Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Griūtys ir nuošliaužos
 
 

Griūtys ir nuošliaužos

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2018-02-26 23
Kai kurie Žemėje užfiksuoti vaizdai atrodo tarsi paimti iš kokios pasakų knygos. Jei kas nors jums paminėtų akmenų upę, tikriausiai pagalvotumėte, kad tai - tiesiog vandens telkinys, kuriame daug akmenų, arba tiesiog išdžiuvusios upės vaga. Tačiau šis Naujojoje Zelandijoje užfiksuotas gamtos reiškinys yra tikras ir mokslininkų nestebina.
(0) 2017-06-05 20
Lavą ir milijonus tonų pelenų į aptemusį dangų spjaudantis ugnikalnis – kvapą gniaužiantis reginys, primenantis nežabotą gamtos galią. Bet kad ir kokius dramatiškus filmuotus vaizdus regime, tokie išsiveržimai yra smulkmena, palyginus su kai kuriomis prognozuojamomis gamtos nelaimėmis. Nuo supervulkanų iki megacunamių – tokios katastrofos paveiktų milijonus gyventojų ir gali įvykti anksčiau nei manote.
(18) 2016-10-12 5
Praėjusią vasarą vilniečius ir miesto svečius nustebino netikėtas reginys – sostinės centre stūksantis Gedimino kalnas buvo apdengtas balta plėvele. Tai, anot specialistų, turėjo būti apsauga nuo išorės veiksnių, siekiant kuo ilgiau išsaugoti pavojingai byrantį kalno šlaitą.
(0) 2016-09-29 12
Po žeme palaidotą vietą apžiūrėję specialistai priėjo išvadą, kad tai – tiesiog šiurpus gamtos pokštas. Žmogiškasis faktorius šįkart niekuo dėtas.
(11) 2016-04-13 4
Nors balandžio 1-ąją portale lrytas.lt pasirodžiusi didžiulio skaitytojų dėmesio sulaukusi žinia apie Gedimino kalne įvykusią griūtį tebuvo Melagių dienos pokštas, ima aiškėti, kad toks baisus scenarijus iš tiesų gali tapti realybe. Milžiniška nuošliauža, anot specialistų, gali įvykti bet kurią dieną – tetrūksta galingesnio lietaus.
(1) 2016-03-03 15
Geologai Vilniaus Gedimino kalne toliau stebi šlaitų stabilumo pokyčius. Anot jų, nuošliaužų procesai nesibaigia. Gedimino kalnas šiomis dienomis ištirtas skenuojančiu lazeriu.
(19) 2016-02-16 19
Praėjusį savaitgalį pasitvirtino Lietuvos geologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos (LGT) prieš pusantros savaitės atliktų tyrimų išvada, kad Gedimino pilies kalno šiaurinio šlaito vakarinės dalies deformacijos yra aktyvios – nuslinko paviršinis sluoksnis.
(11) 2016-01-28 23
Per langą – vaizdas į vandenyną, tačiau romantikos nebelikę, vien tik baimė, jog netrukus gali nugarmėti į vandenį su visu savo turtu. Taip paskutiniu metu jautėsi Kalifornijos Pasifiko mieste prie pat vandenyno įsikūrę amerikiečiai. Praūžus audrai mieste paskelbta nepaprastoji padėtis ir pradėta gyventojų, kurių namai atsidūrė prie pat prarajos, evakuacija.
(0) 2016-01-14 20
Frédérick Douzet, matyt, nepamirš savo savaitgalio kalnuose pietryčių Prancūzijoje. Moteris pirmadienį nufilmavo įspūdingą sniego griūtį, rašo Prancūzijos naujienų portalas ledauphine.com.
(0) 2015-12-21 33
Dešimtmečius palaipsniui kylanti temperatūra Kanadoje labai akivaizdžiai parodė klimato kaitos padarinius – per dvi valandas pusė ežero šalies šiaurės vakaruose nutekėjo nuo šlaito ir tūkstančiais kubinių metrų vandens užliejo gretimą slėnį, rašo „Vice News“.
(0) 2015-04-27 24
Vaizdo įraše užfiksuota, kaip po galingo žemės drebėjimo Nepale keliautojai kalnuose skubiai ieško priedangos nuo sniego lavinos, tačiau nuo šios gamtos stichijos pasislėpti beveik neįmanoma.
(0) 2015-04-27 -7
„Google“ vykdomasis direktorius Danas Fredinburgas – vienas tų, kurie žuvo šeštadienį nuo Everesto nuslydus didžiulei sniego lavinai.
(0) 2015-03-09 14
Meksikoje ant aukščiausios šalies viršukalnės rasti dviejų apsikabinusių žmonių palaikai, virtę mumijomis.
(1) 2015-02-27 -1
Kai pakvipo pavasariu, žiemos pramogų mėgėjai ir alpinistai sniego ieško kalnuose. Bet ten, kaip žinia, laukia daug netikėtumų: akmenų griūtys, ledo plyšiai ar nuo ledokričių periodiškai atskylantys ledo luitai. Bet baisiausia visų kalnėnų – ir nuolatinių kalnų gyventojų, ir laikinųjų – rykštė yra lavinos.
(4) 2015-01-13 70
Filmuota medžiaga yra paimta iš pripažinto dokumentinio filmo apie klimato kaitą „Chasing Ice“. Tai, pasak „Business Insider“, yra didžiausias kada nors vaizdo juostoje užfiksuotas ledo atitrūkimas nuo ledyno.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos