Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Grunto tarša
 
 

Grunto tarša

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2019-11-21 6
Paviršinio grunto mėginių, paimtų didžiulio padangų gaisro Alytuje apylinkėse, laboratorinių tyrimų duomenimis, nei viename iš šių penkiolikos mėginių pavojingų cheminių medžiagų koncentracijos neviršijo ribinių verčių.
(0) 2019-11-18 5
Teigti, jog degant padangoms dioksinai nesusidaro, yra neatsakinga. Dioksinai susidaro esant nepilnam organinės medžiagos, savo sudėtyje turinčios halogenų, didžiąją dalimi chloro, degimui.
(2) 2019-05-25 38
Šiais laikais mes nerimaujame dėl visko. Susirūpinę žmonės nuolat galvoja apie mūsų oro kokybę, vandens tyrumą ir švarumą bei dirvožemio būklę. Ir turime sunerimti ne tik dėl žmogaus tiesiogiai daromos taršos aplinkai, bet ir tos, kuri kasdien ir nuolat mus supa.
(0) 2018-07-11 45
Itin didelė tarša kelia grėsmę tūkstančiams ir net milijonams žmonių, gyvenančių labiausiai pasaulyje užterštose vietose ar šalia jų, sveikatai ir gamtai. Nors sąrašas paskelbtas dar 2013 metais, grėsmė dėl didelės aplinkos taršos ir jos poveikio aplinkai aktuali ir šiandien. Pranešime spaudai pateikiama 10 labiausiai pasaulyje užterštų vietovių.
(0) 2018-01-16 -5
Centrinėje Kazachstano dalyje Termitau mieste iškrito juodas sniegas, praneša BBC.
(1) 2017-05-01 4
Pastebėtas dar vienas šiukšlėmis užterštas vandenynas - Arkties vandenyne aptiktos dvi milžiniškos plastiko atliekų sankaupos ir tai dar ne viskas.
(5) 2015-08-12 13
Panašu, kad JAV Kolorado valstijos gyventojai turės nemažai klausimų aplinkosaugos pareigūnams. Čia į Animaso upę per klaidą išliejus daugybę teršalų iš apleistos kasyklos, vandens telkinys nusidažė geltona garstyčių spalva.
(2) 2014-12-18 0
Šį penktadienį KTU „Santakos” slėnyje savo vystomą projektą – žmogaus kūnui irti padedantį reikmenų komplektą – pristatys menininkė, dizainerė, TED mokslinė darbuotoja Jae Rhim Lee (JAV). Atvira pranešėjos paskaita „Begalybės laidojimo projektas“ yra paskaitų ciklo „Zooetika“ dalis.
(1) 2014-11-24 43
Greičiausiai nuskambės drastiškai, tačiau Pasaulio sveikatos organizaciją (WHO) kapines vadina tam tikros rūšies sąvartynais. Organizacija įspėja apie jų grėsmę geriamajam vandeniui, tačiau Lietuvoje apie tai prabylama labai retai. Geologams šiurpą kelia tai, kad naujos kapinės įrenginėjamos bet kur.
(1) 2014-08-06 12
Šiaulių oro uosto teritorijoje esantis sklypas užterštas radioaktyviomis medžiagomis, tačiau panašu, kad ši informacija tiek nuo gyventojų, tiek nuo žurnalistų slepiama po devyniais užraktais. Pirmąjį kartą tarša buvusiame Zoknių kariniame aerodrome buvo aptikta dar 1993 metais.
(12) 2014-05-12 71
Išlindus pavasarinei saulei, vairuotojai labiau prižiūri savo automobilius ir dažniau juos plauna. Neretai – rankomis, pasiėmę kibirą vandens bei kempinę. Toli gražu ne kiekvienas žino, kad taip elgdamasis, įstatymą pažeidžia labiau nei šiek tiek viršydamas greitį.
(0) 2014-04-30 2
Stebuklinga medžiaga tituluojamas grafenas gali išgelbėti senstančius pastatus, generuoti elektros energiją, apsaugoti nuo nepageidaujamų kraujo krešulių, tapti silicio pagrindu kuriamų technologijų pakaitalu. Tačiau naują tyrimą atlikę mokslininkai teigia, jog grafenas taip pat gali neigiamai veikti aplinką.
(8) 2014-03-21 0
Prieš porą metų jau buvo rašyta apie Lietuvos geologijos tarnybos šviežiai sudarytą žemėlapį, kuriame raudonais taškais sužymėti daugiausiai klausimų keliantys taršos objektai. Kaip situacija pakito per pastaruosius dvejus metus: ar saugių vietų, kur statytis namą ar pirkti sklypą padaugėjo, o gal kaip tik atvirkščiai – sumažėjo?
(0) 2014-01-17 -1
Vos pasnigus ir gatvėms pasidengus ledu ilgai žiemos laukę kelininkai užvedė automobilius, barstančius smėlio – druskos mišinį. Tačiau mokslininkai sako, kad slidumą mažinanti druska kasmet vis labiau užteršia gruntinį vandenį. Anot jų, natrio chlorido koncentracija kasmet vis didėja, todėl tik laiko klausimas, kada ši medžiaga užterš geriamąjį vandenį taip, kad jį gerdami jusime sūrumą.
(4) 2013-06-28 2
Karabašas, miestas Čeliabinsko srityje Rusijoje, yra vienas didžiausių vario lydymo centrų šalyje ir kartu yra laikomas viena labiausiai užterštų teritorijų planetoje. Tai yra patvirtinusi ir UNESCO organizacija.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos