Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Ganimedas
 
 

Ganimedas

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2019-08-15 10
Jupiterio palydovas Ijo yra vienintelė vieta Saulės sistemoje, neskaitant Žemės, kur šiuo metu vyksta ugnikalnių išsiveržimai. Ijo paviršiuje žinoma šimtai ugnikalnių, kuriems energijos suteikia nuolat palydovą tampanti ir gniuždanti planetos gravitacija.
(0) 2018-08-19 11
Jupiterio magnetosfera yra didžiausias objektas Saulės sistemoje; jei galėtume ją matyti, ji nakties danguje būtų didesnė už Mėnulio pilnatį.
(0) 2015-10-12 54
NASA pranešimas apie Marso paviršiumi tekantį vandenį tapo svarbiausia mėnesio, o gal ir visų metų, žinia kosmoso entuziastams. Tačiau vandens yra ne tik Žemėje ir Marse – gyvybei tinkamas sąlygas gali turėti ir daugiau Saulės sistemos kūnų.
(0) 2015-03-13 36
Kosminio teleskopo "Hubble" duomenys byloja, kad didžiausiame Saulės sistemos mėnulyje Ganimede po storu ledo sluoksniu tyvuliuoja milžiniškas vandens telkinys, kuriame sūraus vandens yra kelis kartus daugiau nei jo yra visoje Žemėje, skelbia "Space.com". Mokslininkai yra linkę manyti, kad po ledu tyvuliuoja net 100 km gylio okeanas – maždaug 10 kartų gilesnis nei Žemėje.
(1) 2014-10-29 21
Kai kosminio teleskopo „Hubble“ šių metų balandį užfiksuotas tikrų spalvų kadras pateko į NASA mokslininkų rankas, šie pasijuto taip, lyg į juos kažkas žiūrėtų. Kažkoks didžiulis sferinio pavidalo ciklopas. Mat Didžiojoje raudonoje Jupiterio dėmėje netikėtai atsiradęs juodas vyzdys ją pavertė šaltai stebinčia kosmine 16 000 km skersmens akimi.
(0) 2013-02-25 0
Europos kosmoso agentūra (ESA) aktyviai dirba stengdamasi įgyvendinti stambaus masto misiją Jupiterio palydovams tirti. Kaip žinia, Jupiteris – penktoji pagal nuotolį nuo Saulės planeta ir yra iš tikrųjų milžiniško dydžio dujų rutulys. Šiuo metu žinomi 67 apie jį besisukantys skirtingos masės ir dydžio palydovai.
(2) 2011-02-14 0
Europos ir JAV mokslininkai aptarinėja misijos į ledinius Jupiterio palydovus detales. Jei projektas sulauks patvirtinimo, bus pasiųsti du erdvėlaiviai tyrinėti du Jupiterio palydovus, kuriuose, kaip manoma, gali būti vandens. NASA zondas tirtų Europą, o ESA zondas – Ganimedą. Šie du palydovai pasirinkti kaip tinkamiausi kandidatai dujinės planetos palydovų evoliucijos tyrimui. Ledu padengtuose palydovų vandenynuose gali būti aptikta ir nežemiškos gyvybės pėdsakų.
(0) 2010-01-30 1
Jau 30 metų nuo pirmųjų kosminio zondo Voyager atsiųstų Jupiterio palydovų nuotraukų mokslininkams niekaip nepavykdavo įtikinamai paaiškinti, kodėl du iš šių palydovų - Ganimedas ir Kalistas (jie labai panašūs pagal dydį ir netgi cheminę sudėtį) - turi labai skirtingą išorinių ir vidinių sluoksnių sandarą.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos