Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Genetiškai modifikuoti organizmai
 
 

Genetiškai modifikuoti organizmai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(9) 2019-07-05 19
Nepaisant to, kad jie jau daugiau nei du dešimtmečius yra auginami ir vartojami, vis dar yra daug klaidingos informacijos bei painiavos, susijusios su genetiškai modifikuotais (GM) maisto produktais.
(0) 2017-04-15 10
<em><a href="http://www.technologijos.lt/n/zmoniu_pasaulis/redakcijos_akiratis/S-59794/">Išsiaiškinus, kas nutiko skoniui</a>, metas imtis tolesnio pomidorų tobulinimo. Besėkliai pomidorai, kurių
(6) 2015-10-30 17
Johno Inneso centro Norviče (Jungtinė Karalystė) mokslininkai sukūrė naują tipą genetiškai modifikuotų pomidorų, iš kurių išgaunami pramoniniai kiekiai natūralių su ligomis kovojančių medžiagų, tokių kaip resveratrolis ir genisteinas. Šis procesas taip pat bus naudojamas, kad pomidoruose susiformuotų kitos natūralios cheminės medžiagos.
(0) 2013-03-26 0
Kadangi Lietuvoje leidžiama prekiauti 165 maisto produktais, kuriuose yra genetiškai modifikuotų organizmų (GMO), vienokiu ar kitokiu būdu jie patenka ir į restoranų aplinką. Ar mes, kaip vartotojai, žinome ką valgome?
(7) 2012-09-28 0
Nors genetiškai pakeisti augalai Lietuvoje neauginami, į mūsų šalį kasmet įvežama tūkstančiai tonų pašarų su genetiškai modifikuotais organizmais (GMO). Gamtosaugininkai nerimauja, kad jais šeriami gyvūnai gali susirgti, o jų mėsa, pienas, kiaušiniai - pakenkti žmonėms, rašo lzinios.lt.
(73) 2012-09-20 6
Prieš keletą dienų publikuotoje kontroversiškoje Prancūzijos mokslininkų tyrimo ataskaitoje dėstoma, jog žiurkes ilgą laiką šėrus populiariausiomis genetiškai modifikuotų (GMO) kukurūzų atmainomis, gyvūnų organizmuose išsivystė siaubingi augliai ir buvo pažeisti kiti vidaus organai. Mokslininkai pabrėžia, jog tyrimo rezultatai kelia nepaprastai rimtų klausimų apie GMO produktų saugumą ir biotechnologinių kompanijų patikimumą.
(14) 2012-03-26 -1
Bet koks genetiškai modifikuotas organizmas (GMO) yra neabejotinai pavojingas žmogui. GMO jau naudoja Lietuvos ūkininkai. Be GMO pasaulis mirtų badu. Tokie stereotipai jau sklando internete ir žmonių pokalbiuose, o informacijos lietuvių kalba vis dar nėra daug. Biochemikas dr. Audrius Misiūnas skaitytojams siūlo dar kartą prisiminti, kas tas GMO ir „su kuo jis valgomas“.
(0) 2011-11-08 0
Mokslininkai genetiškai modifikavo ryžius, kad galėtų išgauti esminį žmogaus kraujo komponentą ir sukurtų alternatyvą donorystei. Baltymas, išgaunamas iš ryžių, turinčių panašių į žmogaus genus, ir gali būti naudojamas ligoninėse, gydant smarkius nudegimus ar siekiant padėti pacientams, netekusiems daug kraujo.
(28) 2011-02-25 0
Žemių plotai, užsėti genetiškai modifikuotų organizmų (GMO) kultūromis, pasaulyje pernai padidėjo dešimtadaliu. Sparčiausiai GMO kultūrų užimamas plotas augo Brazilijoje, o Europos Sąjungoje jis sumažėjo, skelbia BBC.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos