslininkai tikisi, kad šis pavojingas daugiau nei 10 metų aplink Marsą skriejančio „Mars Express“ manevras padės atskleisti didžiausią Fobo paslaptį: ištirti jo vidinę sandarą.
(2) 2013-12-27 2
Peržvelgus pastaruosius 10 metų Marso orbitinio zondo "Mars Express" kauptą vizualinę medžiagą, paaiškėjo, kad vieną iš dviejų Marso mėnulių – 22 km skersmens Fobą – dengia mįslingos, į medžio rieves panašios linijos. Jos Fobą juosia lygiagrečiai. Astronomai suglumę ir kol kas negali paaiškinti, kas tai ir kaip atsirado Fobo paviršiuje.
(2) 2013-08-30 0
Marsą tyrinėjantis NASA marsaeigis „Curiosity“ užfiksavo iki šiol ryškiausias Saulės užtemimo nuotraukas kaimyninėje planetoje. Nuotraukose matyti, kaip didžiąją dalį Saulės disko uždengia palydovas Fobas.
(0) 2013-08-16 1
Kaip danguje, taip ir ant žemės. Antrus metus Marse besidarbuojantis marsaeigis "Curiosity" įspūdingus kadrus fiksuoja ne tik Marso paviršiuje, bet ir Raudonosios planetos dangaus skliaute. Marsaeigio kamera "MastCam" nufotografavo Marso palydovų Deimo ir Fobo slėpynes. Unikalius kadrus paskelbė NASA Reaktyvinio judėjimo laboratorija.
(5) 2013-06-13 1
Rusijos federalinė kosmoso agentūra „Roskosmos“ planuoja pakartoti pernai nesėkmingai pasibaigusį kosminio aparato „Phobos-Grunt“ skrydį į Marsą. Dėl raketos nešėjos gedimo 2011 m. lapkričio 9 d. į kosmosą paleistas aparatas nebuvo išvestas į numatytą orbitą, tapo nevaldomas ir kitų metų sausio 15 d. nukrito į Ramųjį vandenyną.
(27) 2012-04-17 1
Mokslinės fantastikos, astronomijos ir sąmokslo teorijų gerbėjų vaizduotę vis tebekaitina Marso paviršiuje aptiktas taisyklingos formos objektas, pramintas Marso monolitu.
(5) 2011-02-14 0
Būsimieji Marso kolonizatoriai dėl radiacijos grėsmių bus raginami vengti pradėti gyvybę pakeliui į Raudonąją planetą. Erdvėlaivį bombarduosiančios didelės energijos elementariosios dalelės beveik užtikrintai sunaikintų kosminės kelionės metu ar iki jos pradėtą vaisių bei žmonijos pionieriams kolonizuojant kaimyninę planetą sukeltų rimtų sunkumų.
(0) 2011-01-26 0
Europos kosmoso agentūros (ESA) kosminis aparatas „Mars Express" perdavė į Žemę naujas Marso palydovo Fobo nuotraukas, iš kurių mokslininkai padarė erdvinius (3D) atvaizdus. Naujosios Fobo nuotraukos paskelbtos ESA svetainėje.
(2) 2010-05-23 1
Panašu, jog raudonosios Saulės sistemos planetos vidus yra porėtas tarsi fermentinis sūris: tuštumos sudaro iki 30% jo tūrio. O tai reiškia, kad pati populiariausia jo atsiradimo hipotezė - kad Marsas pagavo pro šalį skriejantį asteroidą - yra neteisinga.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos