Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Grafenas
 
 

Grafenas

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(7) 2011-07-19 0
Dviejų medžiagų – grafeno ir vandens – derinys gali atstoti energijos kaupimo sistemas, ne tik prilygstančias ličio jonų baterijoms, bet ir savo itin trumpa įkrovimo trukme bei stebėtinu ilgaamžiškumu jas gerokai pralenkiančias.
(0) 2011-07-12 0
Grafenas yra gryna anglies forma. Anglies atomai gardelėje yra išsidėstę vieno atomo storio lakšte. Ši medžiaga domina mokslininkus dėl savo unikalių savybių – stiprumo bei elektrinių ir šiluminių savybių. Tačiau yra vienas trūkumas, kuris neleidžia grafeno panaudoti dar platesniu mastu – grafenas neturi draustinės elektronų juostos tarpo, kuris reikalingas kuriant tokius prietaisus, kaip tranzistoriai, kompiuteriniai lustai ir saulės elementai.
(2) 2011-07-08 0
Mokslininkų grupė, vadovaujama Bufalo universiteto chemikų, panaudojo sinchrotroninę šviesą elektronų debesėliams grafeno paviršiuje stebėti. Gauti vaizdai atskleidžia kaip įlinkimai ir susidariusios vilnys gali stipriai paveikti medžiagos laidumą.
(0) 2011-06-28 0
Nacionalinės fizikos laboratorijos (Jungtinė Karalystė) tyrėjai, bendradarbiaudami su kolegomis iš Linčiopingo universiteto (Švedija), parodė, kad skirtingo storio grafeno sritis galima nesunkiai išskirti aplinkos sąlygomis naudojant elektrostatinės jėgos mikroskopą.
(0) 2011-06-01 4
Devyniolikto amžiaus novelėje, pavadinimu „Plokščiasis pasaulis“ (angl. Flatland), parašytoje Edvardo A. Aboto (Edward A. Abbott), aprašomi gyventojai gyveno šalyje, kurie turėjo tik dvi dimensijas. Moterys gimdavo kaip linijų segmentai, o vyrai atsirasdavo įvarių geometrinių formų, kurios atspindėjo jų padėtį visuomenėje. Lygiašoniai trikampiai atitiko žemiausiąją klasę visuomenėje, vidurinioji klasė apibūdinama kvadratais, o kilmingieji – šešiakampės formo...
(0) 2011-05-29 0
Pasak Nacionalinio standartų ir technologijos bei Džordžijos technologijos institutų (JAV) tyrėjų, nuolat mokslininkų linksniuojamas grafenas pasižymi dekoratyviniais, labai gėles primenančiais defektais, kurie gali paveikti ir taip unikalias šios nanomedžiagos elektrines ir mechanines savybes. Naujajame darbe mokslininkų komanda pirmąkart aprašo septynių defektų šeimą, kuri grafene gali susidaryti ir natūraliai. Beje, vienas iš defektų jau buvo stebėtas.
(0) 2011-05-21 0
Nors daugelio mechaninių rezonatorių svyravimų amplitudės mažėjimas, arba gesimas, vyksta pagal tiesinį dėsnį, vis dėlto Katalonų nanotechnologijų instituto (Ispanija) mokslininkai teigia atradę, jog rezonatoriai, pagaminti iš grafeno ir mažyčių anglies nanovamzdelių, pasižymi netiesiniu gesimu. Tai atveria naujas galimybes, leidžiančias pagalvoti apie itin jautrių jėgos arba masės jutiklių konstravimą.
(0) 2011-05-18 0
Mokslininkai iš JAV Energijos departamento, priklausančio Brukhaveno nacionalinei laboratorijai (U.S. Department of Energy's Brookhaven National Laboratory), paaiškino kodėl grafenas veikia kaip labai stipriai elektros krūvį sugerianti kempinė. Naujai sukurta medžiaga, neseniai sukurta Teksaso-Austino universitete (The University of Texas – Austin), gali būti panaudota „supertalpiuose“ energijos saugojimo įrenginiuose, kurie taip pat pasižymi labai greitu energijos atidavimu,...
(4) 2011-05-15 0
Grafenas vadinamas nuostabiausia dvidešimt pirmojo amžiaus medžiaga, kuri, kaip manoma, ateityje padarys revoliuciją mikroelektronikoje. Už jo atradimą buvo paskirta 2010-jų metų Nobelio premija.
(0) 2011-05-07 0
Ar žinojote, kad paprasto pieštuko grafitas galiausiai gali pakeisti pasaulį? Perversmą žada padaryti ne pats grafitas, o iš jo pagaminta unikali medžiaga – grafenas. Tai ypatinga medžiaga, kuri, kaip manoma, bus elektronikos pramonės kita nauja viltis kuriant ypatingai greitus elektronikos įrenginius. Tiesa, kol kas žengiami pirmieji fundamentiniai mokslinių tyrimų žingsniai, o gaunamos naujos žinios sutinkamos kaip nedidelės mokslo pergalės.
(0) 2011-05-03 0
Nacionalinio standartų ir technologijos instituto (JAV) tyrėjams pavyko parodyti, kad elektroninės dviejų grafeno sluoksnių savybės kinta nanometriniu masteliu. Šis stebinantis atradimas, aprašytas prestižiniame „Nature Physics“ žurnale, atskleidžia, kaip grafeną būtų galima pritaikyti kuriant realius elektroninius įtaisus.
(11) 2011-04-30 -1
Sidnėjaus technologijos universiteto (Australija) mokslininkai teigia pasiekę įspūdingų rezultatų, kurdami kompozitinę medžiagą, kurios pagrindą sudaro grafitas. Naujoji medžiaga plona kaip popierius, tačiau net dešimt kartų tvirtesnė už plieną.
(0) 2011-04-21 0
Merilendo universiteto (JAV) tyrėjams pavyko aptikti būdą, leidžiantį valdyti magnetines grafeno savybes. Tikimasi, kad šis atradimas padės patobulinti magnetinius duomenų saugojimo įrenginius bei laisvosios kreipties atmintines.
(2) 2011-04-12 0
Ilinojaus universiteto tyrėjai (JAV), nagrinėdami grafeno kontaktų termoelektrinius reiškinius, pastebėjo, jog grafeno tranzistoriai pasižymi nanomasteliniu aušinimo efektu, sumažinančiu jų temperatūrą. Mokslininkai taip pat aptiko, kad grafeno kontaktuose termoelektrinis aušinimo efektas gali būti stipresnis už varžinį šilumos išsiskyrimą – taigi grafeno tranzistoriai patys save aušina.
(0) 2011-03-11 0
Nauji Pensilvanijos universiteto (JAV) mokslininkų tyrimai leidžia tikėtis, jog grafeną – itin perspektyvią, vieno anglies atomo storio plėvelę, pelniusią Mančesterio universiteto (Jungtinė Karalystė) fizikams 2010 metų fizikos Nobelio premiją – bus galima gaminti kur kas paprasčiau ir pigiau.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos