Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Galaktikų mirtis
 
 

Galaktikų mirtis

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2017-04-16 22
Stebėdami daugybę galaktikų, galime išskirti dvi jų grupes: vienos žvaigždes formuoja sparčiai, kitos – labai lėtai. Kuo tolimesnes galaktikas stebime, tuo santykinai mažiau yra lėtai žvaigždes formuojančių galaktikų.
(0) 2016-01-30 38
Mūsų Paukščių tako galaktika gali būti visai kaip zombis – jau mirusi, bet vis dar alsuoja. Mokslininkai beveik tikri, kad kaimyninė Andromedos galaktika išnyko prieš kelis milijardus metų, tačiau tik neseniai ėmė rodyti mirties ženklus.
(2) 2015-05-19 101
Mokslininkams galbūt pavyko išspręsti dešimtmečių astronominę galaktikų žūties mįslę. Nauji tyrimai rodo, kad galaktikos yra „uždusinamos“ iki mirties, tad jose nebegali gimti naujos žvaigždės, rašo Space.com.
(0) 2012-07-13 1
Galaktikų evoliucijos teorijose postuluojama, jog galaktikose egzistuoja žvaigždės, kurios vystosi tam tikrais evoliucijos etapais. Anot tų teorijų, įstabiai švytinčiose galaktikose dega nesuskaičiuojamos galybės žvaigždžių, o šioms būtinos medžiagos (dujų) galaktikos ėmėsi iš kažkur kitur. Iš kur? Panašu, jog pagaliau astronomai bus suradę šviesios nūdienos maitintojas – bežvaigždes „juodąsias“ galaktikas.
(5) 2011-03-16 1
Kadaise Seneka, neskaitant daugybės kitų sparnuotų frazių, yra pareiškęs, jog „didžiausias turtas – godumo stygius“. Tačiau panašu, kad galaktikų centruose glūdinčios supermasyviosios juodosios bedugnės vadovaujasi kiek kitomis vertybėmis. Nors šie neįsivaizduojamos galios kosmoso objektai kol kas tebėra hipotetiniai, naujausi astronomų stebėjimai leidžia manyti, kad jie ne tik besočiai. Visa rijančios supermasyvios juodosios bedugnės po savo apylinkes dosniai ža...
(8) 2010-08-16 0
Vieno iš tyrimo metu, naudojant orbitinį teleskopą „Hubble“, buvo fotografuojama galaktika NGC 4696. Astronomų teigimu, ji yra priskiriama elipsinių klasei, kurios paprastai yra laikomos „beformėmis senstančių žvaigždžių santalkomis“. Šioje galaktikoje astronomų dėmesį patraukė įdomi, klaustuko formos dulkių juosta.
(3) 2010-08-13 1
NASA kosminis teleskopas „Hubble“ aptiko „po mirties prisikėlusias“ galaktikas – senus žvaigždžių spiečius, kuriuose vis dar vyksta žvaigždžių formavimosi procesas, pranešė NASA.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos