Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Gėlas vanduo
 
 

Gėlas vanduo

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(6) 2011-11-07 0
Apie 75 proc. mūsų planetos teritorijos sudaro vanduo ir visgi mes ją vadiname „Žeme“, o ne „Vandeniu“ ar „Vandenynu“. Visai nekeista, kad ir iš kosmoso Žemė atrodo mėlyna. Rodos, ko jau ko, bet vandens planetoje netrūksta, tačiau iš viso tik apie 3 proc. viso vandens yra gėlas ir tinkamas žmogui naudoti.
(26) 2011-10-12 0
„Gyventojų dauginimosi galia yra daug didesnė nei Žemės pajėgumas sukurti prasimaitinimo šaltinį, tad pirmalaikė mirtis neišvengiamai aplankys žmonių rasę“.
(3) 2011-09-13 6
Smaragdo spalva Azijos dykumoje žibanti Aralo jūra per tūkstančius metų tvino ir seko, priklausomai nuo ją maitinančių upių sraunumo. Tačiau nuo 1960 metų šios upės buvo nukreiptos stambiems žemės ūkio plėtros projektams ir jūra pamažu neteko 90 proc. vandens.
(0) 2011-09-13 0
„Nors Lietuvoje geriamasis vanduo – vienas geriausių Europoje, kai kuriuose regionuose jo kokybei galima pažerti priekaištų“, – „Lietuvos ryto“ žurnalistei Audrei Srėbalienei pasakojo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Maisto skyriaus vyriausioji specialistė Vilija Galdikienė.
(8) 2011-08-09 0
Jei Mahomedas neina pas kalną, tai… Visai realu, jog netrukus gali būti įgyvendintas iš pirmo žvilgsnio keistokas sumanymas sausros ir gėlo vandens nepritekliaus kamuojamoms vadinamojo „Trečiojo pasaulio“ šalims iš subarktinių zonų vilkti gėlo vandens ledkalnius. Dabar ekologiniu verslu užsiimantis Džordžesas Maudžinas (Georges Mougin) prieš keturiasdešimt metų pasiūlęs tokią idėją, buvo negailestingai išjuoktas. Tačiau naujausi kompiuterinio modeliavimo rezult...
(1) 2011-08-09 0
Apskaičiuota, kad iki 2025 metų gėlo vandens mažai turinčiuose pasaulio regionuose gyventojų skaičius turėtų siekti beveik 2 milijardus. Vandens gėlinimas – dažniausiai druskos pašalinimas iš vandens tokiose šalyse gali turėti gyvybiškai svarbią reikšmę, rašo „National Geographic“.
(12) 2011-08-07 0
Vos po keleto mėnesių, dar šių metų pabaigoje, pasaulyje bus 7 milijardai gyventojų. Ką šis skaičius reiškia mūsų planetai?
(9) 2011-08-07 0
Umea universiteto (Švedija) fizikams eksperimento metu pavyko didelio slėgio sąlygomis priversti tekėti vandenį –130 laipsnių pagal Celsijų temperatūroje, pranešė „Alphagalileo.org".
(7) 2011-07-19 0
Dviejų medžiagų – grafeno ir vandens – derinys gali atstoti energijos kaupimo sistemas, ne tik prilygstančias ličio jonų baterijoms, bet ir savo itin trumpa įkrovimo trukme bei stebėtinu ilgaamžiškumu jas gerokai pralenkiančias.
(3) 2011-06-09 1
Šio mėnesio „Physics World“ žurnale Stratklaido universiteto (Jungtinė Karalystė) termodinamikos ir skysčių mechanikos profesorius Džeisonas Rysas (Jason Reese) aprašo, kokį vaidmenį anglies nanovamzdeliai galėtų vaidinti vandens gėlinimo procedūroje. Pasirodo, tai galėtų būti vienas iš aštrios gėlo vandens trūkumo problemos sprendimų.
(0) 2011-06-04 0
Mokslininkai paskaičiavo, kad maždaug trečdalis pasaulinių gėlo vandens atsargų yra… ore. Kodėl gi nepaimti iš ten vandens, jei kitų šaltinių šalia nėra? Savo išradimu pasidalino MIT instituto (JAV) atstovai – pastarojo instituto mokslininkai sukūrė vandens išskyrimo iš rūko įrenginį.
(4) 2011-03-02 0
Keičiantis klimatui ir augant gyventojų skaičiui, per artimiausius 20 metų vandens poreikis daugelyje pasaulio šalių pasiūlą viršys 40 proc., Kanados vandens tinklo (CWN) Otavoje surengtoje tarptautinėje konferencijoje perspėjo mokslininkai. Anot jų, reikia naujos vandens išteklių valdymo politikos, nes jo trūkumas sukeltų grėsmę bendruomenėms, žemės ūkiui ir pramonei, praneša „The Daily Mail“.
(12) 2011-02-15 -1
Vanduo, kaip ir atmosferos oras, yra būtinas ir niekuo nepakeičiamas gyvybės palaikymo šaltinis. Žmogus vidutiniškai per parą suvartoja apie 3 litrus geriamo vandens, taigi apie 1000 litrų per metus. Yra svarbu ne tik riboti jo ištekliai, bet taip pat ir geriamo vandens tinkama kokybė.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos