Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » GAIA hipotezė
 
 

GAIA hipotezė

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2013-06-18 0
Mokslininkai iš Southamptono universiteto (Jungtinė Karalystė) atliko kompiuteriniu modeliavimu grindžiamą tyrimą, kurio rezultatai pateikia galimą atsakymą į ilgai vykstančią diskusiją dėl Žemės sistemos stabilumo, praneša Phys.org.
(10) 2012-10-04 1
Aplinkosaugos specialistas ir rašytojas George Monbiotas klausia, kodėl esame linkę neigti realybę – vienas iš akivaizdžiausių tokio neigimo pavyzdžių: nenoras matyti ir suvokti klimato kaitos problemos ir jos masto. Religijos profesorius Andrew Gurevich teigia, jog šiuo atveju susiduriame su kažkuo panašiu į sadomazochistinį „užsimiršimą“, rašo theecologist.org.
(21) 2011-11-14 13
Gajos hipotezė (arba Gajos teorija, dar vadinama ir Gajos principu) teigia, kad Žemė egzistuoja kaip atskira sistema ir yra gyvas organizmas. Šią hipotezę XX a. 7 dešimtmetyje nukaldino Jamesas Lovelockas ir Lynnas Margulis. Vos iškelta, ši idėja tarp mokslininkų sulaukė smarkios kritikos, tačiau pastaraisiais dešimtmečiais į ją imta žiūrėti kiek kitaip.
(17) 2010-02-03 5
Mikalojui Konstantinui Čiurlioniui pasaulis priminė didelę simfoniją. Pastaruoju metu jis, deja, labiau panašus į kakofoniją. Tačiau prieš kelis dešimtmečius britų mokslininkui Jamesui Lovelockui kilo mintis, kad Žemė yra gyvas, save reguliuojantis superorganizmas.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos